HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


3D nyomtatás

3 dimenziós nyomtatómegoldások hobby szinten

 

Időrend:
Oldal 619 / 619 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   615  616  617  618  619  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Szalai György | 9474    2009-03-18 22:33:00 [5]

Köszönöm HobbyCNC-nek a fórumot és Svejknek a Topic-nyitást. (is)
;;Mire gondoltam a Topic cimében? Van egy pár lehetőség!;
;Amit a fentiekből elsőre érdekesnek és a hardware szintjén házilag megvalósíthatónak tartok az SLA - Stereolithography (sztereolitográfia) módszer.
;;Itt található egy kis adat a kémia oldaláról is.;
;;De a többi is elgondolkodtató.;
;
;Ezek a technológiák nem veszik fel a versenyt a forgácsoló módszerekkel, (még) hanem egyenlőre más célokat szolgálnak. De a felhasznált anyagok gyors fejlődésével egyre inkább kiváltják a hagyományos nagyobb energiaigényű, sok hulladékkal járó forgácsoló testalakító eljárásokat. Jellemzőjük a nagyon kevés hulladékkeletkezés, a minimális nyomatékigény miatti könnyű gépszerkezet, a kis tömegű szerkezet mozgatásához kevés energiafelhasználás.
;
;Hát kellemes tudásgyűjtést, spekulálást és sok sikert minden érdeklődőnek.

Előzmény: svejk, 2009-03-18 11:59:00 [2]


n/a (inaktív)    2009-03-18 15:42:00 [4]

sziasztok!nem akarok beleszolni a témába,de ha jol veszem ki a szavaitokbol,akkor ti ragasztobol akartok reliefet épiteni cnc vezérléssel?

Előzmény: KisKZ, 2009-03-18 12:35:00 [3]


KisKZ | 6456    2009-03-18 12:35:00 [3]

Közben én beszéltem az EDF-el.
;Elég sok utatás áll ammögött, hogy a különböző viszkozitású anyagokat hogyan kezeljék adagoláskor. Egyáltalán nem mindegy az sem, hogy a kiadagolt anyagot hogyan akarjuk a felületen elhelyezni. A leggyakoribb megoldás az, hogy folyamatosan adagolva egy egybefüggő anyagcsík jut ki a fúvókán és az &"kenődik fel&" az érintett helyre. Az adagolás végeztével egy enyhe visszaszívással &"tépik le&" a már kinn lévő anyagot a fúvókában találhatóról.
;Ez a mi esetünkben nem szerencsés, hiszen lesz olyan anyagrész ami visszaszívásra kerül és már találkozott az őt megkeményítő UV sufárzással.
;Ehelyett itt egy másik módszert alkalmaznak.
;
;Ezek az adagolók 741(nem véletlenül ilyen drágák), gyakorlatilag nem folyamatos sugarat nyomorgatnak ki magukból, hanem apró adagokra osztják az anyagot, még mialőtt az kijuttatásra kerülne. ezeket az adagokat &"lövi&" ki a fúvókán keresztül a beállított intenzitással, gyakorisággal az adagolószelep. Nem véletlen a mikrodot megnevezés, amiben ugye ott szerepel a pont kifelyezés.
;
;Mivel ez a szelep igen drága (2000 Eur), gondolkodok, hogy hogyan lehetne ezt háziban megoldani.
;Egyszerű, dugattyús megoldás jutott eszembe. Egyelőre persze fogalmamm sincs arról, hogy hogyan kivitelezhető. Annyira csak ötlet fázisban van, hogy lehet nem is jó az elgondolás, vagy van sokkal egyszerűbb.
;
;Nem tudom, Ti már szedtetek-e szét mondjuk EPSON mátrix nyomatófejet?
;Én nem olyan régen tettem meg egy selejt darabbal. A kis tűket amelyek kilökődnek és nekinyomják a szalagot a megfelelő helyen a papírnak egészen kis elektromágnesek mozgatják.
;Egy amolyan rózsafejszerű elrendezésben helyezkednek el, a vasmag egy hosszú, tűszerű kis elemre vannak feltéve. Ezek a tűk pedig egy kicsit távolabb az elektromágnesek gyűrűjétől sorba vannak rendezve és továbbvezetve a fej homlokoldalán kialakított nyílásokhoz.
;Nem olyan bonyolult az elv még nekem sem.
;
;Vegyünk egy ilyen egységrészt (egy tű, egy elektromágnes-vasmag)!
;
;Egy tartály alsó felében legyen egy furat, és ennek meghoszsabbításaként az adagolócső!
;Ezen a furaton és csöven ez a kis tű pont kifér. Úgy válasszuk meg a méreteket, hogy az elektromágnes által mozgatott tű a felső holtpontjában nyitva hagyja ezt a nyílást, az alsóban pedig éppen érjen ki az adagolócső szintjéből. Tehát így a csőben mindenkor tartózkodó anyagot teljes egészében ki tudja lökni maga elől a munkaterületre.
;A gond csak az, hogy ezt a kis csövet meg is kell tölteni mielőtt az újabb löketet megtenné.
;Ez a megtöltés persze a viszkozitás romlásával egyre nehezebben meg. Még jó viszkozitású anyag esetében sem hajlandó a folyadék a tuladonságainak köszönhetően egy furatba csak úgy befolyni. Tehát kell valami kényszerítő hatás a feltöltésre.
;További érdekesség amire figyelni kell az az, hogy az adagoló csövet nem kellene bezárni egy pillanatra sem! A megoldása nem lenne túl egyszerű (vagy mégis?).
;A betöltésnél érdemes úgy gondolkodni, hogy a betöltött mennyiség is változhasson? A kezdetekben amíg be szeretnénk lőni a megfelelő adagolási mennyiséget szerintem talán igen.
;persze az adagolt menyiség megváltotatható a tű frekvenciájának változtatásával is. Nem tudom érdeme-e foglalkozni vele. Talán nem, hiszen csak bonyolítja a dolgot.
;Tehát valami kényszerkapcsolattal, a tű mozgásával összekapcsoltan (vagy magával a tű mozgásával) kell megoldani a cső feltöltését úgy, hogy a feltöltött anyag ne kerüljön ki a csőből.
;Itt talán el lehet gondolkodni a hidraulikus és/vagy résvezérléseken.
;
;A gond az, hogy egy ilyen elvet tényleg ki lehet dolgozni, egy főtervet készíteni, azonban a gondok ott kezdődnek, hogy az elemek gyártása soha nem lesz odeálisan pontos. Ilyen kis mennyiségek esetében pedig kis eltérések is nagy pontatlansághoz, rossz adagoláshoz vezethetnek.
;
;Azért én elkezdek skiccelgetni.
;Ha valakinek van valami jó (akár más) ötlete, szívesen venném, ha ideírná.
;


svejk | 32853    2009-03-18 11:59:00 [2]

Szalai György kérésére nyitott topic, itt lehet minden jó ötletet kitárgyalni a témában.


KisKZ | 6456    2009-03-18 11:58:00 [1]

Köszönöm!
;Áttérek ide.

  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 619 / 619 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   615  616  617  618  619  


 ◊