HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Pokeys mozgásvezérlő család



 

Időrend:
Oldal 2 / 2   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

J-Steel | 1718    2018-06-29 08:27:25 [5]

Ezzel az új zavarmentes dologgal nagyon jól működik. Minden step impulzus megérkezik.
El is kezdtem volna tesztelni, a holtjátékkompenzációt, de bármennyit állítok be, irányváltáskor mindig ugyannannyi az eltérés. (0,22 mm)
Megint fel kell vennem a kapcsolatot a gyártóval, hogy kiderítsem, miért nem működik.


J-Steel | 1718    2018-06-28 23:34:24 [4]

Üzenetedre válaszolva elég érdekes a helyzetem. Ha 0-ra húzom az árnyékolást (GND-re kötöm) akkor semmilyen jel nem megy át. Ha megfogom a kezemmel, akkor valamicskét jobb a helyzet. Ha szabadon van, akkor rosszabb, a pulzusok csak egy kis része megy át.
Nem volt jó ötlet ilyen távol tenni a kettőt egymástól(60-80cm).
Most készítettem egy nyákot, ami LVDS differenciális jelekké alakítja a TTL jeleket, majd a motorvezérlőnél visszaalakítom TTL-re. Így útközben nem torzul. Ugyanezt a technikát használja a HDMI és DVI kábelek.

Előzmény: Pali79, 2018-06-26 13:15:04 [2]


J-Steel | 1718    2018-06-28 23:28:27 [3]

Ez a sorkapocs-csavaros megoldás nem az igazi (lásd kép). Többféle változat van, van amelyiken nincs sorkapocs, hanem tüskés, és be lehet pattintani.
Ezek a csavarok olyan kicsik, hogy külön csavarhúzót kellett köszörülni hozzá. (Az 5V és GND csavarok nagyobbak egyedül)
Az egyik csavart meghúzás közben túlságosan megnyomtam és betört. Most nem tudom, mennyire tartja a vezetéket amit beletettem.
Cserlélni nehézkes, mert az egész sorkapcsot le kell forrasztani.
Szenvedek még. Remélem jó lesz. Most fogom tesztelni a leválasztót.


Pali79 | 688    2018-06-26 13:15:04 [2]

Egy kicsit kiegészíteném a dolgot. A belső "pulse generator" alapból 3 tengelyet képes kiszolgálni. Kapható hozzá egy bővítő panel amivel 8 tengelyet képes hajtani. Mivel egy postbővítő van ezen a panelen, valószínüleg nem annyira zavarérzékeny, de az optikai leválasztás itt is indokolt lehet. Illetve a jobb digitális motormeghajtók már optikai bemenettel rendelkeznek, így egyéb nem kell hozzá.

Ami nálad még a jelek torzulását okozhatja az a kábelezész nem megfelelő kivitelezése, bár ez csak tipp. A léptetők kábeleinek árnyékoltnak kell lennie, illetve szerintem nem árt ha a vezérlő és a motormeghajtó között is árnyékolt kábelt használunk.

Előzmény: J-Steel, 2018-06-26 00:02:15 [1]


J-Steel | 1718    2018-06-26 00:02:15 [1]

Azért nyitottam ezt a topicot, hogy tapasztalatokat cserléljünk ezekkel a vezérlőkkel kapcsolatban.

Aki nem ismeri annak írom, hogy főleg MACH3-mal dolgozik együtt, de egyéb módon is programozható.

Három fajta Pokeys kártya van jelenleg a piacon
- Pokeys57U - puszta vezérlő USB csatlakozós
- Pokeys57E - puszta vezérlő Ethernet csatlakozós
- Pokeys57CNC - bővített vezérlő USB és Ethernet csatlakozóval

Én a puszta vezérlőt szereztem be magamnak ethernet csatlakozóval. "Puszta vezérlő" fogalom alatt anyit értek, hogy egy mikrokontroller található a kártyán, aminek a lábai ki vannak vezetve sorkapcsokra, de galvanikusan nincs leválasztva.

A kártya és a szoftver nagyon jó, egy dolog azonban használat közben derült ki számomra, ami másoknak is tanulság lehet:
Sajnos a elektromos zaj miatt amit a többi berendezés okoz (pl. motorvezérlő), így önmagában nemigen használható, a be és kimenő jeleket le kell feltétlen választani valamilyen optikai izolátorral, ami nem része a fent felsorolt első két kártyának.

Egyszerűsítve egy mikrovezérlő van a panelen, aminek ki vannak vezetve a lábai csavaros sorkapcsokra. Ha erre hosszú vezetéket kötök, az antannaként viselkedik, és zavart szed össze, a STEP jelek torzulnak.

Tesztelés közben derült ki, hogy a nem annyi impulzus érkezik meg, mint amennyit várok. Ekkor még direktben volt összekötve.
Ezután tettem egy leválasztót, amivel a tesztek alatt jól működött, de el kell mondani, hogy a távolság köztük 10cm volt.
Amikor összerektam a dobozomat, helyhiány miatt kb fél méterre került a mozgásvezérlő a motorvezérlőtől a leválasztó félúton van, de nem pontos a megérkezett lépések száma.
Még dolgozom a problémán.

A Pokeys7CNC-vel kapcsolatban annyit megemlítenék, hogy azt már a zavarban gazdag környezetre készítették fel. Ezen kívül 4-nél több tengelyt tud kezelni.

  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 2 / 2   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  


 ◊