HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Segítség, béna vagyok!!!

Általános, gyors, sürgős kérdések.

 

Időrend:
Oldal 992 / 1032 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   988  989  990  991  992  993  994  995  996   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

B.Csaba | 132    2008-03-22 18:55:00 [2028]

Tisztelt Uraim!

Nem fogok neveket sorolni, mindenki tudja kikről van szó, vannak újak és régiek is, de pár nap alatt sikerült szint alá süllyesztenetek ezt a kiváló fórumot!

Most megtehetitek, mert sem Magi István, sem Varsányi Péter nincs itthon de valószínű, hogy lesz post törlés bőven ha visszajönnek, mert elkanyarodtatok az oldal tematikájától, nem is kicsit!

Ezeket a személyeskedéseket vitassátok meg magánban, mert nem tartozik ide!!!

Ez az oldal nem az arcoskodásról, politizálásról, egymás lenézéséről szól, hanem a segítségnyújtásról és a jótanácskról, valamint tapasztalatokról!

Rossz nézni amit műveltek, legyetek szivesek ezt minél előbb abbahagyni!!!


Laslie | 7674    2008-03-22 18:54:00 [2027]

Sajnos már elkelt ! 10 perce eladtam ! ))) De egy colos rendszerű indikátor órás tolómérőm még van eladó ! Kicsit repedt az üvege és rohadtul nehéz róla leolvasni a mért értéket egy Európai szemnek. Viszont halál pontosan meg lehet vele mérni, hogy a 25,4 mm az pontosan 1 Collllllll ))))

Előzmény: svejk, 2008-03-22 18:47:00 [2026]


svejk | 32803    2008-03-22 18:47:00 [2026]

Rossz csövem van nekem is dögivel, de a görbe tolómérő érdekel:):)
De komolyan...Csak görbe vagy van más nyűgje is?

Előzmény: Laslie, 2008-03-22 15:59:00 [2019]


Laslie | 7674    2008-03-22 18:40:00 [2025]

Összefoglalom a mondandódat: Csak a jó ember használ HobbyCNC vezérlőt ! Nekem a peacemaker-emben lehet, hogy az van, majd akku cserénél megnézem.. )))

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-22 18:28:00 [2023]


Laslie | 7674    2008-03-22 18:34:00 [2024]

Taníts mester , iszom szavaid .......
Biztos vagyok benne, hogy mellém mersz állni, miért ne mernél, hisz nem harapok ....

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-03-22 16:59:00 [2022]

n/a (inaktív)    2008-03-22 18:28:00 [2023]

Msas úr és laslie!
Neharagudjatok.. de nyali szavakkal ezt nem tudom nektek formába önteni amit gondolok (de az e-levelekből itélve amiket a hozászólásom után kaptam, örömmel tudtam meg hogy az emberek azért még kitartanak az igazam mellet..bárcsak többen lenének...)...csak annyit írok még hozzá hogy nézz szét az országban és meglátod mi lett belőle hála a fent emlitett miniszter úrnak, meg az olyan embereknek mint ti..de szivesen kitapétáznám a házatokat a fotóival...akkor tuti nem lennétek olyan büszkék..no majd meglátjuk...1 éven belül kik maradnak itt a fórumon...sajna már egyre kevesseb a jó ember itt....no meg főleg a legnagyobb tanulság az ,hogy aki itt osztani szokta az eszet az nem is Hobbycnc vezérlőt használ...És ez már magában is "csúnya dolog"....

Előzmény: msas, 2008-03-22 16:26:00 [2021]


Törölt felhasználó    2008-03-22 16:59:00 [2022]

Szia!
Én nem mondom hogy hibátlanul dolgozok,de aki dolgozik,de az tud hibát elkövetni.De ugy látom te csak bírálni tudsz igy hát nem követsz el hibát.TE egy tengelyvégből olyan szuper szakember vagy hogy mindent megtudsz mondani.Találkoztam sok ilyen emberrel aki ilyen okos volt, amikor megkellett valamit csinálni akkor meg fenn akadt.Az ilyen embernek mint te bármikor mellé merek állni tudásban.Én nem szövegelek a munkáról hanem csinálom.De én úgy vagyok vele aki többet tud mint én azt tiszteletbe kell tartani mert attól lehet tanulni,de az nem te vagy.

Előzmény: Laslie, 2008-03-22 16:16:00 [2020]


msas | 327    2008-03-22 16:26:00 [2021]

PITYU!
Ha valakivel problémád van azt szólítsd meg név szerint, mert ez a politikai "katyvasz" amit itt összehoztál nagyon sok fórumozót vérig sért. NE POLITIZÁLJ a fórumon!Neked ,meg a szellemi nívódnak a kurucinfót tudnám ajánlani!Na üdv Sanyi.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-22 14:33:00 [2017]


Laslie | 7674    2008-03-22 16:16:00 [2020]

Mivel a pékekről én írtam, így hát nekem szól az írásod, csak arra kérnélek, hogy tedd meg hogy édesapádat figyelmezteted, hogy legközelebb ne engedje meg hogy lógjál az olvasásóráról a suliban akkor most kiolvastad volna a szövegből, hogy a pékeket nem bántotta senki. Leegyszerűsítve csak annyit írtam, hogy az esztergályos az minőségi alkatrészt állítson elő, a pék meg minőségi kenyeret süssön. De most neked magyarázzam aki így ismeri a Magyarok lelki világát.....Alkalom addtán majd nézzél utána, hogy mi gerjeszti az inflációt, de az energiahordozókkal ne sokat törődj mert nem érdemes. Egyébként okos felszólalás volt nem hittem volna erről az áldott jó emberről (Gyurcsány) , hogy ilyen dolgokra képes....és azt sem hittem volna, hogy olyan péktől is tudsz kenyeret vásárolni aki nem kér érte pénzt....

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-22 14:33:00 [2017]


Laslie | 7674    2008-03-22 15:59:00 [2019]

Azt hiszem 2 dolgot nem értettél, az egyik, hogy aki IPARSZERŰEN csinálja amit csinál azt nem lehet ilyen minőségben csinálni. Nem arról van szó amit otthon magadnak hobbiként megcsinálsz. De amennyire itt olvasom bizony még hobbi célokra is a legjobbakat keresik az emberkék. Gondolom nem lennél megelégedve egy hobbiműhelyben elkészített golyóscsapággal? Vagy esetleg nem bánnád , ha picikét oválisak benne a golyók ???? A második az pedig a 0,1mm-er a csapágyazás melletti ütésre értem nem pedig az 1 méter hosszú orsónak a közepén, mert ott 3 mm-ert is el lehet húzni akár kézzel is... De ha ezek után neked megfelelőek a hasonló minőségű dolgok is akkor csak bíztatni tudlak az ilyenek vásárlására, végül is a lyukas gumióvszert is el kell adni valakinek. Van 2db kiégett fénycsövem és egy görbe digitális tolómérőm, ha esetleg érdekel olcsón a tied. Hobbi célokra tök jó ! ))))

Előzmény: svejk, 2008-03-22 14:37:00 [2018]


svejk | 32803    2008-03-22 14:37:00 [2018]

Én már semmin sem lepődöm meg...
Amit a Piaggo-s szakszervízről leírtál sajnos általános eset, nap mint nap találkozni ilyenekkel.
Én is ilyen vagyok, merek mindenféle különösebb mechanikai-elektronikai előképzettség nélkül HOBBY-cnc-t készíteni magamnak. Lehet rossz helyen járok? Ez nem olyan honlap?
Az első bútorlapos gépemet szét akartam verni, de a kollégám nem engedte..pénzt adott érte-pedig szerintem nem ért semmit-, de neki megérte.
A nagyobb baj talán az hogy sokan nem látják át hogy milyen gépet lehet ipari termelésnek és mit hobby dolgoknak alávetni.
Ez igaz a gyártókra és a vevőkre is.

(Egyébként az az 1 tizedes ütés 16-os orsónál semmi, többet hajlik, az anya nem attól kopott el szerintem. )

Előzmény: Laslie, 2008-03-22 13:54:00 [2014]


n/a (inaktív)    2008-03-22 14:33:00 [2017]

Ja és hiába baszogatjátok a péket nem ő tehet a 250ft os kenyér áráról ha nem ti..mert sok fizut akartatok minimálnak csak ugye arra meg nem gondoltatok hogy akkor minden drágul,,és mindent nehezebb lesz eladni..és sajna ezért lettetek ilyen emberek...


n/a (inaktív)    2008-03-22 14:33:00 [2016]

Ja és hiába baszogatjátok a péket nem ő tehet a 250ft os kenyér áráról ha nem ti..mert sok fizut akartatok minimálnak csak ugye arra meg nem gondoltatok hogy akkor minden drágul,,és mindent nehezebb lesz eladni..és sajna ezért lettetek ilyen emberek...


n/a (inaktív)    2008-03-22 14:28:00 [2015]

HELLÓ !

Ahogy olvasgatom a témátokat azt veszem észre hogy ti igazi magyarok vagytok...mint Gyurcsán bácsi...és csak hogy nektek menjen minden ezért mindenki más menjen a p..ba..csak és hogy csak ti tudtok mindent megcsinálni hiba nélkül...igaz akik itt a gyurcsán bácsit játszák azok semmit nem mutatak még fell, csak járatják a szájukat meg osztják az eszet..
Én nem pártolok senkit stb.. de a lényeg hogy szurkálódni meg okoskodni mind tuttok más dolgain, de felmutatni eredményeket azt senki!!
Erre mondják hogy a fában is beleköttök a görcsbe...

De sajnos ez lett magyarország okos embereiből...dumálnak de semmit nem mutatnak...és IRIGYKEDNEK mindenkire mert más pénzt is csinál belőle...és nem csak a szája jár...

Egyébként ezeket a hozzászólásokat is csak azért irom mert ezt a HOBBY fórumot is csak már az használja akinek nyereségvágya van és aki csak valamire kiváncsi mert szarban van,,,sajnos már egyre kevesebb aki más okból tényleg segitő szándékkal van it....2 éve épitettem a gépem TERMÉSZETESEN a ti segitségetekkel de mikor valamiben gondvolt akkor ugye csak a pénz meg más dolgot kérő emberkék kivántak csak segiteni és természetesen csak külön utakon a fórumot elkerülve....és jelezném ezzel együtt azoknak az emberkéknek is akik "véletlenül" segitségért cserébe igértek ezt azt csak már teljesiteni nem volt idejük...NO MINDEGGY VITÁZZATOK MEGTEHETITEK HISZ A PIACOT AKKOR TUDJÁTOK MAGATOKNAK KIALAKITANI HA MÁST MEG ELTÖRÖLTÖK....TEGYÉTEK HISZ IGAZI MAGYAROK VAGYTOK!! TESzem hozzá én is magyar vagyok de hálla apám nevelésének hozzátok csepetsem hasonlitok... Üdvözlettel: Sipos István


Laslie | 7674    2008-03-22 13:54:00 [2014]

Kedves Svejk fórumlakó kolléga Úr ! A hozzászólásoddal maximálisan egyetértek , vannak olcsóbb és drágább gépek , jobbak és gyengébb minőségüek. Aki a saját gépét teszi fel az oldalra az legyen is büszke rá én is megpaskolom a vállát és jó nagyokat bólintok közben , hisz nekiállt, megcsinálta és valami hasznos dolog lett belőle. A Suzuki-t nem biztos, hogy hátrébb kell sorolni a ranglistán mint a Mercit csak azért mert olcsóbb. Feltételezem a Suzukiban nincs olyan tengelyvég ami ennyit ütne, mint ami a videón látszik. Én azért keltem ki magamból, mert ,ha valamit cnc megmunkálásúnak és jó minőségűnek hirdet meg a gyártója annál ez nem megengedhető dolog. Vannak alapvető szabályok minden szakmában amit nem lehet áthágni , legyen az gyengébb vagy csúcsminőségű alkatrész is. Ebben az esetben a legelemibb szabályok is fel lettek rúgva. Egy ilyen tengelynél a 0,1mm-es ütés az már rendkívül soknak számít és ezt tudnia kell 15 év vállalkozás után. Ezt a minőséget egy pékmester is meg tudja csinálni, ha vesz egy esztergát. Tőle nem várható el reálisan jobb ezen területen viszont a mester kenyere az viszont csúcs legyen mert ő ahhoz kell, hogy értsen. Mindkettőnél az alap dolgokat muszáj betarti. És akkor jön be a képbe Yumi akinek azt az infót adták, hogy CNC gép és jó minőség. Ha Yumi ezt elhiszi akkor joggal fogja elvárni, hogy a kialkudott pénzéért a cnc gyártás pontosságát és esztétikáját és a jó minőség megbízhatóságát kapja erdeményül. És nyilván nem fog egy kukkot sem szólni, ha az esztergályos nem jó a kenyeret süt, hisz nem ez a dolga. Nemrég betért hozzám egy anyagbeszerző , ő a helyi Piaggo segédmotor SZAKSZERVÍZ-ből jött egy célszerszámot legyártatni a motor javításokhoz. Kb 5 éve működik itt ez a cég és amikor elvitte az elkészült cuccot akkor mondta nekem, hogy most képzeljem el : ez az első célszerszáma a cégnek a motorok javításához. Te nem lennél felháborodva, hogy szakszervíznek merte magát hirdetni a cég ? Érdemes elgondolkodni rajta, hogy vajon van e párhuzam a két eset között.

Előzmény: svejk, 2008-03-22 12:59:00 [2013]

svejk | 32803    2008-03-22 12:59:00 [2013]

Hmmm...
Érdekes így egy pár napi hozzászólást egyben olvasni egy témáról, sokkal tisztább fejjel látja át az ember, és nincsenek indulatok.
Nem beleszólásként és nem pártoskodóként csak egy-két gondolat.
Gép és gép között ezer különbség van éppen úgy mint akár említhetnénk a servot, a léptetőket de akár az autókat is.

Leslie, akkor gondolom a Suzukikat sem szabadna reklámozni csak a Merciket ?(szerintem azt sem )

Ilyen világot élünk, hogy mindent el lehet adni.
Annak idején én is jártam a kgst piacra, manapság is eljárok a Praktiker és társaiba.
Aztán otthon szitkozódom hogy kellett ez nekem?

Mindenki el tudja dönteni mit, mennyiért akar vásárolni. Ha nem ért hozzá kérjen meg egy szakértőt. (persze az meg nem enged semmit megvenni, nehogy ő legyen a hibás )

Minden annyit ér amennyit adnak érte...Ez gondolom tiszta sor.
Az pl. ki sem derült mennyiért vette a Jóember a gépezetet, anélkül kár kivülállóként véleményezni.
Etikusnak pedig egyaltalán nem az itt a fórumon egy másik fórumtársat szapulni.
Ha végignézed azt a harmincvalahány gépet a főoldalon azért vannak kirakva mert építőjük valamilyen szinten büszke rájuk.
Mindben lehetne hibát találni, de ezt nem tesszük hanem megpróbálunk a hibákból csendben tanulni.

Előzmény: Laslie, 2008-03-22 11:57:00 [2011]


Laslie | 7674    2008-03-22 12:09:00 [2012]

Yumi, nem lehetséges esetleg egy rugós feszítést adni az anyáknak , gondolom ezt a megoldást is sokan használják ? Vagy túl nagy a mozgó tömeg és rugózna nagyon az egész ?

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-22 09:47:00 [2006]


Laslie | 7674    2008-03-22 11:57:00 [2011]

Csupán csak annyi bajom van veled, mint amennyi neked a forgácsolással, pedig egy halál nyugodt ember vagyok aki senkinek sem szól egy rossz szót sem. Csak , ha már a cnc-t reklámozod meg a minőséget akkor arcátlanságnak nevezném amit készítesz. És most finom voltam ! Lejáratod a szakmát...... És akkor én is lezártam a témát.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-03-22 10:11:00 [2007]


Miki2 | 2321    2008-03-22 11:42:00 [2010]

Szervusz Zoltán!
Köszönöm a kimerítő, és érthető választ

Üdv: Homovics Miklós

Előzmény: psychobilly, 2008-03-21 17:50:00 [2003]


Nagy Zoltán | 376    2008-03-22 10:53:00 [2009]

Szia!
Minden kereskedőnek kutya kötelessége minőségi tanubizonyítvánnyal ellátni az alapanyagot (díjmentesen) ha kéred. Teljesen mindegy, hogy bronz, műagyag, vagy vasról van szó. Abban az esetben is ha csak tíz centis darabról van szó.
Szépen néznénk ki ha ez nem így lenne..

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-03-22 10:19:00 [2008]


Törölt felhasználó    2008-03-22 10:19:00 [2008]

Szia!
Azóta se változott a véleményem,a bronzzal nagyobb sebességet lehet elérni,nem fogja annyira mint a zx100-as.De attól függetlenül jó anyag.Most ebbe a vitába nem is akarok bele menni van aki egyiket van aki a másikat szereti.Az anyáról annyit egy kis holtjátékot engedni kell neki hogy kissebb legyen a surlódás és nem lessz vele gond.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-22 09:47:00 [2006]


Törölt felhasználó    2008-03-22 10:11:00 [2007]

Szia!
Na sikerült félreértened a dolgot, én se úgy gondoltam hogy a vas az vas a bronz pedig bronz,én csak a bronzra értettem hogy a legtöbb helyen nem tesznek közötte különbséget.Ne felejtsd el hogy Magyarországon vagy ,örülök neki hogy te tudod az anyag jelöléseket,ez az alap.Még egy kérdés Mi A GONDOD VELEM?Ha meg vissza térünk a cnc-és vállalkozásra sajnos nekem nincs időm hogy a számítógépen csüngjek mert dolgozom de egyik vállalkozónak sincs,de te állítólag az vagy.Ne vedd sértésnek amit írtam,számomra a téma befejezve.

Előzmény: Laslie, 2008-03-22 09:32:00 [2005]


n/a (inaktív)    2008-03-22 09:47:00 [2006]

Szervusz Tibor
Tisztelettel kérdem:mikor 3 héttel ezelőtt visszaküldtem a csúszóházakat,tengelyeket,ill. az anyákat,korrektül újra perselyezted,ill illesztetted a csúszócsapágyakat.Az anyákra azt mondtad,hogy melegszik,stb,de nem indokolt a cseréje,mert a ZX100 NEM jobb nála.Megjavult közben ?
Hozzáteszem,részemről lezártnak tekintem a garanciálisnak "vélt" dolgaimmal zavarni,jogos,letelt az 1 év és valószínű túl sokat vártam az általad készített géptől.


Laslie | 7674    2008-03-22 09:32:00 [2005]

Elárulom a nagy titkot, olyan helyen kell anyagot vásárolni, amely cégnek ISO minősítése van és akkor máris kémiai összetétel alapján adják az anyagot. Az acélokat sem úgy árusítják, hogy "VAS" aztán majd csak jó lesz valamire. Ezek az összetételek olyannyira fontosak, hogy nem lehet figyelmenkívül hagyni. Szépen is néznénk ki, ha bemegyek a "vasért" aztán megmunkálom és csak felhasználáskor derül ki, hogy leszakadtt az autód kereke mert nem megfelelő szakítószilárdságú anyagból csináltad a kerékcsavart. A bronzoknál ugyanígy megvannak az anyagjelölések, hisz ezalapján kell eldönteni, hogy milyen felhasználásra alkalmas a bronz. Ez nem úgy működik, hogy a bronz az bronz, aztán beszórhatjuk bárhová ahova csak gondoljuk. A bábbal kapcsolatban meg csak annyit, hogy beütsz a szegnyeregbe egy morse kúpot aminek a kiálló része akkorára van leesztergálva mint az orsó átmérője és ahhoz hozzáállítod a bábot, ennyire egyszerű. Ha pedig hosszú az orsó akkor a nagyobbik része a főorsó belsejében kell, hogy maradjon, ebben az esetben pedig a főorsóba betétcsövet helyezünk amiben műanyag perselyek vezetik meg és tartják középen az orsót a forgácsolás közbeni hajlások miatt.... Akinek meg olcsó gépre van szüksége annak meg nem gyártok semmit, mert nem adom a nevem a gyenge minőséghez, mert nem az ár az elsődleges szempont, hanem a végeredmény minősége és arra pedig több időt kell fordítani, ha első osztályúra szeretnénk legyártani. "Olcsó és kitűnő" na ez a két dolog sosem fog összejönni. Lásd Kinai termékek

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-03-22 08:27:00 [2004]


Törölt felhasználó    2008-03-22 08:27:00 [2004]

Szia Laslie!
Olvastam a hozzászólásaidat,nem kéne megitélni senkit egy kép alapján,főleg nem egy régebbi irásom alapján amit félre értettél,én azt pozitívan értettem,térjünk vissza erre az új gépre.Ami majd egy éve készült,akkor bronz anyával csináltam,ami össze van kontrázva bibus orsóval,sajnos ettől a technikától nem lehet elvárni,hogy századra mozogjon,holtjáték mentesen.Mivel ha nagyon rá van állítva fölmelegszik az orsó,vagy megszorul,vagy meglazul az anya amerre bír.Ebböl adóthatott az hogy utána kellett húzni.Ez bizony nem golyósorsó.Akkor beszéljünk a bibus bronz anyáról.Ami állítólag szuper.Én megnéztem az anyát,rá lehetett dobni a tengelyre úgy lógótt rajta, valami tizenvalahány ezer forintért darabját.Még szó volt itt a végmegmunkálásról is,hogy bábbal kell megmunkálni,nekem más módszerem van rá ,de az még nem látott bibuszos trapézmenetes orsót,mivel hogy elég szépen hajladozik kiváncsi lennék hogy állítja hozzá a bábot.Én nem mondom hogy nem lehet úgy megcsinálni ,csak kinlódás.Az első dolog a trapézmenetes orsóval az egyengetés,mielőtt esztergagépre kerül.A bronz anyagáról meg annyit aki ezt firtatta az még nem volt anyag kereskedésbe,mert nagyon ritka az a hely ahol úgy árulják a bronzot hogy pontosan milyen ötvözetből van,szerintem szét röhögnék az agyukat,ha így kérném.Erre azt tudom mondani lehet hogy van olyan hely ahol így árulják.Annak viszont osztom a véleményét aki az anyának az anyagára zx100-as vagy teflon anyát ír ,én is azt használom most.Aki meg a végmegmunkáláson aggodik az még nem rakott össze egy gépet sem.Azt ne felejtsük el hogy 12-es orsóról beszélünk,ami eléggé hajladozik.Ne gondolja senkise hogy az majd századra fog futni a gépben.Előfeszitéssel lehet rajta javítani.Mindenkinek úgy kellene gép,hogy ne is kerüljön sok pénzbe,de viszont olyan legyen mint a miliós költségvetésü gép.
Üdv:Tibor

Előzmény: Laslie, 2008-03-20 20:35:00 [2000]

psychobilly | 273    2008-03-21 17:50:00 [2003]

Hello!

A tengely elindul a kapcsoló irányában majd mikor megnyomja addig megy vissza amíg el nem engedi. Nem egy fix értéket, ez a kapcsolótól függ. Kapcsoló érzékenységét egyébként a "General Config." menüben a "Debounce Interval" értékével lehet állítani. Vigyázni kell vele mert minél többet ír be az ember, annál többet fog menni mikor megnyomta a kapcsolót és ez problémákat okozhat.
Az irányt egyébként, hogy melyik irányba vegye fel a referenciát, a "Homing/Limits" ablakban a "Home Neg." oszloppal lehet állítani. Ha ki van pipálva akkor negatív irányba kezdi el keresni.

Üdv.:
Tibor Zoltán

Előzmény: Miki2, 2008-03-21 10:48:00 [2002]


Miki2 | 2321    2008-03-21 10:48:00 [2002]

Szervusz János!
Köszönöm a válszt. időközben az irányt sikerült megfordítani, de a lefutásról a Magyar gépkönyv is csak annyit ír, hogy visszamozog a másik irányba egy kicsit. De mennyit, és lehet-e ezt az értéket állítani. Hasznos lenne, amikor az asztalra fix ütközők vannak felszerelve. Ennek a pozícióját nem lehet előre pontosan meghatározni. Így csak a szánok pontos beállása lehetne a megoldás. Ez főleg a faipari gépeg jellemzője Pl.: XILOG3 vezérlő szoftver.
Mégegyszer köszönöm:
Miklós

Előzmény: janko, 2008-03-20 20:40:00 [2001]


janko | 937    2008-03-20 20:40:00 [2001]

Hello. A config menűbe van egy Port and Pin.
Abba a Z-nél meglehet forditani az irányt,hogy
merre induljon el.step low Aktiv , Dir low Ac
Janko

Előzmény: Miki2, 2008-03-20 17:14:00 [1994]


Laslie | 7674    2008-03-20 20:35:00 [2000]

Ha ennyire közel a csapágyhoz ilyen görbe lenne az orsó akkor egy kicsit távolabb már milimétereket kellene ütnie az meg nem valószínű.....

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-20 19:15:00 [1998]


n/a (inaktív)    2008-03-20 19:51:00 [1999]

Nekem is BIBUS-os orsóim vannak és azok is gorbék. Egyengettuk, de nem 100%-osak. Maradt egy kis gorbeség, de nem vettem észre, hogy valamit kopott volna a bronz anya 1 év alatt....
Fogalmam sincs mitol kophat ilyen gyorsan az anya. Reszelovel nem koptatod ki ilyen gyorsan....


n/a (inaktív)    2008-03-20 19:15:00 [1998]

A videobol azert nem derul ki, hogy a csapolas rossz, vagy az orso gorbe-e. Esetleg egyutt mindketto. Bibustol ami trapezorsokat rendeltem, hoztak masok - mind gorbe volt, egytol-egyig. Ezen pedig a legprimabb, futterban keszitett vegcsapolas sem segit, csak az egyengetes (valamilyen szinten).

Az egy ora alatt torteno anya kikopast eleg valoszinutlennek tartom, hogy ez okozna...


Laslie | 7674    2008-03-20 18:50:00 [1997]

Ja, csak az gondolom nagyságrendi eltérést fog mutatni árban, nem az a gond, hogy ezt nem lehet megcsinálni tökéletesre, csak nem ezzel a technológiával ahogy ez a tengely készült.....

Előzmény: sanyi, 2008-03-20 18:24:00 [1996]


sanyi | 1910    2008-03-20 18:24:00 [1996]

Megnéztem a videót. Valóban nem túl bíztató a dolog. Ebből kiindulva feltehetően érdemes gyárilag megmunkált végekkel kérni a golyósorsót/tarpézorsót a megfelelő méretben.


Laslie | 7674    2008-03-20 17:51:00 [1995]

A tokmányos mérésben igazad van tökéletesen, de azt már nem is kell figyelembe venni, ha megnézted a videót, az elmond mindent, ott nincs mellédumálás, ott a csapágy megvezeti a tengelyvéget és totál jól látszik, hogy mennyire sz*r.....

Előzmény: sanyi, 2008-03-20 15:51:00 [1992]


Miki2 | 2321    2008-03-20 17:14:00 [1994]

Szervusztok Fórumozók!
Elkészült végre a gépem. Minden rendben is lenne...DE!
A mikor a géppel a Home pozícióba akarok állni, a Z tengely megindúl szépen, komótosan lefelé.
Hogyan tudathatnám a Mach3-al, hogy a "Z HOME" a másik irányban keresendő? Hol lehet beállítani, hogy a home kapcsolókról mennyit fusson le? Ez az érték az alapbeállításnál olyan kevés, hogy az Y végálláskapcsoló visszabillenése bizonytalan.
Ha tudtok segítsetek
Köszönöm
Miklós

n/a (inaktív)    2008-03-20 16:10:00 [1993]

szia Sanyi
Teljes mértékben igazad van,ezért van kéznél
egy hsco8-as 13-as fúrószár szűz állapotban.Ezt
használom talonnak visszaforgatva.Az esztergám valóban üt /!/, de nem ennyit.Egyébként elég,ha a szárat leteszem üveglapra és meggurítom.......csak a vak nem látja az ütését.


sanyi | 1910    2008-03-20 15:51:00 [1992]

Bocs nem akarok kötöszködni de mit mértél?
Az eszterga ütése, a tokmány, a befogás pontossága mind benne van a mért eredményben.
Szerintem ezt nem így illik mérni. Erre valók a prizmák.
Próbáld ki, hogy befogsz egy köszörült lineáris tengelynek való anyagot és megnézed mit mérsz ebben az esetben. Simán lehet 1-2 tized mm.
Ha van a tengely végén egy furat a csúnak akkor próbáld úgy mérni, hogy két csúcshoz támasztod és úgy méred. Igaz ebben az esetben csak a furat és az esztergált felület egytnegelyűségét tudod ellenőrizni, ami még mindíg különbözhet a menetes szárhoz viszonyítva. Szóval kritika előtt a mérési módszer legyen korrekt.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-20 07:13:00 [1987]


Laslie | 7674    2008-03-20 15:16:00 [1991]

Valamiért én is úgy érzem, hogy valami sántít a történetben. Ha megnézem azt a bronz anyát akkor nem azt látom, hogy cnc-n készült volna, a sarkok még sorjázva sincsenek, viszont a 15 év vállalkozói tapasztalatban nem kételkedem egy cseppet sem , hisz nem azt írta, hogy 15 év forgácsolói szaktudás, csak annyit, hogy vállalkozói tapasztalat. De nem valószínű , hogy forgácsoló vállalkozás , inkább valami más. Egyszerűen nem térek napirendre a dolog felett. Van egy örök igazság, hogy lehet akármilyen technikád, a gondos , odafigyelő, precíz embert semmi sem pótolhatja. Én még azt is megkockáztatom, hogy még szakismeret sincs nemhogy cnc megmunkálás.....

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-20 07:40:00 [1988]


Laslie | 7674    2008-03-20 12:19:00 [1990]

Ez a tengely amikor kikerül valakinek a kezei közül mint első darab az szerintem ne is csináljon második darabot! Ha megsértődik valaki ha nem ! Alapvető szabályok lettek felrúgva a gyártás folyamán. Nyilván ez a tengely nem lett berakva állóbábba amikor a végek készültek, hanem csak egyszerűen tokmányba lett fogva és le lett esztergálva. Meg is lett az eredménye márha ezt erdeménynek lehet nevezni..... Nálunk az ilyen munkát Csíle-i exportra küldjük ! Bedobjuk a vasúti "csíllé"-be aztán irány az öntöde, beolvasztásra.


n/a (inaktív)    2008-03-20 07:47:00 [1989]

szervusz Sakk mester
Nos,nem áll szándékomban Tibort a legkisebb mértékben sem bántani,mint írtam egyéb garanciális problémákat korrektül orvosolt.Az én gépem az elsők közül került ki kezei közül,
azóta rengeteget fejlesztett.
Részemről csak a hibára és annak elhárítására koncentrálok.Javaslatotokra valószínű meg is találtam a megfelelő kivitelezőt.Sajnos az én
esztergagépem pontos,de ilyen alapanyag megmunkálására alkalmatlan.


n/a (inaktív)    2008-03-20 07:40:00 [1988]

Üdvözlet az Uraknak.
Már régóta olvasgatom a fórumot de ez a probléma Yumi technikájával számomra érdekesnek tünik föleg a gép gyártó által irt egyik hozzászolása. Idézem "balinttibi.: Szia
Láttam a hozzá szólásodat a géphez,én sem úgy gondoltam a marketinget,hogy a hobbycnc oldalra fel rakom.Készíteni fogok neki komoly weblapot,ugy hallottam jártas vagy a marketingben akkor tudod,három dolog a lényeges a reklám,a minőség és az ár.A gépemim nem garázsban készülnek,össze barkácsolva, hanem megmunkálóközpontokban és cnc esztergákon készülnek az alkatrészei.Hidd el van rá látásom a piacra 15éves vállalkozói multtal.Ez s gép saját tervezés senkitől nem loptam a technikát.Üdv Tibor "
Nos ezek után ilyen technikával hogyan lehet bármi ütés is akármilyen tengelyen?
Lehet hogy én nemértek valamit?

Elnézést ha valakit megsértettem volna az idézettel de ugy érezem hogy itt valami sántít...


n/a (inaktív)    2008-03-20 07:13:00 [1987]

33.mechanika,kb.35 órát ment,ezt folyamatos utánállítgatások közepette.Gyártó más problámákat /csúszóillesztések/ korrektül orvosolt,de már se kedvem,se energiám hívogatni.
Az ütésre a megoldást alant láthatjátok:
http://cnctar.hobbycnc.hu/Yumi/%f3ra1.jpg
http://cnctar.hobbycnc.hu/Yumi/%f3ra2.jpg


Laslie | 7674    2008-03-19 22:03:00 [1986]

Ez egy ÚJ gép?????? Nem házi készítésű ??? Mert az anya kiképzése az nem utal gyárira...

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-19 20:52:00 [1983]


lovas gyula | 1874    2008-03-19 21:34:00 [1985]

Esetleg fel van az anya szabaditva mert különben a vezetés nem engedné igy kovályogni. Egyébként meg ilyen mérvű pontatlanságot még szabad szemmel is jól lehet látni és hallani


Nagy Zoltán | 376    2008-03-19 21:15:00 [1984]

Számomra a videó alapján nem egyértelmű a probléma, elsőre arra gondolnék, hogy az orsó üt. Vagyis rosszul lett a vége leesztergálva.
Arra nem gondoltál, hogy a gyártót megkérdezd ilyen hogy lehet egy új gépnél?

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-03-19 20:32:00 [1982]

n/a (inaktív)    2008-03-19 20:52:00 [1983]

Amennyiben nem volna értelmezhető.Ez a hosszanti trapézorsóanyaház feloldva,közvetlenül
a csapágy mellett.Orsót középen kétoldalról kitámasztottam,nehogy az esetleges szárgörbeség látszódjon.


n/a (inaktív)    2008-03-19 20:32:00 [1982]

Nokérem,kiderült,miért fogy az anyám....
http://media.putfile.com/cnc2
nem minősíteném.....


Laslie | 7674    2008-03-18 17:26:00 [1981]

Kössz az oldalt, sok hasznos infó van benne, mindig látok valami újat. Egyszer ez a net visz a sírba, igaz oda is kérek majd szélessávot ha unatkoznék )))


Laslie | 7674    2008-03-18 17:20:00 [1980]

Na majd kipróbálom ezt az anyagot, mert itt Pécsett is jó pár anyát kellett már gyártanom ennek annak.

Előzmény: Egyújabbgépépítő, 2008-03-18 07:58:00 [1978]


lovas gyula | 1874    2008-03-18 08:07:00 [1979]

http://www.schafferprecision.com/machining/materials/mguide.htmItt van néhány müanyag adatlapja angol nyelven


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 992 / 1032 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   988  989  990  991  992  993  994  995  996   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊