Ez biztosan az, ami használt, tudod ha fúr a doki, és nem bírod, mert szétrázza az agyvelődet is, aztán befog egy másikat és minden bódottság'! ez meg megy próbára egy másik kuncsafthoz, vagy eladjuk!valakinek akinek az anyag nem szól vissza
Kedves tagok küldök pér fotót a gravirozó fejröl a müködési elve mint a merev lemezé 2-2 mágnes közt egy tekercs és pwm jellel vezérelve.Tehát minél fehérebb a kép annál mélyebre megy a maró. A maró 1,6mm fogorvosi gyémánt gömb maró.
Fecso3 | 52
2023-01-14 22:04:34
[6580]
Jé érdekes, amikor 3 éve láttam ezt a technikát ugyanoda jutottam én is ahova te vagy derwin, a szerb bácsihoz, és természetesen Tóth Gyulához. Gratula bárki is találta ki, mert tényleg egyszerű. Sírköves fotogravírozáshoz pl. tökéletes!
Köszi a kiegészítést, lassanként teljesen képbe kerülök. A napokban megkeresett derwin fórumtárs, és több, mint egy órát beszélgettünk messengerben mindenféléről, de persze elsősorban a fotógravírozásról, meg a programról. Nagyon segítőkész volt, most már csak valami vasat kell összekalapálni. Számomra még mindig lenyűgöző az egésznek az egyszerűsége, szinte már zseniális. Az is kiderült, hogy az összes videóban látott eszközt nem véletlenül hasonlít annyira egymásra, mindet egy Belgrádi (szerb) bácsi csinálja, a németek csak koppintottak.
A Gkód generálásról elfelejtettem írni. Ez Gyula programjánál (MCNC) úgy működik, hogy a fotót végigpásztázza a progi (mindenféle beállítás lehetséges, windows alatt fut), majd generál X, Y elmozdulásokat és azoknál a pixeleknél ahol égetni (marni) kell a z tengely dir jele billen, ezt megrelésítve lehet lézert vagy egy elektromágnest vezérelni. A marómotort akár kézzel bekapcsolva, gyémántmarót mechanikus távolságbeállítással beállítva az elektromágnes ki-be kapcsolásával történik a raszteres képkészítés.A sebesség (kép elkészülési ideje) előtolás (F, mm/min) nagymértékben függ az elektromágnes és mechanika kapcsolási gyorsaságától.
Köszi az infót!!!! Átrágtam az egész topicot, sajnos a linkek már nem élnek, de a mechanika ugyan az, mint amit legelőször linkeltem a videóban. Közben már derwin fórumtárs is jelentkezett, és a topicban is volt jó néhány hasznos infó-morzsa...
Igen egy kiváló kolléga Tóth Gyula foglalkozott ezzel is. Van is egy topic itt a fórumon: MCNC gravírozóprogram (két éve nem aktív). Gyula alkotta a progit, én a mai napig használom , igaz ilyen kopogtatós technikám nincs. Mellékelem az egyik videóját, ahol buherált egy kütyüt ehhez.Ő elektromágnessel rángatta a forgó gyémántszerszámot, mechanikán keresztül: https://www.youtube.com/watch?v=ocGh9LAuIq8
A topicon derwin kolléga már egész profin művelte ezt a technikát 2019-ben.
Nekem ránézésre egy lézer mechanikának tűnik. Akkor csak a lézer fény jelét kell egy elektromágneshez felerősíteni és belerángatni az anyagba, amikor kell. A laserworks/ruida rendszerrel egy ditherelt 1 bites képpel így megy a gravírozás legalábbis.A mechanika sebbességétől függően akár 300mm/s is lehet az x sebesség, egy kis gömb fejjel meg .5 is lehet a vonalfelbontás..
svejk | 31990
2023-01-11 06:13:09
[6574]
Ja... végül is a videóban is azt csinálta a koma csak nem "kicsit"
A billenös minden bizonnyal gyorsabb lehet, akár 10 ms mint egy relé. A tenyleges marás lehet a korlát. A hagyományos Z állásnál a maró közepénél nincs is vágosebesseg.
Persze a billenösnel nagyobb egy pixel méret, de ez gondolom nem gond az adott esetben.
Én letöltöttem a videót, és lassítva néztem meg többször is. Nem ugyanaz, mint a fotón szereplő megoldás, bár nagyon hasonló, és valóban, nem emel, hanem billent.
A videó alapján mintha a fortuna billenne. Ha igen és analóg, akkor én kipróbálnám lézernek szánt jellel, csak megfelelően kell erősíteni. Aztán lehet, hogy rosszul látom.
Az ArtCAM/Aspire -nél azért az egy korlát, hogy kb 4000x4000 a max felbontása a beolvasott képnek. Ha ez elegendő, akkor egy 1px kisebb mérető tű szerszámmal akár a kép alapján generált relief-en csak egy raszter pályát kell csinálnod 1px es osztásban és kész vagy. Ha ennél jobb felbontáshoz akarsz pályát generálni, akkor egy külön kis programot kell írni, ami a beolvasott ff kép pixelei alapján generál neked egy megfelelő NC programot. (Persze ez azért fejlesztést igányel.)
„Mert forgó tengely a ,,Z,, tehát lineárból , rotaryt csinált.” Több videót is megnéztem ettől a cégtől, nekem nem úgy tűnik, hogy rotary-t csinál a "Z"-ből. Az a zseniális benne, hogy épp csak annyit emel rajta, hogy ne érjen bele az anyagba, és így nagyon gyors tudd lenni. Épp emiatt érdekes, hogy hogyan generálja ehhez a gkódot?
Beleszaladtam a youtube-on egy videóba, ami nagyon megtetszett. Először azt hittem, az "egyszerű" kopogtatós módszer, de jobban megnézve ez valami más... A fejen van egy léptető motor, ha jól látom, és az billegteti (emeli, süllyeszti) a "spindle"-t, meg a marószárat. Van erről a módszerről valakinek valami részletesebb leírása, netán tapasztalata? ...és persze, a kérdés - ehhez vajon hogy generálják a g-kódot?
Pabló | 1615
2021-11-19 20:58:38
[6555]
Sziasztok! Olyan kérdéssel, kéréssel állnék elő: Valaki tudna nekem segíteni, hogy az amgyalos címer relief stl formátumát honnan lehetne brszerezni? Nagyon tetszik, de én egy ilyen relief megszerkesztésétől nagyon messze állok. Előre köszönöm mindenkinek.
Jozs | 724
2021-08-15 21:34:28
[6554]
Nem vagyok érdekelt a reklámozásában, de talán valakit érdekelhet:
Igazad van, csak én a tárgy használat közbeni alját nevezem az aljának, s mivel a megmunkáláshoz van elfektetve, én az egyik oldalt nevezem az aljának. Az x-y sík természetesen vízszintes.
Ellentmondás nincs, az alja sík, két oldalt, és felül íves. Ráadásul felül volna egy konkáv rész is. Bíztam benne, hogy az ac-vel is meg lehet csinálni.
Azzal próbálkoztam, de nem megfelelő, mivel mindenhol lesz egy függőleges rész. Próbáltam a rhino-val megrajzni, de onnan meg nem tudom az ac-nek megfelelő formátumba menteni. Most corel-el szürkeárnyalatos képet készítek, hátha...
Már viszonylag rég használom az artcam-ot, de a reliefek szerkesztgetése,vagy a gravírozáshoz szükséges g-kód elkészítése nem jelentett gondot. Most viszont falba futottam, tudásom sajna kevés egy megoldandó problémához, ebben kérném segítségetek. Ha megrajzolom a körvonalat, majd megadom a marandó test magasságát ívét a shape Editor segítségével, meg lehet oldani, hogy ne minden irányban kerekítse a formát? Az alja egy sík függőleges fal kellene, hogy legyen.