60-80W-tól ns impulzusszélességű lézerrel 1070nm Mopa) kvarcüveget vágni lehet, jelölni nem igazán. A ps impulzusszélességű erre a célra alkalmatlan, kivétel talán az UV lézer, azzal lehet jelölni. O.
Persze jó lenne valahol kipróbálni ilyesmiket... De lövésem sincs hol lehetne, egy anyagdarabbal odamenni és próba , nem sok fajta van, de anélkül nehéz választani, egyébként tényleg jó ár!
Előzmény: Marosi István, 2023-03-27 14:05:20 [18953]
frob | 2161
Tegnap 09:15:11
[18961]
csak nézelődtem, de főleg az lenne a cél hogy üveget lehessen vele jelölni gravírozni, szépen... co sajnos nem épp erre való, ha meg is "karcolja" akkor kipattogzik....
Ami még érdekes lenne, pico szekundumos lézer, azzal vágni is lehetne, némi megkötéssel, de ilyen lézerforrást külön még nem találtam...
Előzmény: Marosi István, 2023-03-27 14:05:20 [18953]
Marosi István | 104
2023-03-29 07:45:10
[18960]
Persze, így érthető hogy megtartod. Akkor megpróbálom ezt megjavíttatni. De olyan mintha hardver problémája lenne. Rövid időre megjelenik a diódákon a feszültség, fény semmi, aztán letiltja. A legnagyobb baj az hogy egyes részegységekről azt sem tudom hogy micsoda, és mit kellene csinálnia. Egyszer fordult elő hogy feszültség alatt egy másodpercig halványzölden világított benne az összetekert optikai szál, aztán megszűnt az is. Bosszantó az ilyen hibajelenség.
Dióda tápot három fillérért lehet venni Raycus-hoz. A Nufern-t nem adom el, mert már csak cseredarabbal lehet venni csak újat a Coherent parts policy-ja miatt, ha vennem kell valaha, akkor jól jön. Kíváncsi vagyok, hány döglött fiber lézerforrásrol tudtok, mert én személy szerint alig találkozok ilyenekkel, évi három-négy ami kezeim közé kerül, pedig ipari felhasználók között mozgok, ennél persze sokkal több meghibásodás van lézerjelölőknél, de a lézerforrás hiba elenyésző. O.
Előzmény: Marosi István, 2023-03-28 08:18:20 [18958]
Marosi István | 104
2023-03-28 08:18:20
[18958]
Valószínű így van. Bár bekapcsoláskor megjelenik a feszültség a diódákon, de egy másodperc múlva megszűnik, és az egyik led zöldről átvált pirosra. Elvittem egy barátomhoz aki már sok elektronikai problémát megoldott, de ezzel ő sem boldogul. A tied nem eladó? Szeretek kísérletezgetni az ilyenekkel.
A régi lézerforrás egyszerűen csak megállt egyik napról a másikra. Pump diódák rendben, szál ép, de teljesítmény nulla. Elméletem szerint az AOM környékén valami történt, inkább elektronikai baja van mint optikai. Eddigi tapasztalatom alapján az öregedés során az IPG források elgyengülnek, a kínaiaknak közül a Raycus-nak inkább elektronikai baja lesz (dióda tápegység). O.
Előzmény: Marosi István, 2023-03-27 23:35:45 [18956]
Marosi István | 104
2023-03-27 23:35:45
[18956]
Köszi az infót ennek fényében meggondolom hogy ezt választom-e. A régi forrással mi történt hogy lecserélted?
Vettem a Variometrumtól Max MFP20-ast pár hete. Működik, teljesítménye rendben, egy Nufern NUQ-t váltottam ki vele. Van egy furcsaság vele kapcsolatosan, hogy sokkal több hőt visz be az anyagba, mint az egy IPG vagy Nufern, érts úgy, hogy 95% teljesítményen 120mm/sec sebességnél 160-as F-theta lencsével ha jelölsz egy hosszabb vonalat 1mm-es vastagságú rozsdamentes anyagon rendesen meghúzza, meggörbül. 0.4-es KO anyagnál szinte domborművet csinál belőle. Attól még szerintem ennyi pénzért számlával megéri. Vágni nem való, érdekes módon az eloxált alut sem jelöli olyan szépen, mint reméltem. O.
Előzmény: Marosi István, 2023-03-27 14:05:20 [18953]
Marosi István | 104
2023-03-27 14:09:24
[18954]
Gondolkodom én is egy ilyen vásárlásán, mert ezzel állítólag már el lehet vágni a 0.2mm-es alulemezt. Van egy hibás Raycus 20w-osom, de eddig nem sikerült megjavítani, kínába visszaküldeni meg nem gazdaságos.
Előzmény: Marosi István, 2023-03-27 14:05:20 [18953]
Ez nemigazán utazik sehova, ez galvós jelölőlézerekbe való fiber lézerforrás. Ha mindenféleképpen plotter-szerű szerkezetre raknád, akkor a egy kollimátor beépítése után a nyaláb a co2 lézerekhez hasonlóan tükrökkel terelhető. Vágni semmit, jelölni fémet, ezt-azt lehet. O.
Jól gondolom hogy a fényvezető ( sárga) az utazik a tengelyeken, viszont akkor a 2m igen kevésnek tartom, vagy ezeknél már fent van a lézer forrás is valamelyik tengely oldalán, és csak a kereszt szánon utazik?
Vagy ezek inkább fix telepítést tudnak, és úgymond a lézer cső helyére megy be a fej, majd ugyan úgy tükrökön megy tovább a lézer?
Előre is kösz, és bocsa a láma kérdésért... R.
RJancsi | 5451
2023-02-27 17:35:12
[18949]
Ez motoros kipuff, és gyanítom, hogy a hiányzó homologizációs "E" betűt kellene rákarcolni, hogy átmenjen a vizsgán.
valószínű nem lézergravírozott, hanem egyenáramú maratott egyébként is javaslom inkább azt a módit, mert sokkal egyszerűbb és persze olcsóbb, ha azt nézzük egy 24V os 400VA trafó egy greatz, meg esetleg pár ohm os soros ellenállás, na meg a szén kefe.. de ha már rozsdamentessel dolgozol ezek mind biztos megvannak Akkor már csak egy sablont kell vágatnod reklámfeliratos cégnél és már mehet is
de ha mindenképp lézer, akkor meg galvó, abból vannak ún hordozhatóak, kb bármilyen felületre tud gravírozni amihez odaférsz, akár a kocsin van a kipuff akkor is
Nem lehet, hogy épp a pwm vezeték szakadt? Az én lézerem "fordítva" működik, ha önmagában ráadom a tápot 100%-al világít, ha bekapcsolom a vezérlést is akkor alszik el.
Egy gyors kérdés! ELmehet-e úgy a lézer PWM vezérlése, hogy beállítástól függetlenül állandóan 100%-on menjen? Egyik napról a másikra ez lett, a szoftveres beállításokra nem reagál. Vágni jó így, de gravírozni képtelenség vele. Hol keressem a hibát, és/vagy mi okozhatja? Az alany egy Sculpfun S6 Pro, 5.5W LED-es.
Igazán elővehetnél a fiókból egy ilyet, és a boncolós topicban feltárhatnád a belsejét! Engem a motor "zavart" meg, azt hittem, valami hasonló elektronika van benne, mint a régi katódsugaras TV-knél, de ezek szerint nem... ...viszont akkor meg csak úgy tudom elképzelni a működését, hogy a motor állandó, egyenletes sebességgel mozog végponttól végpontig, és ez alapján számított időpont szerint időzítik a lézer ki/be kapcsolását. (jó nyakatekert mondat lett)
Igen, valami hasonlóra gondoltam én is, csak azt hittem, hogy motor helyett valamilyen mágneses megoldás mozgatja a tükröket... Ha tényleg motoros megoldás van, (elhiszem!) akkor ezek pontossága mekkora? Hogy a fenébe mozgat például egy századnyi fokot a tükrön? A gkód írásáról, kalkulálásáról nem is beszélve? (Ha egyáltalán gkód vezérli?)
Az ilyen-olyan lézeres videók nagy részében gyakorlatilag egy cnc mechanika mozgatja a lézer fejet a tényleges x,y pozicióba, viszont néha látni olyan videókat is, ahol a fej egy helyben áll, és csak az irányszög változik a tárgyasztalhoz képest. Ezeknél hogyan van megoldva a pontos pozicionálás? (gondolom mágneses tér) Hobbi szinten elérhetők, beszerezhetők valahol, vagy kivitelezhetők az ilyen fejek? Egy ilyen fej pozicionálásához hogyan generálódik a g-kód? (hiszen, ha jól gondolom, akkor itt a pozició is egy PWM, vagy analóg jelszint?)
1500W Fiber lézer 4mm-ig gazdaságos. (A2 vagy A4) 5mm-ig vág szépen és még elfogadható sebességgel. 6mm-t már lassan gazdaságtalanul. Csak a laser generátor 1500W ~2,5 mill.Ft. Komplett gép 12-20 mill. között.
Szép estét. Szeretnék tanácsot kérni. Szükségem lenne 2-4mm saválló lemez vágássára alkalmas eszközre. Sok apró alkatrész készítésére. Lézerre gondoltam, de nem ismerem építési módját, így ha lenne valakinek eladó, vagy ötlete hogy tudnék készíteni megköszönném. Lemez miből kivágásra kerülnek az alkatrészek 600x400-as méretű. Üzeneteket privátban kérnék. Köszönöm Zoltán
Generálj GRBL-M3 formában, a teljesítményt 0-255-ig állítsd. Az UCCNC 1.2114-ben megjelent LightBurnLoader plugin átalakítja az így generált kódot, csak meg kell nyitni. (Figyeli a betöltött g-kód elejét és ha LightBurn-ből jött, akkor átalakítja, lementi, majd meg is nyitja.) Ha régebbi UCCNC-t használsz, akkor tudok adni olyan verziót a plugin-ból, ami 1.2111-től felfelé működik.
Lightburn programot néztem,de ott nem találtam olyan generálási lehetőséget ami jó az uccnc -hez,de lehet csak én nem néztem jól végig.Ezért kérdeztem, hogy kinek mi vált be.
Ugyan nekem nem uccnc van, de g-kód szintjén mindegy, az inkkscape progival rajzolok/szerkesztek/vektorizálok, és a Jtech beépülő moduljával generálok g-kódot. Nekem bevált.
Üdv! Kellemes ünnepeket mindenkinek! Azt szeretném kérdezni aki uccnc -vel lézerezik milyen programmal készít G kódot, Vektoros rajz ,és kép esetén ?
RJancsi | 5451
2022-12-20 19:08:34
[18921]
Egy kis karácsonyi lézerezés. Inkscape progival összeférceltem egy netről letöltött Mikulás szánt egy szintén netes fenyővel. A fenyőt megdupláztam és alul-felül félig behasítottam. A fotón kitakartam a nevet, a családi vacsorára készítettem "ültető" kártyaként, ezért mindenkinek személyre szabott felirat készült a szánkón. 120 grammos kartonból lett kivágva, a kb. 5 W-os lézeremmel 400 mm/min sebességgel, természetesen levegő támogatással.
RJancsi | 5451
2022-12-20 18:49:09
[18920]
Kicsit félreérthető, hogy 360 db-ot kell készíteni. Ha 360 db egyformát, akkor érdemes kézzel barkácsolni ahogy írtad. De ha 360 különböző feliratot kellene editálni az már fárasztó, ott érdemesebb a karakterkszletet megcsinálni hozzá. Főleg, hogy később is jól jöhet.
Én másképp oldanám meg, font szerkesztés nélkül. Corel, akár más vektoros editor (Inkspace) kell hozzá. Elkészíted a kívánt szöveget, konvertálod vektorrá, és az ékezetek összekötőjét egyszerűen kézzel megszerkeszted párhuzamos egyenes vonalakkal, majd a kész eredményt exportálod a neked szimpatikus formátumban. Csak egyszer kell megcsinálni, és nem hiszem, hogy túl sok időbe tellik...
Még nem próbáltam, de eszerint a szösszenet szerint a Win10-ben gyárilag ott lapul egy karakterkészlet szerkesztő. Behívsz egy meglévő karakterkészletet és egyenként átrajzolod amit szeretnél. Utána lemented mint saját készlet és használod. Legalábbis első olvasásra így értettem.
Pont ezt a "szenvedést" szeretném kiváltani a kb. 360 készítendő darabnál. Nem az a baj, hogy nem tudom, hanem nem akarom.
Előzmény: Rabb Ferenc, 2022-12-20 12:14:04 [18916]
Rabb Ferenc | 4139
2022-12-20 12:14:04
[18916]
„az ékezetek egyben legyenek a betűtesttel (ne potyogjon le a pötty az "i"-ről)”
Na ez szerintem kizáró tényező a sikeres kereséshez... Ezt mindig manuálisan neked kell hozzászerkeszteni az adott betűhöz, szilárdságilag kellő szélességben.
A VECTRIC 11 Tutorial részletesen bemutatja az összefűzések mikéntjét és fortélyait is.
De azért várj egy kicsit a nálam jobban hozzáértők véleményére is
Sziasztok. Lézervágáshoz keresek immáron napok óta jól használható betűtípust. Igényeim:
folyamatos (kézírás jellegű legyen) tudja az összes magyar ékezetes betűt (tudjátok: árvíztűrő tükörfúrógép) az ékezetek egyben legyenek a betűtesttel (ne potyogjon le a pötty az "i"-ről) kövér (bold) legyen, törés nélkül bírja a pár mozgatást, amit a felhelyezése igényel
Ennyi! Több százat átnyálaztam az elmúlt 3 napban, semmi normális. Ha valakinek van tudomása ilyesmiről, kérem, ne tartsa magában. Köszi!