HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Épül a gépem ::: Sastas gépe

xxxxx

 

Időrend:
Oldal 11 / 11 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   7  8  9  10  11  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Devecz Miklós | 2651    2015-12-25 22:53:00 [7]

Csak nem a NME-re jársz?
Valamikor én is ott koptattam az iskolapadot.
Ird meg mire van szükséged, megszponzorálom.

Előzmény: sastas, 2015-12-25 22:39:00 [6]


sastas | 1208    2015-12-25 22:39:00 [6]

Kis kiegészítés. A motorokhoz a szíj is megvan, acélszálas. Szintén köszönet Keri fórumtársnak.
Az elektronika RAMPS 1.4, erről még nincs képem, majd pakolok fel.
A tápot pedig egyelőre egy megberhelt ATX táp fogja nyújtani.

Előzmény: sastas, 2015-12-25 22:36:00 [5]


sastas | 1208    2015-12-25 22:36:00 [5]

Kiegészítésként még leírom, hogy az építést nehezíti, hogy semmiféle műhely és szerszámozottság nem áll rendelkezésre. Az összeszerelés helye egy kollégiumi szoba, ahol persze semmi hely nincs. Na jó, pár csavarhúzó, egy tacskós imbusz készlet, egy dremel szerűség, meg egy forrasztóállomás azért van.
Gyorsan le is fotóztam ami már megvan(sorrendiséget feltételezni, nem helyes). A képek az ágyamon készültek, hol máshol...

Először is, az extrúder, köszönet érte Keri-nek. A kiskerék még nincs meg, volt egy kis komplikáció, és a posta nem volt kegyes, nem ért ide karácsonyig.:


Aztán a profilok, sima LoneWolf-féle 30x30-as profilok. Ha újra kezdeném, 40x40-ből csinálnám, de már ez van...


A profilok rögzítését, úgy láttam a legegyszerűbbnek, hogyha használom a profilokban meglévő meneteket(előző képen látszik). Ezért elvittem egy esztergályoshoz, és 8-as furatokat készítettem 4 profilba, majd a csavarfejek helyét megsüllyesztettem 16-osra:


Illetve az összerakott "kocka":


Mivel a nútanyákat drágállottam, így ez is az esztergályosnál készült. Az anyag is tőle van, valamiféle kapukhoz használt díszítőléc, 2mm vastag, 15x15-ös, közepén m3-as menet.




A lineárok ezzel vannak felfogatva:


Mire eljutottam a "Z" tervezéséhez, LoneWolf kifutott a 15x400-as rexroth profilból. Sajnos. Úgyhogy maradt a 12mm-es köszörült-kéregedzett tengely....


A motorokat bontottam, Reklám helye- Köszönet érte a miskolci Profil-Copy 2002 kft-nek.


A szíjtárcsák valami ezer éves szerkezetből valóak. Lövésem sincs honnan vannak, a fiókban találtam. Talán egy megboldogult rádióé lehetett...


Nem akartam széttolni a fórumot ezért használtam ezt a kiisképes megoldást. A kép kattintásra megnő. Ha valaki meg böngészni akar itt egy Drive mappa

Nagyjából itt járok. A csavarok méretét elszámoltam, úgyhogy majd még venni kell egy marék m8x30-as csavart, bár ez a 40mm-es némi noszogtatásra nagyon szép menetet vág az aluba .
A másik, hogy ez a karácsony téma kicsit keresztbe tett. Minden műszaki/csavarboltba téli szabadságolás van... Kéne az extrúderbe pár csavar meg anya, meg egy marék alátét és nem találtam egy nyitva lévő(és normális áron áruló) boltot egész Debrecenben, Dec 23-án.
A motorok felfogatása még most jön, arra is van ötletem, de tanácsokat szívesen meghallgatok.
Kereszt irányban a sín, még nemtudom hogyan lesz felfogatva, azon agyaltam, hogy egy lemezcsíkot megfúrok, a két oldalsó kocsi 2-2 furatához illeszően, majd a keresztsínhez illően 40mm-ént kifúrom és alulról önzáró anyával(nylock) megfogatom.
A Z-hez még hiányzik a trapézorsó, ezt Sz.József fórumtárstól gondoltam, hogy megrendelem(bármi vélemény róla és az orsóiról?). Na meg ehhez kéne egy kuplung, amit nem tudom, honnan rendelhetnék meg, ami nem PRC és értelmes áron van.
Ami még képlékeny az a Znek az asztala, arról még csak pár kósza gondolat van a fejemben.

Illetve talán a legfontosabb. Ha megnézitek, az egyik irányból négyzetes a szerkezet, de a 3. irányban valamivel kevesebb. Most úgy raktam össze, hogy a "z" lett kevesebb, de azon gondolkodom, hogy sokkal logikusabb, hogyha a Z a nagyobb méret, és x vagy y irányban valamivel kisebb. Erről kinek-mi a véleménye?


keri | 14007    2015-12-25 19:20:00 [4]


VighLajos | 2318    2015-12-25 19:08:00 [3]

Sok sikert!

Előzmény: sastas, 2015-12-25 16:01:00 [1]

Devecz Miklós | 2651    2015-12-25 17:25:00 [2]

Várjuk!
Ha segítség kell, keress.

Előzmény: sastas, 2015-12-25 16:01:00 [1]


sastas | 1208    2015-12-25 16:01:00 [1]

Sziasztok!

Aki követi a 3D nyomtatás témát, az már tudhatja, hogy nyomtató építésben vagyok benne. Ez mostmár eljutott egy olyan készültségi szintre, hogy lassan be is lehet mutatni.
Eredetileg egy kb 150x150x150-es mechanika volt tervbe, de amikor eljutottam az anyagbeszerzésig, rá kellet jöjjek, hogy árban nincs jelentős különbség, hogyha nagyobb, akkor sem lesz sokkal drágább. Úgyhogy egy nagyjából 400x400x350-es mechanika lett belőle.
A váz 30x30-as profilból készül, a mozgatás x-y irányban szíjjas, z-ben trapézorsós. Még van pár kiforratlan részlet, de az majd kialakul. Ahogy lesz időm és energiám az építés jelenlegi előrehaladtáról közlök képeket.


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 11 / 11 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   7  8  9  10  11  


 ◊