Amúgy nem, de iszonyat jó ez a Bambulab, meg a szálcserélője. Minimális kínlódás volt csak vele, azon kívül, simán tette a dolgát, és összerakni is elég szórakoztató ezt a kockát és egy karácsonyi ajándék már megvan...miután kijátszottam magam vele
Ezzel most lettem kész. 15centis rejtvénykocka, minden oldala más megoldandó rejtvény, és kapcsolódnak egymáshoz, a végén meg kinyílik egy kis tároló ha mindent sikerült megoldani. Legalább egy hétig nyomtattam az akatrészeket annak ellenére hogy sokkal gyorsabb a Bambulab. De az is igaz, hogy a szálcserélés és a nagyon alacsony rétegvastagság pedig rontotta a nyomtatási időt, de a régi nyomtatómmal ezt meg sem próbáltam volna
keri | 14040
2024-12-03 09:17:57
[31089]
nekem volt egy elég jó "Tough" gyanta, csak közben megszűnt a gyártó. Az elég masszív és rugalmas volt, de azzal nem lehetett túl részletgazdagon nyomtatni. Pont jó volt az én vacak nyomtatómhoz. és még olcsó is volt.
Írtam neked egy regényt, a nyomtatás menetéről...amit a fórum motor benyelt. Én lebeszélnélek róla. Ha nem miniatűröket, ékszer tervezéshez, fogászathoz kell ipari, profi célokra, akkor egy FDM nyomtatóval jobban jársz.
Az eljárásról röviden újra. Gyanta a tálcába, asztal kalibrálás, modell a szeletelő programban, alátámasztások, orientáció beállítás, szeletelés, nyomtatás, gumikesztyűben gyantában tocsogó modell leszedés, alátámasztás letörés, mosás alkoholban, több lépcsőben, szárítás, UV kezelés a teljes keményedéshez.
Mosásra és kezelésre érdemes "Curing stationt" is megvenni. Én ha belevágnék csak ezzel tenném, de úgy is ragadni fog minden a környezetben. Sötét, de jól szellőző helység kell, olyan megvilágítással, amire a gyanta nem érzékeny. Ilyen a hagyományos izzó, meg a jobb LED és fénycsöves fényforrások, de tesztelni kell.
A gyantát ne töltsd vissza a tiszta gyantás palackba. tálca alján a FEP fóliára vigyázz, mert ennek az optikai átlátszósága befolyásolja a minőséget, és sérülékeny. Vegyél tartalékot.
Nekem Wanhao D7 nyomtatóm van, de ennek túl nagy a fény szóródása, nem fókuszálták még a fényforrást, nem tud elég részletgazdagon nyomtatni, és még macerás is. Az FDM nyomtatóm durván jobb és egyszerűbb, és mechanikus dolgokra főleg sokkal jobb. Az új nyomtatókkal már nincs ilyen gond, majdnem vettem is, mert elég olcsók már. Elegoo Saturn-t néztem ki ez most az egyik legjobb, és döbbenetesen olcsó, de rájöttem hogy utálom a gyantát és elég korlátozott az alkalmazhatósága számomra. Amire használható lenne, arra pont nem használom.
Mindegyik kína, így a vágyad teljesül De ha olcsót akarsz én szívesen eladom neked a Wanhao-mat, mert csak a helyet foglalja. Most nyomtattam vele, van friss gyantám is hozzá víztiszta és ABS jellegű mechnikai gyanta is, azt is kapod, és legalább nem romlik bele mint az előző
Mindenféle vicket-vackot nyomtatok, Sakkot, babát lányomnak, különböző kis figurákat, amiket utána ő kifest. Volt hogy műszaki cikkre gombot pótoltam vele.Amúgy meg fut közben egy projektem, H0-as vasúti kocsikat csinálok vele. Tapasztalatom szerint a gyantás nyomtatóval inkább a kiseb finomabb dolgokat érdemes nyomtatni. A gyanta vetemedni szokott, nagyon sok kísérletezés, tapasztalatszerzés az egész. Az első ilyen nyomtatóm egy Creality halot one, ez egy kb 2k bontású tök alap nyomtató, majdnem a legkisebb nyomtatója a Creality nek, és van egy Anycubic mono X6K ez a nevéből is egy 6K bontású nyomtató. Ez sem egy extra drága nyomtató, most újonan, 130k körül lehet kapni ilyesmit vagy még jobbat. Szerintem otthoni használatra tökéletesen megfelel ilyesmi kategória. Én a kisebbet vásároltam először, kipróbálni, belekóstolni ebba a tecnikába. Az alap gyanták elég törékenyek szerintem csak dísztárgyak készítésére alkalmasak, illetve kisérletezni.
Szia .Köszi ,hogy válaszoltál . A páromnak gondoltam . Ő ajándéktárgyakat és egyebeket készít . Gondoltam fel lehetne tuningolni a lehetőségeit .Telefontokok ,bögrék,fakanalak ,vágódeszkák és minden amire nyomtatni lehetne . De elég kevés infó van ezekről a gépekről . Nem a fullos kategóriában gondolkodom . Van egy kínai lézervágónk ,teljesen jól működik. Valami hasonlót keresek .Te milyen szinten használod ?
Sziasztok. Uv nyomtatás témakörben valaki tudna esetleg segítséget nyújtani ? Kezdőként érdekelne néhány hasznos tanács ,útbaigazítás . Köszönöm ha valaki esetleg szánna rám egy kis időt .
Ja még az is eszembe jutott, hogy nekem viszonylag merev az energia láncom, azaz egyetlen nagy hurokban van odavezetve a fejhez és egyben hajlik egyszerre, így nincs akkora igénybevétel rajta. Talán Svejknek volt olyan tapasztalata régen hogy a szép szabályos energia láncokba berakott vezetékek hamarabb törnek, mert egy szűkebb gördülő kanyar hajlítgatja őket. Az ilyen alkalmazásokhoz speciális kábeleket szoktak az iparban használni ami direkt erre van, nem szimpla flexibilis vezérlés technikai kábel. Persze azzal is lehet csak idővel minden eltörik a hajlítgatástól.
A fűtőbetét vezetéke azért olyan mert hőálló. De elegendő csak a fűtött résztől 5 centire ahol még nem mozog vezeték, elvágni és össze krimpelni egy rendes flexibilis vezetékkel.
Érdekes amúgy, mert az egyik saját építésű nyomtatómban lusta voltam ezt megcsinálni. A kínai fűtőpatront a saját vezetékével fűztem be a vezérlőig és 10 éve nem volt vele gond, és én nagyon sokat használtam.
A másik nyomtatómban már több eres flexi kábellel vittem mindent a fejhez és wagoval kötöttem össze....hát mondjuk viccesen néz ki, nem túl rendezett, de gond azzal sem volt.
Eredetileg dugaszolható sorkapcsos megoldást képzeltem el, de nem találtam megfelelőt és így maradt. Mai ésszel sima DIP sorral megoldanám. 2Ampert az is bír és ha több kell akkor több érintkezőt összefognék.
Megjegyzem a Bambulab nyomtatómban is ilyen megoldás van. Sok tüskés miniDIP az egységeknek.
Meg tudjátok mondani, hogy a fej fűtőbetétnek miért olyan kemény a gyári vezetéke. (Olyan piros hálós burkolatú)
Az energialáncban egy korábban eltörött. Először csak hibával leállt mert nem érezte a melegedést. És most megint ugyanezt kezdi csinálni.
Most széttszedtem és egyenlőere csak a teflon csőhöz kötöztem, de lehet helyettesíteni valami olyannal ami jobban bírja a mozgást, rezgést? (mert azért a lánccal mégis csak pofássabban nézett ki. )
Ráadásul nem is sokat nyomtatok, olyan hónapokat, fél éveket áll általában. Aztán amikor felböffen valami, akkor jó volna ha működne.
Ja, és bizonyítéknak. Pár finomabb nyomtatás, 0.2mm-es fúvókával. Nyomtattam pár csontvázat is mm átmérőjű csontokkal, de azt a sógorom már elkunyizta.
keri | 14040
2024-11-09 08:07:10
[31071]
Tudom hogy olcsó, de attól még szálcserélős a gép, olyanom meg már van egy elég jó. Nem létszükséglet, és türelmes vagyok. Előbb utóbb tuti kijön valaki a jó és olcsó megoldással, vagy megcsinálom magamnak, bár manapság erre kisebb az esély
Igen, van egy csomó megoldás, ami néha hasznos, de nem az igaz.
Tudtam, persze, csak nem sejtettem
Nem az átírás a gond, hanem hogy mindig elfelejti, felülírja, meg feleslegesen van szétszórva a filamenthez kapcsolódó beállítások, és körülményes. Ezen még dolgozhatnának egy kicsit, mert lenne észszerűbb rendszer ugyan ezekre a beállításokra. Bár nekem úgy tűnik, hogy azért van így, hogy az ő gyári RFID azonosítós anyagukat használják inkább az emberek, mert azzal nincs probléma...illetve azzal is van, mert nem képes magától szinkronizálni, minden modell betöltés után kézzel kell nyomogatni hiába állítottam, be hogy automatikusan csinálja. Na de ezek csak apró kellemetlenségek, a nyomtató ettől még mindig nagyon jó.
Legfőbb baja, hogy gyors, szépen, pontosan és probléma mentesen nyomtat. Ezért simán nekiállok olyan nagy tárgyak nyomtatásának is, amit korábban nem, és nagyon fogynak az anyagaim
Tudom nem sok idő van hátra a kiírásból, de most legalább van játék kiírás, és volt egy ilyen tervem.
Kérhetek egy kis LIKE segítséget hozzá? De akár le is tölthetitek. ...még
https://cults3d.com/en/3d-model/game/cribbanji
Köszönettel!
neduddgi | 215
2024-11-08 13:43:24
[31068]
Megoldás lehet a Bambu A1 vagy az A1 mini. Csak a hitendből húzza vissza a szálat. Persze öblíteni öblít, de állítható, mint írták. A1 mini múltkor ákciós volt ~ 300 EUR.
Egy kérdést. illetve kérést szeretnék: két leány unokám van,az egyik hegedül a másik zongorázik. A hegedűsnek találtam modellt és ki is nyomtattam. A zongoristának sajnos sehol nem találok egy "stl" vagy "obj" filet. Ha valaki tudna hozzáférést nagyon megköszönném.
Üdvözlettel: MaDo
Virbo | 1124
2024-11-07 09:02:26
[31065]
Egy csomó megoldás van hogy a szálcserénél az öblítési mennyiség kevesebb legyen, vagy esetleg a kitöltésbe kerüljön. De ez ismert "jelenség", mindenki ezért ekézi ezt a rendszert, mondhatni tudtál róla mikor megvetted. Az AMS-be rakott anyagok megjegyzése/átírása/kiválasztása valóban nem mindig triviális....
A hátsó fejdörgölés azért van, hogy a kifolyt anyagot leszedje a fúvókáról, mert a szintezésnél útban lenne.... Nem gondolom hogy egy üveglap felapplikálása túl nagy kihívás lenne, még nem néztem, de sztem a sima iratklipszek elférnének a rendszerben. Bár lehet át kell pár véghelyzet paramétert (ha van) a hómolás miatt.
Egyéni kódot szerintem lehet neki beírni, amikor a szeletelőben a nyomtató tulajdonságainál matatsz (ahol a profilt kiválasztod), ott van G-kód fül.
K1-et is nézegettem, hasonló árban is van, meg kb. ugyan azt is tudja. Gratulálok neked is a szerzeményedhez
Én is öregszem már, régen simán építettem volna De most hogy játszottam vele, rájöttem ez a szálcserélő nem olyan hasznos mint elsőre gondoltam. Persze nem volt olyan drága kiegészítő hogy ne érte volna megvenni, de ami miatt tetszett arra pont nem jó. Durván sok hulladékot gyárt ha nem csak néhány rétegben kell más szálat használni, meg többszöröse lesz a nyomtatási idő is, szóval eddig inkább töröltem a színeket, pedig jól néznek ki a nyomtatások már 2 szín használatával is.
Szóval már tervben van hogy a régi nyomtatóimból, és ennek a nyomtatónak a visszafejtő tervezésével építeni fogok még egy sajátot, amin vagy szerszámcserélőben előfűtött fejekben vannak a különböző szálak, vagy két külön mozgó fej lesz egy hídon.
Vagy megvárom amíg a kínaiak piacra dobnak egy ilyet, csak olcsón
Én nem hiszem el , hogy nyomtatsz! Mert, ha nyomtatnál akkor láttuk volna az eredményt De nem látom. Talán el kell menni megnézni vagy mi? Tessék ide feltenni
Közel három éve...nem nyomtattam semmit. Úgy voltam vele, azon az sk. plexi vázas gépen már nem igen lehet, vagy nincs értelme "fejlesztgetni". Szerintem elértem a határokat gép jobbításban, nyomat minőségben is. Nem volt tovább "kihívás" az a gép. Aztán, most az ősz elején valamikor egy ismerősnél láttam egy CREALITY K1-et műkodni/nyomtatni. Mit mondjak...megtecccett! Na mondom...-majd írok a Jézuskának hogy hozzon nekem is egyet. Úgy két hete szól az ismerősöm -akinél a gépet láttam- hogy... Most lenne egy "jutányosan" az Ő egyik ismerőse megunta/eladná a K1-esét, minden hozzá vásárolt "kacattal" meg úgy 10 Kg vegyes filamenttel együtt.(30 nap 10 óra van a gépben) Úgy esett a dolog hogy "előrehozott Jézuska" lett belőle. Még aznap nyélbe üttetett az üzlet. Már használva/próbálgatva, továbbra is tecccik a gép, szépen/gyorsan nyomtat, sőt...gyorsan is szépen nyomtat de...
Amit írtál az első két bekezdésben...ugyanazt írhatnám én is a K1-ről. A "felhős dologig" én még el se jutottam vele, de gondolom az is igaz lehet a K1 esetében is.
Na megvan a Bambulab P1S nyomtatóm Döbbenetes jól behangolt és kitalált szerkezet. Szép mérnöki munka. Bár azért én hamar megtaláltam a határait Iszonyat gyorsan felfűt, meg mozog, és precíz, de a szoftver néhol még befejezetlen vagy átgondolatlan. Remélem ezt nem hagyják így.
Az nem tetszik, hogy vagy háromszor asztalt szintez, HOME-ol, meg tökörészik feleslegesen egy csomót mire elkezd nyomtatni. Meg amikor az asztalt HOME-olja, hátul elkezdi feleslegesen beledörgölni a rugalmas nyúlványba. Oké hogy ez a véletlen asztal sérülés ellen van, és egy nagyoló kalibrálás, de lehetne ezt jobban is csinálni.
A szálcsere is döbbenetesen lassú és körülményes, ami probléma ha 500rétegen keresztül minden rétegnél ennyit kínlódik és pazarolja az anyagot, meg koptatja a mechanikát felesleges. Ezt is tudnám optimalizálni. Erre van valakinek tippje? Át lehet írni valahol ezeknek a manővereknek a G-kódját, vagy programját?
Aztán ez hogy felhőn keresztül lehet küldeni csak a terveket... nem az adataimat féltem, nem csinálok semmi olyat, de durván lassú és komplikált egy Octroprint-hez képest, amit direktben érek el a saját hálózatomon. Meg a szálcserélőben a szálak paramétereit is mindig elfelejti és kézzel kell újra szinkronizálni, és hiába írom át, mentem el nem jegyzi meg. Szóval ezt feleslegesen elkomplikálták és belebonyolódtak, ezen még dolgozhatnának.
0.2-es fúvókával meg saját PLA-val szórakozok most. Itt is voltak gondok, ezért is volt kellemetlen hogy nem nagyon akarta megjegyezni a részlet beállításokat. Tapadás nem jó a PEI lapon a sok kicsi részletet nyomtatva a vékony fúvókával. Erre van valami trükk? Ragasztózni nem akarok, főleg PLA-val. Kínomban raktam neki BRIM-et, meg magasabb hőmérsékletet, ez úgy tűnik segít, de azért üvegre nyomtatva nem volt ilyen gondom ugyan ennél a munkadarabnál...meg igazából a régi olcsó kínai PEI lapra sem. Hogy lehet ezt tisztítani, mert az az érzésem hogy az üvegen bevált alkohol+desztvíz itt nem sokat ér, már csak a rücsi felület miatt sem. Mosószerrel is próbálkoztam, de az sem oldotta meg. A vaslemez miatt mosogatógéppel lehet nem próbálkozom.
Persze normál nyomtatás az megy rendesen, nincs gond vele, csak most elővettem minden olyan nyomtatást, amit eddig képtelen voltam megoldani, vagy nem volt elég idő 0.1mm alatti rétegvastagságra.
A durva az, hogy most ilyen D&D-s mini figurákat nyomtatok és jobb minőséget csinál, mint a gyantás nyomtatóm (igaz ez a Wanhao D7 elég vacak, már ebből is vannak jobbak) És ez legalább nem büdös, meg ragad, csak a támaszok finom eltávolítása ami picit időigényesebb.
Vfarkas75 | 19
2024-11-02 12:54:29
[31055]
"Másik hogy ilyen indexet lehet kapni boltban pár ezer forintért. Nem érdemes bajlódni a nyomtatással."
6-7 ezer forint 1 darab, és kellene 4, tehát olcsóbb lenne nyomtatni. Meg a másik dolog, hogy a nyomtatás, kihívás és részben szórakozás is.
Megoldható, a TPU jó anyag ehhez. A bowden nem számít, hanem az extruder kialakítása ami fontos, hogy képes legyen kezelni a nagyon rugalmas szálat, ne tudjon oldalra kihajolni sehol.
Viszont az olcsó TPU-t nem lehet szépen nyomtatni, nagyon szálazódik.
Másik hogy ilyen indexet lehet kapni boltban pár ezer forintért. Nem érdemes bajlódni a nyomtatással.
Az emlékező gumi! nagyon jó a tapasztalat! Nekem szilikon csővel volt hasonló tapasztalatom, bővítettem volna hogy rámenjen egy csőre, hőlégfúvóval melegítettem, nem sikerült mert, a hossza rövid lett, másodszorra melegítve először felvette az eredeti méretét...
Köszi a tanácsot, de sajnos a nagy alátét szerintem nem lenne jó, mert elég messze van a felfogató fül csavarozása az index tengelyvonalához képest. Viszont röhögni fogtok, de megoldottam. Régi hobbim az akvarisztika, és ott jártam úgy, hogy az elfáradt tapadókorongot forró vízben sikerült regenerálni. Szóval próbaképp bedobtam ezt is egy pohár vízben a mikróba, és láss csodát, szépen visszaállt, szinte mind az új De azért egy fakötésű alátétet kap majd .
Nyomtatás helyett öt perces szerelést javaslok. A felfogató csavarnál mindkét oldalhoz tegyél oda egy széles alátétet, máris megjavul a helyzet. Az alsó alátétet még lejtősre is reszelheted, így akár picit felfelé is fog állni.