HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


CAD/CAM Programok - Vectric...

CAD/CAM programok

 

Időrend:
Oldal 119 / 119 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   115  116  117  118  119  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Motoros | 4975    2009-03-03 09:13:00 [12]

Darabos az csak kb 0.2 tizedes szakaszokból áll. Jobban nagyítsd ki.

Előzmény: Varsányi Péter, 2009-03-03 09:04:00 [11]


Varsányi Péter | 11584    2009-03-03 09:04:00 [11]

Ezt nem értem... semi G2/G3 parancs a G-kódban... és nem darabos a dolog... Interpolálja?


Törölt felhasználó    2009-03-02 22:52:00 [10]


Szia Péter! Gratulálok a kezdeményezésedhez! Ez, cukor a népnek! Ez is egy nagyon hasznos topick lessz. A te hozzáállásoddal egésszen biztos.


n/a (inaktív)    2009-03-02 21:53:00 [9]

és nagyon fiatalok!6 fő,és mind gyakorlo szakember,és nem csak programozok,és épp ezért szerintem jobban tudják érzékelni a hibákat,és ezért tudnak gyorsan is reagálni ha valamivel gond van.jo a forumok,és jo sok minta le is tőlthető!

Előzmény: Varsányi Péter, 2009-03-02 21:37:00 [8]


Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 21:37:00 [8]

Olvastam, hogy a két főnök nem a semiből jött
Nem hiába "eszméletlen" jót és egyszerűen használhatót alkottak...
Tudják mi kell a "népnek" ... a sok "megijesztő" Cam progik világában...

Előzmény: n/a (inaktív), 2009-03-02 21:30:00 [7]

n/a (inaktív)    2009-03-02 21:30:00 [7]

űdvőzlet az uraknak!Péter ne hogy a sűlyesztőbe dobd már ezt a topicot,van erre igény meglásd!én most kezdem tanulmányozni a Vcarvét.egyébbként jo tudni hogy a Vectriknél az egyik fejlesztő,a Delkamnál dolgozott,és ő fejsztette ki az art camot,és ez az uj szoftwerűkőn,az Aspiron meg is látszik.az egyszerűségűk megragadja az embert!


Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 20:36:00 [6]

Hát én sem...

Egyenlőre csak a Vectric-el bírok...
Na ez persze nem csoda... szerintem nincs olyan itt a fórumon aki ezzel nem bírna...:)

A Filou-val csak tesztelem azaz elemzem a kész Gcodokat...
A Filou igen kemény... a legkevesebb "szabálytalanságot" sem tűri... (Német program:)

Már a postprocesszor "gyártáson" jár az eszem...
Azaz tudom az agyamba, hogy kellene a legjobban csinálnia a pályát... de 3-4 különbözőbő PP-ből kellene egy "igazit" összeraknom:)

Végül is megy... de a max sebeséget... elérni, úgy hogy pl. a "kanyarokban" lassítson stb...

Érdekes dolgok vannak...
Alapban minden sornál megadnak minden infót...
A Filou a WinPC-hez is készült (van bene Mach PP is a full-osban)... ott pl. ha a Z- nem változik nem adják meg minden sorban... no persze az előtolást sem... "minden sarkon"... azaz ha csak változtatni kell...
Mindegyik láthatóan törekszik a rajzon megtalálni azokat "vonalakat" amelyikek G2/G3 kódal leírható... azaz szögekkel, rádiuszokkal...(az az nem sok egyenes darabkából megoldani a dolgot:)

Egy ilyen progival nem csak gyorsabb a munka, de a hibalehetőség is minimális... Na és rendkívül élvezetes

Közbe a Vectric fórumán próbálok ezt azt kérdezgetni...

A hétvégén már az egész Vectric stáb "rajtam" dolgozott... (én lettem a Fekete Péter
Találtam egy hibát a Cut2D programban... Agyukat kicsináltam
Egy év forgalmazzák, de nekem érdekes módon pár óra alatt feltünt... persze nem technikai hibáról van szó...
Gyakorlatilag a Help file nem egyezett a progival... azaz nem lehetet megcsinálni az egyik mintapéldát vele
De órák alatt kijavították...

Előzmény: n/a (inaktív), 2009-03-02 19:32:00 [5]


n/a (inaktív)    2009-03-02 19:32:00 [5]

Szia Péter!
Tanulságos és jó amit csinálsz, engem érdekel, ha van időd, kérlek folytasd.Ezzel a témával eddig még nem foglalkoztam.


Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 18:22:00 [4]

Cut2D...
Találtam egy-két jópofa képet a cnczone.com-on...






Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 17:11:00 [3]

Amit nem értek...
Sok-sok PostProcessor van benne... sok sok géphez...(WinPC-NC nincs alapban, de küldtek egyet a Vectrictől...)
Tehát pl. a Mach-hoz alapjában véve két PP van...
Az "egyik" Arc azaz szögekkel írja le a Gcodot (G2/G3 is van)...
A "másik" a "sima"... azaz nem használja a G2/G3 parancsokat...
DE...
A FILOU-ban van egy nagyon jó Gcode tesztelő rész... drótvázlat, szimuláció...
A két PP-vel csináltam mentés... a köröket G2/G3 írja le az Arc változat...
Míg a másik a sima az íveket és köröket (cél)pontonként... de ami az érdekes, hogy ettől még nem lettek az ívek darabosak!
Mitől van ez? Tud valahol "jósolni" a Gcode? azaz inerpolálni? Nem értem...

Egyébként a WinPC-NC jól megy a Mach PP-vel is! Csak a hűtésvezérlést kellene átírnom a PP filében..az valami más parancsokkal megy...


Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 16:47:00 [2]

A Vectric Cut2D programja ... kb. olyan mint a jól ismert Vectric VCarve... de nem tudja a változó Z-vel a gravírtű kezelést...
Ezért sem hívják Vcarve-nak hanem Cut2D-nak
Persze olcsóbb is... 125 Euro Áfával... (kb. 38-40 ezer ft idehaza)

Ez a progi nagyon egyszerű és szerintem nagyszerű! (egy nap alatt megtanultam) Persze sok pdf és video is van hozzá...:)

Ami a legjobban tetszik benne, hogy a megmunkáló szerszámot (Z axis) nem csak függőlegesen tudja a munkadarabba tolni... hanem oldalt elhúzva is...
A második... hogy igen egyszerűen tud a "távtartó-szigetmarást" a munkadarab és a "nyersaanyag" közé... (könnyű munkadarab rögzítés!)

... és mindezt rendkívül egyszerűen azaz se perc alatt kész a dolog !!! Persze 3D szimuláció is azért van

Első munkadarabom: ( a 4mm-es egy élű maróval síkba is martam - egész jópofa lett:)




Varsányi Péter | 11584    2009-03-02 16:37:00 [1]

Gondoltam nyitok egy ilyen topikot.. Mert nem csak ArtCam-ból van a világ:)
Vettem két CAM Programot...
Az egyik a FILOU (www.filou.de)
A másik a Vectric Cut2D programja... (www.vectric.com)

A topik címét majd módosítom, bővítem ha igény lesz rá... vagy megy a süllyesztőbe a topik


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 119 / 119 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   115  116  117  118  119  


 ◊