Szerintem a G kódban lesz a hiba. Olyan, mintha az "Íveket" egyenes szakaszokból rakná össze. Lehet, hogy a G kód csupa G1 sorból van felépítve? A Mach3 digitalizáló opciója csak így tudja megoldani. Én vagy 5 évvel ez elótt csinálta egy AutoLisp progit. Ez beolvasta a szöveges fájl tartalmát, és megrajzolta a bedigitalizált vonalat. Ezt görbévé alakítottam és DXF formátumba mentettem. A LazyCam szépen ívekre fordítva adta a megmunkáló programot.
Üdvözlök Mindenkit . Egy kis segítséget szeretnék kérni( ötletelést)Esztergálásban. A következő problémában az esztergált felülettel az ívek mentén lépcsős az esztergált felület .Ezen kéne valahogy simáb felületett esztergálni.Néhány kép a közelről az esztergált külőről.Egyenes szakasz a küllőről szép.Az íveltnél látszik a lépcsők. Mach3 A programot én írom ellenőrzöm indikátor órával Ha 1 tizeden belül van minden utána késre cserélem.
ebalint | 1744
2021-12-05 07:45:24
[74]
Szép!
A másik topikban kérdeztem, hogy mi lesz, de ott nem volt a 3. kép. Ezek szerint marad ami volt.(?)
Köszönöm akik segítettek nekem. Tanulj meg g kódokat írni. Ez volt a legnagyobb segítség. Ilyen volt. Ilyen lett.
Gumis | 50
2020-03-18 07:39:47
[71]
Üdv Mindenkinek. Ebből a mérésből lehet G-kódot generálni valahogy? https://www.youtube.com/watch?v=TsFbNZU_t3c&list=PLIvK88tI2R0e-lnGqnNw5HvEMsv40ypRM&index=9&t=64s
Azon gondolkodtam én hogyan csinálnám meg abból a három lieárból, amit megvettél. Szerintem ez jó elrendezés lenne.
Bocs a móricka rajzért, csak ilyet tudok.
A vezérlésen is gondolkodtam, talán meg lehetne oldani egyszerűen egy Arduinoval a bemérést és a vezérlést is. Nem tudom mennyire lenne stabil ipari környezetben, de ez a kivitelezésen is múlik. Így még talán PC-sem kellene hozzá.
Gumis | 50
2017-12-31 08:44:15
[66]
Köszönöm.Van alatta váz 60x60x3 profilból. Ezek a képek még tavalyiak.
Tetszik az új géped elrendezése, viszont szerintem elég sok merevítést kellene még beletenni. A nagy méretek miatt viszonylag könnyen csavaródónak tűnik az alváz és a híd is. Bár nem tudom mi lesz a felhasználási cél. Én a helyedben még zártszelvényből építenék hozzá egy masszív vázat alulra, amire lecsavaroznám az egészet.
Nem tudom eldönteni hogy komoly vagy irónia . Csak kíváncsi voltam , bármilyen is nincsen mit szégyellned rajta . Úgy érzem lenne némi gépi hátterem picivel jobb hoz , de még fióksínből sem csináltam deszkalapra , nincs mit kritizálnom .
Ez útmérő eszterga szánjának marógép asztalának az elmozdulását mérik vele, DRO másnéven. Lineáris enkóder mint nevében is szerepel, egyenes irányü mozgást tud mérni.
Mach 3 megérti a mért adatokat ? vagy saját programor kíván az omron lézeres mérő, mert akkor konvertálni a mért adatokat.............. idóben ugyanott vagyunk. Amúgy egyfajta felnit csak egyszer kell bemérni, utánna bármikor elóhívható
Mach3 eszterga részében van olyan lehetőség amikor a vágási sebességet optimalizálja a fordulatszámmal adott keretek között. Minél közelebb kerül a kés a forgás központhoz annál jobban növeli a fordulatszámot az optimális vágási sebesség tartásához.
Amit a videón látni bemérést ezt a Mach3 is megcsinálja. Esetleg azt lehet csinálni a gyorsabb mérés érdekében, hogy egy külön kis fürge Z tengelyt felszerelni a X tengelyre ami csak a bemérést végzi. Aztán mehetne mint a zinger varrógép ! A keletkező pontfelhőt meg pár G kóddal kiegészítve máris használhatod forgácsolási pályának. Kis segítség az eszterga tengelyek helyes értelmezésére a melléket ábrán.
Éppen, hogy van jelentőssége a fordulatszámnak, megnő a vágási sebesség, szebb felületet kapok, jobb a felületi érdesség, a simitó fogásnak ez lenne az egyik célja.
sziasztok szerintem nem fontos az hogy ilyen baromi gyorsan forogjon, ha eszterga szerű marógépben gondolkodunk, bár végiggondolva lehet hülyeség, mert bár a felület lehet sima, viszont az esztergálás felülete lehet hogy szebb... na mindegy csak ötletadónak...
felület követésre meg van jópofa lézeres mérőke is, pl omronnak , hátha azzal gyorsabb lenne a folyamat, mert így, az viszi el az idő 99% -át
Gumis | 50
2017-12-18 09:31:16
[42]
Köszönöm sokat segítettél azzal hogy a Mach3 ezt tudja a felniket elvinni hozzád nem lenne költséghatékony mivel Budapest Nyíregyháza 230km oda pláne hogy sok autónak nincs másik garnitúrája amit ideiglenesen fellehetne tenni. Sokan ezt megvárnák a kapu előtt vagy később vissza jönne érte.
Jó munkához idő kell, lehet gyorsitani, de nem a végtelenségig
650 magas??? asztali felniszabályzó??? Lehet ésszerübb lenne a lábazattal egybeépíteni, stabilabb gépet kapnál,azt a felnit meg is kell fogni, forog kb 800- 1500/ perc stb
Egyszerűbb megcsinálni mint elmagyarázni. Mach3 -mal belehet digitalizálni, nem kel külső program a szerszámpálya elkészítéséhez. Mechanikát ha eltudod készíteni akkor utána pofon egyszerű az egész. Én egy régi eszterga ágyát lehet szétvágnám és abból indulnék ki, azt akár fellehetne fordítani is. Vagy küld el a felniket nekem felesztergálom neked
Köszönöm a hozzászólást 90x120x65 cm (HXSZXM) gépre gondoltam. 1 millióra saccoltam az anyag árát. Lehet hogy több lesz azt majd kipótolom.Majd meglátom a végeredményt. Sok felni van amit lehetne vele megmunkálni. Próbafelni van nekem vagy 30db.
Abban bízhatsz, hogy itt senki nem fog elhatárolódni Tőled. Ez a fórum azért piacvezető mert magyarország ( a világ) legkreatívabb fóruma. Ezt bizonyítja az is hogy a problémádat itt vezetted elő, remélve hogy kapsz válasz. És már kaptál is sokat, majd rájössz.
A témában van lóvé ha egy ilyen csicsa gépet ráállítottak. Parasztosan megoldható ha a felnit homokszórják, majd szinterezik ezüstre, de ez a forgácsolt egy más minőség. A szkennelés és a forgácsolás egy gépen nem nagy ügy, de a fapados (nem csicsa) verzióhoz is kell 3...8 millió ft ..szerintem Ha nincsen ennyi befektetnivalód akkor nem érdemes belekezdeni. Ezt neked kell átgondolnod.
Ez a videó reálisabb a bemérésról. a felni külső peremét veszi a gép z 000- nak, és Y+ irányba (befelé haladva) a mérófej érzékeli a +; -; elmozdulásokat, pl 0,5 m/m- ként. Ezeket a pontokat a szoftver összekötve, egy ivet tud kirajzolni , és megvan a pontos felülete a felninek.