HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Hobby CNC találkozók menetrendje.

XXX

 

Időrend:
Oldal 5 / 9 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  6  7  8  9   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

svejk | 32800    2012-11-30 20:34:00 [228]

Az elektrodokis tényleg veszélyes víz volt.
Bár azt meg én láttam csak kívülről.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 20:25:00 [224]


svejk | 32800    2012-11-30 20:31:00 [227]

Én elég labilis, ideges típus vagyok, de még nem a rács mögül.
Viszont általában gyorsan megnyugszom, próbálgatom a másikat megérteni. Általában békét tudunk kötni.
Én azt ajánlom neked, hogy tedd félre az előítéletedet, fogj össze valakivel és gyere, vagy menj el egy találkozóra, ha nem teszik otthagyod, de akkor legalább nem csak megérzéseken fog alapulni a kritikád.
Jöhetsz akár inkognitóban is. )

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 20:16:00 [221]


elektron | 15859    2012-11-30 20:29:00 [226]

Tavasszal akkor kell az első találkozó, amikor jó idő kezd lenni, az pedig a március 23 kb. No de ebben is tévedtek, mert jövőre is már olyan általános globális világfelmelegedés lesz, hogy nyugodtan lehetne szervezni február végén is, hó már tuti nem lesz akkorra.


rekalaca | 550    2012-11-30 20:28:00 [225]

Előzmény: GB35, 2012-11-30 20:24:00 [222]


Törölt felhasználó    2012-11-30 20:25:00 [224]

Teljesen jól látod a problémát.
A lényeget is leírtad, hogy elege lett.
És lehet, hogy tényleg.
Én is régóta terveztem, hogy elmegyek egyre, de mindíg volt valami utózengése a találkozóknak. És nem csak pozitív.
Voltam elektrodokis találkozókon, és lett belőle tapasztalatom.
Egy idő után a haszonszerzés lett a cél.
Mindegy, hogy milyen formában, de haszonszerzés. És a szervezői oldalról. Az összes többi csak szemfényvesztés volt. Összefogás, hálózat mind csak illúzió szintjén működött. Aki benne volt az tudja miről szólt.

Előzmény: Kristály Árpád, 2012-11-30 18:43:00 [216]

otako | 341    2012-11-30 20:24:00 [223]

Kedves Fórumtársak! Barátaim?

Sajnálattal látom, hogy a mit a "nagypolitika" tudatosan csinál, (népek, nemzetek megosztása, széttagolása) az most itt is bekövetkezni látszik...
Nem túl régóta vagyok fórumtag, és más fórumokon is ott vagyok, de ami időnként itt zajlik, az egyrészt minősíthetetlen és nagyjából a 4-6 éves óvódások színvonalát üti meg.
Az első tali amin ott voltam az 10. Hatvani tali volt. Már akkor felfigyeltem az utálkodásra, de gondoltam "itt ez a népszokás" és nem foglalkoztam vele. Aztán ott voltam Debrecenben és utána Székesfehérváron is. Érdekes módon akkor nem volt ilyen utálkodás. Most megint hatvani tali volt, és megint indult a rebellió. Most azonban már nem mentem el hatvanba. Nem dolgom, hogy minősítsem a talikat. A minősítés végül is abból áll, hogy melyikre megyek és melyikre nem.
Ami miatt leírom mindezt az azért van mert furcsa dolgokat vettem észre.
-Van aki fixnek veszi, hogy "nála ekkor és ekkor , évente X alkalommal tali van!" Pont!
-Ha valaki más talit szervezne, az nem számít, nála mintha be lenne betonozva...
-A helyszínek is változhatnának. Kissé félve, bátortalanul jeleztem, szívesen megoldanám hogy legyen tali Budapesten. Összesen 3 embernek tetszett az ötlet. Ebből kettő személyesen mondta, a harmadik meg itt a fórumon...

Nagy csalódás ez nekem! Egy biztos, ez nem egy olyan közösség akár egyetlen személy is képes volna áldozatot hozni a többségért. Itt most sorolhatnék neveket, de nem teszem. Az önzetlen segítség, nagyon sok fórumtagtól csak duma...
Sokszor az az érzésem, hogy a tali szervezés Qrva nagy üzlet lehet, mert mindenki aki talit szervez, minden áron ragaszkodik hozzá, hogy "nála" legyen.

Itt és most bocsánatot kérek mindenkitől, aki esetleg "bántva" érzi magát, nem volt cél.

Az viszont biztos, hogy talit nem fogok szervezni, mint ahogy szerettem volna, legalábbis ennek a közösségnek nem. Ha elkészül a gépem, valószínűleg annak az örömét sem itt fogom megosztani... Minek..., és kinek...,
Akikkel személyesen kapcsolatban vagyok, azok biztosan megértenek, tőlük ismételten bocsánatot kérek, a többiek meg a "futottak még" kategóriát erősítik.
Higgyétek el ez borzasztóan elkeserít...


GB35 | 2064    2012-11-30 20:24:00 [222]

Üdv Danibá !
Mivel megtiszteltél azzal, hogy a véleményemet kérted úgy illendő, hogy megpróbáljak tisztességes válaszokat adni. Természetesen csak azt tudom elmondani a kérdéseidre, amit én tennék, vagy helyesnek tartanék hasonló helyzetben.
Első kérdés - "Mitévő legyek ?"
Úgy gondolom, hogy az időpont nem kapitális kérdés. Gondolj csak bele, a legutóbbi hatvani találkozóba. Akik nem mentek el, azok nem egy másik azonos időpontban rendezett találkozó miatt nem mentek. Ez ezután sem lesz másként.
Az, hogy a hatvani találkozó mekkora lehetne és ehhez képest valójában mekkora nem más, mint egy filozófiai kérdés. A "mi lett volna ha" kezdetű kérdésekre, soha senki nem tudja a választ, maximum találgat.

Második kérdés - "mi van ha, újból megfájdul a foga, a másik tali szervezőjének, a hatvani, új időpontra"
Sajnos ez ellen nem nagyon tehetsz semmit, de ha belegondolsz ennek elég kicsi a valószínűsége. Ha valaki rá akar szervezni a hatvani időpontra úgy, hogy a saját kitűzött időpontját hirtelen átváltoztatja a te általad szervezettre, akkor gyakorlatilag magának is keresztbe szervez, ami öngól.
Ha valaki ezt mégis megtenné, az nem biztos, hogy ezzel jó reklámot csinál magának.
Sokaknak elege van már a folyamatos torzsalkodásokból, még ha ezeknek ritkán is adnak hangot.

Harmadik kérdés - "Akkor, újból ez lesz a kérdés? Ki, térjen ki?"
Erre megint csak egy régi népi bölcsességgel válaszolnék: Az okosabb az, aki enged.
Hidd el vannak olyan szituációk, amiket nem lehet erőből megoldani, legalábbis jól biztosan nem. Ez is ilyen.

Elhangzott itt néhány olyan kifejezés a találkozók szervezésével kapcsolatosan, mint pl. kapzsiság és hatalom.
Megmondom őszintén ezt nem teljesen értem.
Ugyan milyen irigylésre méltó hatalmat jelenthet egy találkozó szervezőjének lenni. Az alatt a két nap alatt ő mondhatja meg, hogy ki melyik asztalra pakolhat, meg hogy mik az aktuális szabályok ?
Szabályok mindenhol vannak.

Kapzsiság - Anélkül, hogy mások zsebében turkálnék, én úgy gondolom, hogy egy ilyen találkozó megszervezése nem lehet túl nagy biznisz. Biztos, hogy rengeteg idő, meló, szaladgálás, telefonálgatás stb. van mögötte. Ja, hogy az a baj, hogy a végén esetleg marad egy kis pénz a zsebben. Ne legyünk álszentek! Mindenki szereti ha (akár anyagi, akár más formában) elismerik a munkáját, akkor ez miért olyan nagy gond?

Összegezve a fentieket én nem segítek senkinek sem táplálni az ellenségeskedést. És remélem, hogy erről mások is hasonlóan gondolkodnak.
Bízom abban is, hogy mindkét fél (de legalább az egyik) egyszer csak elunja a másik cseszegetését.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 03:40:00 [201]


Törölt felhasználó    2012-11-30 20:16:00 [221]

Biztos igazad van!
Nem ismerlek személyesen, de biztos vagyok abban, hogy nem gagy egy sértődős tipus, mint itt sokan!
Ha valakivel össze is kapsz valamin, 10 perc múlva más témában biztos segítesz neki.
Én is hasonló tipus vagyok, csak vannak néhányan, akik egyből megbélyegeznek embereket, ha nem az ő szájuk íze szerint viselkedik a másikkal szemben!
Pl GB35 kolega.

Előzmény: svejk, 2012-11-30 18:13:00 [212]


Kristály Árpád | 3080    2012-11-30 19:55:00 [220]

Előzmény: Kulcsar Zoltan, 2012-11-30 19:26:00 [219]


Kulcsar Zoltan | 4197    2012-11-30 19:26:00 [219]

Sziasztok

Nekem ez az egész ugy tünik mintha Hatvan konkurenciának tekinteni Debrecent .
Van valami proift vonzata valamelyiknek ?
Miben konkurálunk ? Preszizsben ?

Egy pici segitség a dátum kiválasztásában : Ha bérelek egy helységet akkor az idöpontot én döntömm el de akkor a költségeit ráterhelem a forumra illetve azokra akik részt vesznek a találkozokon !! Ha olyan helyen szervezem a találkozot ahhol nincs anyagi térités ott alaklmazkodnom kel a helységet biztosito pl : iskola , idöpontjához .Viszont ennek anyagi vonzata nincs illetve elenyészö .

MOndom ezt ugy hogy a debreceni dátum kiválasztásához semmi közöm nincs , mivel nem én szervezem ,de alkalmazkodom az idöponthoz és ugy látom más is ezt teszi .


robroy007 | 2289    2012-11-30 18:46:00 [218]

Előzmény: Kristály Árpád, 2012-11-30 18:43:00 [216]


svejk | 32800    2012-11-30 18:44:00 [217]

A két dolog közt az különbség hogy én nem állítottam magamról, hogy objektíven látom a dolgokat, viszont mindig is kinyilvánítottam a véleményemet.
Nem csak két havonta egyszer, vagy más árnyékában.
De ha úgy könyvelsz el engem ahogy akarsz, szíved joga.

Előzmény: Erdélyi Róbert, 2012-11-30 18:21:00 [215]


Kristály Árpád | 3080    2012-11-30 18:43:00 [216]

Halihó Mindenkinek!

Lehet, hogy Én sem látok tisztán...De....

Én mint a hobbycnc találkozók kitalálója.....hetek óta figyelem mi folyik ebben a témában, mert anno nem ez volt a cél!!!

Nem értem, hogy miért nem képes valaki elfogadni, hogy "az Isten adta népnek" .....elege lett belőle...
Svejk jól megfogalmazta....


Nem kell a közösség meg egyéb nyalászajú duma...
Amikor valaki...úgy gondolta, hogy velem nem egyeztet....persze nem kötelező....de azért tiszteljük egymás....miért van felháborodva ha más is talit szervez?


Nem hinném, hogy valakinek is kizárólagos jóga van!!!!! (időpont stb.)

Én valószínű, hogy nem tudok elmenni Debrecenbe!
De ezennel felajánlok szervezésre..vagy bármire...jutalmazás.... 5.000-Ft...ot...
Nem akarom festeni magam de ezt a 53.000-Ft havi ...ból teszem!


Emlékszem...már süllyedt a hajóóóó.... és ekkor láss csodát...ingyenes lett...na csak így tovább. DE ez sem segített, hát nem elég ez a kritika???

Egyet sajnálok, hogy annak idején nem mentettem el az az ordenári stílusban íródott kritikát ami kaptam, de moderálva lett....
Mert most írója saját fejére eset volna vissza...

Egy szó mint száz....nem szeretném, ha ezt az egész cirkusz a fórum kárára válna...mindenki vonja le a konzekvenciát...bocs tanulságot!
És kezdődjön szigorúan a Debreceni tali szervezése....

Hajrá...Debreceniek!!!!
Ha tudok valamit segíteni...keressetek...régi képek fotók stb.
A lényeg aki akar tegye le a voksát s elmegy...de ne sz@rakodjon senki mert megalázzátok azt amiért akkor oly sokat tettünk...
KÖZÖSEN!

Üdv.: Árpád


Erdélyi Róbert | 179    2012-11-30 18:21:00 [215]

"És honnan vagy biztos abban hogy Te tisztán látsz? Mert Te vagy Tibor45? Oda ne rohanjak... "

És honnan vagy biztos abban hogy Te tisztán látsz? Mert Te vagy svejk? Oda ne rohanjak... svejk az igazságosztó...

Előzmény: svejk, 2012-11-30 17:09:00 [207]


Erdélyi Róbert | 179    2012-11-30 18:19:00 [214]

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 18:14:00 [213]

Törölt felhasználó    2012-11-30 18:14:00 [213]

"Én biztos nem fogok addig Hatvanba menni amíg meg nem törik a hatalma."
Látod ha csak ezt az egy mondatod írod le, máris érthető, hogy Neked egy cseppet sem furcsa az időpont ráhúzás. Ilyen egyszerű ez a történet, nem kell ide a sok körítés és mellébeszélés.
Én a magam részéről ezt a témát lezártam, teljesen érthető itt minden, akinek egy csepp objetív érzéke is van, és nem "elvakult haver".

Előzmény: svejk, 2012-11-30 17:09:00 [207]


svejk | 32800    2012-11-30 18:13:00 [212]

Ez is egy álláspont.
De gyanítom a találkozók nem is igénylik az olyan látogatókat akik írásban sokat "csipkelődnek".
Eddig három "csipkelődőről" tudok, akik el szoktak jönni a találkozókra, és kellemes a csalódás velük kapcsolatban. Sajnos az egyik ezek közül rég nem írt ide a fórumba egyéb elfoglaltsága miatt.
Lehet Te is közéjük tartoznál, de úgy látszik Te inkább megvárod a hányingert...

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 17:42:00 [211]


Törölt felhasználó    2012-11-30 17:42:00 [211]

Front van?
Mindenki még az élő fába is.
Aki akar megy, aki nem az nem.
Ha egy napon van két helyen akkor mehet amelyikre akar.
Ha akar.
Előbb utóbb nem lesz hova menni, mert hányingere lesz az embernek tőle.
Azért menjen el valaki, hogy személyesen is megismerkedjen olyanokkal, akikkel írásban nem csípik egymást?
De semmi ok a pánikra, az nem itteni egyedi eset.
Ezt hozza az országos helyzet.
Bár itt politizálni nem lehet, mégis az egész arról szól, csak helyi érdekekre lebontva.


svejk | 32800    2012-11-30 17:41:00 [210]

Ej Tibor45, miért van az hogy élőben egész jól elvagyunk egymással de itt a fórumon mint tűz és víz...

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 16:17:00 [206]


robroy007 | 2289    2012-11-30 17:30:00 [209]

tavaly is a amiatt volt később debreceni, hogy "ne" legyen konfliktus

de hiába minden

Előzmény: robroy007, 2012-11-30 17:11:00 [208]


robroy007 | 2289    2012-11-30 17:11:00 [208]

2010. március 20.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 16:17:00 [206]


svejk | 32800    2012-11-30 17:09:00 [207]

És honnan vagy biztos abban hogy Te tisztán látsz? Mert Te vagy Tibor45? Oda ne rohanjak...

Nézd már meg a Debreceni topicot, én húztam oda az embereket? Közöm nincs ki hova megy, és mikor. Én már rég megírtam, ha van alternatíva akkor a nekem tetszőt választom.
Ja, hogy az eddigi jelentkezőkkel és a fórumba írók 90%-val jóban vagyok?
Ez az én magánügyem, de talán meg van az oka, hogy miért.

Szokás volt Leányfalura is járni, háromszor is. Elmúlt... nem a fórumozók hibájából.
Aztán lett egy Hatvan télen, mert már nagyon vártunk egy találkozót.
Aztán lett Hatvan tavasszal, lett Hatvan nyáron lett Hatvan ősszel.
Kicsit már kezdett uncsi lenni, de elmentünk, elmentem mindre. Támogattam reklámoztam őket. Jött a Debreceni alternatíva, örültünk neki, de ezzel megkezdődött az ádáz csata. Itt kezdődött a bizalom megingása Hatvan iránt. De még ekkor is elmentünk Debrecenbe és Hatvanba is.
Aztán beugrott a Fehérvár is mely megint egy másik színét mutatta a találkozóknak. Ebbe az öreg nem mert, nem tudott belekötni, mert érdekei fűződtek hozzá, illetve Varga Pista úgyse vette volna a lapot, mert intelligenciában nagyon sokunk felett áll.
A vége felé már kezdtek nyilvánosságra kerülni a Hatvan körüli gondok, panaszok.
Olyan fórumtagok panaszkodtak, melyek állításához kétség nem férhet.
Azóta is már többen többször kinyilatkoztatták hogy egy évben egy helyen egy találkozó lenne a kívánatos.
De még mindig nem enged Hatvan a saját diktátumából.
Én biztos nem fogok addig Hatvanba menni amíg meg nem törik a hatalma.

De úgy egyáltalán mit tudsz Te a fórumtagokról, meg a találkozókról amikor állandóan csak az objektív szemüveged van fönt és azt nézed mikor ki milyen mértékegységet ír el a fórumon?
Az élet sokkal bonyolultabb annál hogy a ma ismert fizikai képletekkel le lehetne írni.
S talán így is van jól...

(a harmadik bekezdés nem Neked, hanem azoknak szólt, akik esetleg nem tudják miért is van a "forradalom", bár az előző két írásod szerint neked sem árt elolvasni)

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 16:17:00 [206]


Törölt felhasználó    2012-11-30 16:17:00 [206]

Vegyél már vissza egy kicsit a lehengerlő szövegedből, és ne hályogozd le az én tisztán látásomat, amikor nem tudod cáfolni. Tény, hogy tavaly májusban volt a debreceni találkozó, és még soha sem volt márciusban, én csak ennyit közöltem. Sokkal őszintébb lett volna a válaszod, ha azt írod, hogy a Te és Danibá közti személyes vitád miatt Te leszarod a szokásjogokat, és ezentúl az van, amit Te megmagyarázol. Nekem ez a stílus nem tetszik, biztos vagyok benne, emberi szóval, megegyezésssel is lehetett volna időpontokat egyeztetni a találkozókra.
Mellesleg féreértés ne essék én nem védek itt senkit, felnőtt emberek megvédik saját magukat. Pusztán furcsának, szokatlannak találtam ezt az időpontot.

Előzmény: svejk, 2012-11-30 14:41:00 [205]


svejk | 32800    2012-11-30 14:41:00 [205]

He'!
Talán benne van a Kincses Kalendáriumban az időpont?
Úgy látszik a Te nagy objektív látásod előtt van egy kis hályog.
Nem mindig az a jó ami logikusnak tűnik elsőre.

Ez a fórum már van akkora hogy öntisztító legyen ha akar.
A találkozókat a tagság teszi naggyá, mint ahogy annak idején a Magi István is a fórum nélkül sokkal kisebb ismeretségre tett volna szert. Persze kell aki megszervezze, de az meg is kapja a jutalmát, ki így ki úgy.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 09:52:00 [204]


Törölt felhasználó    2012-11-30 09:52:00 [204]

"Mivel rátolták, az én évek óta megszokott időpontomra, a Debreceni talit."
Ez egy műszaki Fórum alapvetően, szeretem, ha objektív igazságok, tények, tételek is vannak itt. Az idézett mondatod igaz állítás, nehéz lenne bárkinek is cáfolni. Ezt a megjegyzésemet mint semleges hozzászóló tettem, engem nem érdekel ki kinek a haverja itt, és milyen marakodások, szekértáborok vannak itt. Nagy kár, hogy a CNC találkozók körül is ez a hangulat alakult ki.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 03:40:00 [201]

robroy007 | 2289    2012-11-30 09:32:00 [203]

#171 #172

no comment

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 03:40:00 [201]


GB35 | 2064    2012-11-30 06:42:00 [202]

Danibá, ne haragudj meg, mindenképpen válaszolni fogok, de most rohannom kell, annyi időm sincs, hogy érdemben átolvassam ezt a sok mindent, amit írtál.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-30 00:52:00 [199]


Törölt felhasználó    2012-11-30 03:40:00 [201]


GB35!
A segítségedet, véleményedet, szeretném kérni az alábbi dologban.
Mivel, így álltál hozzá.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A Debreceni topikban írta svejk. (változtatás nélkül idéztem.)

„ˆ svejk #59 2012. nov. 27. 16:50
Te is tartsd meg a találkozót nincs ebben semmi probléma.
Ha most meghátrálsz azzal főleg kimutatod kapzsiságodat, hogy mindent csak magadnak akarsz
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Mitévő legyek?

1. - Ha, maradok az eredeti időpontomnál, ahogy svejk tanácsolja, biztosan kisebb tali lesz, mint amilyen lehetne hatvanban.
Ezzel, választásra kényszerítem a mindkét helyre látogatókat, hogy választaniuk, muszáj, hová mennek.
Ráadásnak, néhányan szaroznak is, hogy miért pont akkor. Micsoda szemétség.
Akkor már, kit, érdekel, mi volt, mi nem. Van kalapja, nincs kalapja. Pofozzuk meg.
De, akkor, nem leszek kapzsi, és meghátrálós, aki mindent magának akar.

2. - Mivel rátolták, az én évek óta megszokott időpontomra, a Debreceni talit. Ezért adja magát, hogy kitérjek.
Most, ha én kitérek, és keresek egy másik időpontot. Mondjuk február 23. át. (Alfréd, fórumtársunk tiszteletére) Vagy másikat.
Ezzel, lehetővé teszem mindenkinek, mindkét talira elmenést, ha akar.
Akkor, ugye meghátrálós, kapzsi vagyok.
És, persze, a sz-rozás biztos marad, így is.

Konklúzió:
Tehát, jófiú: Ütközteti a talikat, megosztva a népet, lerontsa saját taliját.

Rossz fiú: Nem ütköztet, nem oszt meg, kitér.

Na, és mi van ha, újból megfájdul a foga, a másik tali szervezőjének, a hatvani, új időpontra?
Most, vagy jövőre, vagy akármikor?
Mert amint tudjuk, Debrecenben nincs egy tervezett, választott időponthoz igazodás. Amire lehet kalkulálni.
Vagy, mi van, ha más szervezői ambíciót dédelgetőnek tetszik meg, az új, hatvani időpont. Ha, újból bejáratottnak, irigylésre méltónak látszik az új időpont, akárkinek?

Akkor, újból ez lesz a kérdés? Ki, térjen ki? Kitérjek e én? Stb.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Megjegyezném, mielőtt valaki téves következtetésre jutna. A telefonbeszélgetésünkkor, javasoltam, ezt az időpontot is a 007 –es nek. Az, az február 23. át. Vagy ezt, megelőző időpontot. Miután, a budapesti más kiállításokra hivatkozva, a március 23. -a utáni időpontokat nem találta számára megfelelőnek. A céges kiállítói miatt.
Akkor, a debreceni után 1 hónappal lett volna a hatvani. De, neki egyetlen időpont most a megfelelő. A hatvani talié. Az, az március 23.-a.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
A dilemmák feloldására, írom. Valóban, lagzi lesz március 23. -án a Daliban. Ahogy a 007 –es ügynök kiszimatolta.
Csak, abban tévedett, hogy a talinak másik helyszín van lekötve. Máskor is volt már hatvanban, máshol tali. Ahogy, máshol is változnak a helyszínek. Itt se tilos.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Kérem, a provokálók, kötözködők, most pihenjenek kicsit.
Dolgoztak eleget az utóbbi hónapokban.
Ez, megbeszélést igénylő kérdés is lehet.

Előzmény: GB35, 2012-11-29 23:00:00 [198]


hostya | 3083    2012-11-30 02:25:00 [200]

Személyes találkozáskor lehet hogy jót beszélgettél vele, + jó fej, de...

Folytatás a csevegőben.

Előzmény: n/a (inaktív), 2012-11-29 19:32:00 [188]


Törölt felhasználó    2012-11-30 00:52:00 [199]



Lehet, kicsit furcsa lesz, amit most írok. De, ebből az írásodból sugárzik a jóindulat. És az emberi hozzáállás. Nem, pártoskodó. A hangneme miatt, nem is észosztó.
Mostanában ez elég ritka. Inkább azt látom, ha valaki hasonlót ír, és jön a beszóló, akkor visszavonja, hogy ő nem is úgy gondolja. Mert ciki ám, valakihez normálisan szólni, tanáccsal, meglátással segíteni, akibe, épp belerúgni, provokálni a trendi.
Elfogadom, amit írsz!
De, ez nem annyira egyszerű.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
„Én rosszul érezném magam a helyedbe, ha ilyen sokan vicsorognának rám. „

Tudod, csak egy dolog van, amiért nem érzem rosszul magam. Tudom, hogy jogtalan, és oktalan. Azt is, hogy sokan (bocs, nincsenek sokan, csak hangosak) azt se tudják, mi az alapja az egésznek. Csak belesodorták magukat, jófejségből. Meg ugye, ha valaki tájékozatlanságból, valamire nemet mond. Akkor, nem fog igent mondani, amikor kedvence is nemet mondott. Mert ő bekönyvelte magát a NEM mögé. Derülhet ki bármi közben. Ha, egyáltalán érdekli. Ilyen, az átlagos emberi természet.
És, persze, közben én is megkarcoltam akaratom ellenére is egy, két embert.
De, van az ügynek hozadéka is több. Csak egy, dolgot említenék: 4-5 itteni „barátomról” is kiderült, közben, hogy csak elhitette velem, hogy a barátom. Valójában, csak a segítségemre volt szüksége.
Nagyon igaz, az a mondás. „Bajban ismerszik meg a barát.”
Kicsi homály lepottyant szememről.

Én, is „vénségemre” elkövettem azt a hibát. Valamikor, a fórum kezdetén, elkönyveltem magamnak, hogy itt csak segítőkész jó emberek vannak. Nem úgy, mint máshol. Közben, elfelejtettem aktualizálni a könyvelést. Pedig, mondhatom, az átlagosnál jobb emberismerő vagyok. (Valamikor tanultam is e témakört.)

Amennyi rendezvényt szerveztem már a fórumtársaknak. Sok száz látogatóval összesen.
De, kevés olyan embert lehet találni, akik miattam, nem érezték jól magukat itt.
Az, hogy akad 1-2 az a nagy számok törvénye. És, figyelmetlenség, fáradság, vagy más okból. De, soha nem szándékos. A direkt nem kötözködővel, ezt is meg lehet beszélni.
Csak az hibázik, aki tesz is valamit.
Persze, ha valaki, sas szemmel rájátszik. Azzal nem lehet mit kezdeni.
Én, még olyan lagziba se voltam, ahol mindenki, mindennel elégedett volt.

Köszönöm, hogy megosztottad jó szándékú gondolataid.
Így, ennek kapcsán, én is leírhattam, néhány gondolatom.

Előzmény: GB35, 2012-11-29 23:00:00 [198]


GB35 | 2064    2012-11-29 23:00:00 [198]

Nem a szegelgetős kollégára akartam irányítani a mondókámat. Nem ismerem őt így nem is mondok rá semmit.
Azt nem értem, hogy Te miért keresed szándékosan az alkalmat. Ja, hogy neked már mindegy, ha már lúd legalább legyen kövér. Ha már ellenség, legyen minél több ?
Előbb utóbb minden vihar elcsitul, hacsak nem tesz valaki ellene.
Én rosszul érezném magam a helyedbe, ha ilyen sokan vicsorognának rám.
Látod azért voltak, akik elmentek az általad szervezett találkozóra. Akik elmentek rosszat nem mondtak. Ez is eredmény, aminek örülnöd kéne. Kevesen voltak, de voltak. Akik voltak pozitívan értékelték az eseményt. Ha nem vadítod el a népet, legközelebb többen lesznek.
Ez legyen előtted, ne az, hogy kinek mit és hogyan szól be. Még, ha úgy érzed, hogy igazad van, akkor is gondold át, hogy mi a célod és érdemes-e kicsinyes villongásokért feláldozni azt.
Fogadd meg a régi bölcs mondást, amire egyszer már felhívtam a figyelmedet: Dobbal nem lehet verebet fogni.
Bocs nem akartam az észt osztani, de én így gondolkodom erről.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 22:04:00 [197]


Törölt felhasználó    2012-11-29 22:04:00 [197]


Biztosan jó fej. De, az itteni meg nyilvánulásai, talán nem csak bennem, okoznak más képzetet.
Hozzám, eddig, csak kötözködést írt. Pedig, én, nem kezdeményeztem vele semilyen eszmecserét. Képzelt, politikai hovatartozásomra alapozza ellenszenvét.
Különösen érdekes ez, annak tudatában, hogy soha nem voltam politikailag elkötelezett.

Az eddigi, 1.500 hozzászólásából 1000 biztosan valami kötözködésének a folyománya.
Persze, attól, személyesen lehet más. Sokan vannak, akik a nett homályába veszve adják ki magukból a feszültséget. Nem ő az egyetlen kötözködő itt.
De, aki ezt látja, az csak kötözködőnek gondolja.
Persze, én még olyan embert nem láttam, akinek csak rossz tulajdonsága van. Mint ahogy olyan sincs, akinek csak jó oldala van.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Milyen ágat? Ami nincs. Mivel mások rég elfűrészelték. Rávettek engem is a fűrészelésére.
Tudod, jégverés és a szőlősgazda esete.
Én, már életfogytos vagyok. Akin nem segít se ez, se az.

Előzmény: GB35, 2012-11-29 19:47:00 [189]


Béni | 2074    2012-11-29 21:19:00 [196]

Szeretem azt hinni magamról, hogy semmi tekintélytisztelet nincs bennem.
Azonban találkoztam már egy-két emberrel itt, akinek a véleményét, értékítéletét nem befolyásolja észrevehetően a jobbról vagy balról fújó szél, és mégis csak eltérítenek a tisztelet felé.

Előzmény: n/a (inaktív), 2012-11-29 20:49:00 [194]


GB35 | 2064    2012-11-29 20:55:00 [195]

Ez tetszik !

Előzmény: Béni, 2012-11-29 20:16:00 [191]


n/a (inaktív)    2012-11-29 20:49:00 [194]

Előzmény: cudar31, 2012-11-29 20:15:00 [190]

rekalaca | 550    2012-11-29 20:31:00 [193]

A Te hozzászólásod csupa kérdőjel!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 19:20:00 [185]


rekalaca | 550    2012-11-29 20:26:00 [192]

Ebbe most én is beleszólok Szegelgetek egy jó fej : vbodit idézve és magamat adva hozzá

Előzmény: Béni, 2012-11-29 20:16:00 [191]


Béni | 2074    2012-11-29 20:16:00 [191]

Bocs, nem tartozik ide, de ...

Előzmény: GB35, 2012-11-29 19:47:00 [189]


cudar31 | 718    2012-11-29 20:15:00 [190]

Bocs én még nem ismerem de a te szavadnak hiszek mester.

Előzmény: n/a (inaktív), 2012-11-29 19:32:00 [188]


GB35 | 2064    2012-11-29 19:47:00 [189]

Dániel !
Most erre mi szükség volt ?
Szegelgetek megmondta, hogy nem jár találkozókra és a jövőben sem szándékozik menni.

Komolyan mondom a múltkor majdnem megsajnáltalak, mondván, hogy "de sz@r lehet, ha egy embert egyszerre ennyien támadnak".
De aztán az ilyen kis megnyilvánulásaidból látom, hogy te sem vagy egy matyó hímzés. Fűrészeled magad alatt az ágat, meg mindig gondoskodsz róla, hogy szítsad a tüzet magad ellen. Valld be, hogy te ezt legalább annyira élvezed, mint a többiek, akik rugdosnak.
Ez egyfajta szado-mazo játék a részedről ?
Vagy úgy vagy vele mint Kiszel Tünde? "Mindegy, hogy jót, vagy rosszat, csak beszéljenek rólam !"

Már annyi jó tanácsot kaptál, hogy hogyan kerülhetnéd el a konfliktusokat (pl. Áts Laci: Számolj el 50-ig mielőtt beszólsz stb.)de te szinte keresed a lehetőségeket a konfliktusokra.
Biztos, hogy te a béke híve vagy.
Ha igen, akkor bizonyítsd be, viselkedj úgy !

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 19:20:00 [185]


n/a (inaktív)    2012-11-29 19:32:00 [188]

Nehogy azt hidd!
Személyes találkozáskor jót beszélgettem Vele!
Jó fej és sokmindenben igaza van.

Előzmény: cudar31, 2012-11-29 19:24:00 [186]


Törölt felhasználó    2012-11-29 19:30:00 [187]

Aggodalomra semmi ok!
Jól megvagyunk mi egymás nélkül.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 19:20:00 [185]


cudar31 | 718    2012-11-29 19:24:00 [186]

ebben igazad van!!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 19:20:00 [185]


Törölt felhasználó    2012-11-29 19:20:00 [185]


Szerintem, áldás a tlalira járóknak, hogy te távol tartod magad.
Biztosan megtörnéd az eddigi jó hangulatú talik hagyományát.
Ott is kötözködnél az itteni szokásodhoz híven.
Pedig, az eddigi sok, sok találkozón, soha nem volt abajkodás.
Csak baráti, segítő beszélgetések.
Maradj távol továbbra is! Nehogy megtörd ezt a jó hagyományt.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 17:29:00 [181]


elektron | 15859    2012-11-29 19:02:00 [184]

A jó kajákhoz igencsak lehet gyomra az embernek, amiket szoktak főzni.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 18:59:00 [183]

Törölt felhasználó    2012-11-29 18:59:00 [183]

Az itteni huzakodások nem tesznek kíváncsivá, mint ahogy azt írtam is.
Akinek, meg van hozzá gyomra, az meg menjen.

Előzmény: robroy007, 2012-11-29 18:15:00 [182]


robroy007 | 2289    2012-11-29 18:15:00 [182]

nem teljesen értem a hozzá állásodat a találkozó látogatással kapcsolatban

az első találkozód után simán változna a véleményed a helyzettel kapcsolatban!

a talin én még egyszer sem láttam cirkuszt, igaz volt már erőteljes elhajlás

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-29 17:29:00 [181]


Törölt felhasználó    2012-11-29 17:29:00 [181]

Még egyen sem.
Az itt megjelenő reklámoktól még nem kaptam kedvet hozzá.
Cirkuszt előtte, církusz utána.
Ezért felesleges száz kilométereket utazni.
Nekem elég itt, virtuálisan.
Nem mondom, ez szórakoztat.
Rajongói klubok alakulnak és a klubok kölcsönösen fikázzák egymást.
A beszámolókból lehet tudni, hogy a főszervező, meg folyamatosan önmagát ünnepli.
Ehhez, minek kellenék én? pl.
Gondoltam már rá, hogy egyszer elmegyek egyre.
No, nem a hatvanira!
Valami lazábbra.
Semmi kedvem egy szélkakast ünnepelni.

Előzmény: Csipi, 2012-11-28 23:51:00 [180]


Csipi | 1141    2012-11-28 23:51:00 [180]

Hány találkozón voltál ott eddig???

Előzmény: Törölt felhasználó, 2012-11-28 19:42:00 [179]


Törölt felhasználó    2012-11-28 19:42:00 [179]

Nem lehetne Danibá találkozót szabadfogásúnak hirdetni?
Lehetne a "találkozókat" "full kontakt-ba" nyomni.
Gépet se kellene vinni, csak elsősegély csomagot.
A bemutató előtt némi tudatmódosító, oszt' had menjen.


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 5 / 9 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  6  7  8  9   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊