HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Mechanikai ötletek

Sinek, hajtások és egyéb mechanikai kialakítások, megoldások.

 

Időrend:
Oldal 213 / 332 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   209  210  211  212  213  214  215  216  217   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

KisKZ | 6456    2009-10-27 22:53:00 [5990]

De bonyolítanád!
Enek a méretnek a csökkentése volt a legkevesebb. Ez nem probléma.
Lentebb írtam: A váz részei kivételével minden készen van. Ezek köré akarok most építkezni.
Nem egy tökéletes gépről van szó, csupán egy első "komolyabb" viszonylagosan pontosabb prószálkozásról.

Előzmény: Laslie, 2009-10-27 22:46:00 [5989]


Laslie | 7674    2009-10-27 22:46:00 [5989]

A 45-öt is tudnád még jobban csökkenteni.
Az anyát fel kell vinni a gép tetejére, ott sok a hely. Megcsapágyazod és azt forgatod. Az álló orsó meg csak alul van rögzítve . Csak a lefelé menő orsó átmérőnek kell helyet hagynod. Kisebb erőkar = stabilabb gép.

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 22:29:00 [5988]


KisKZ | 6456    2009-10-27 22:29:00 [5988]

Szia Les!
Nem nem!
Az már régen kevesebb.
Most éppen 45 és ugy néz ki a TR anyánk köszönhetően ennél kisebb már nem lesz.

A gond most inkább az mire Zoli és Sanyi felhívta a figyelmemet, hogy jó lenne ha a Z csapágyai az Y csapágyak között helyezkednének el.
Természetesen teljesen igazuk van. Csak rágcsálom éppen,hogy hogyan merről kőne nekimenni, mert mindenképpen növekedni fog sok más méret emiatt. Keresném a legjobb megoldást, mert sem TR orsóm nincs sok sem pedig sínem. Próbálok mindenhonnan spórolni egy kis távolságot ahonnan lehet.
De hát ha nem lehet....... akkor nem.

Alapvetően nem akarok kemény anyagokat munkálni, de pl. Azért jó lenne megprószálni az Alut is.
Ha pedig szeretném, akkor jó hallgatni azokra akik tudják a dolgukat.
Na gondolkodok még egy kicsit aztán ugyis beszunya.

Előzmény: Laslie, 2009-10-27 22:21:00 [5987]


Laslie | 7674    2009-10-27 22:21:00 [5987]

Bocsi, le vagyok maradva az olvasással, lehet, hogy nem is ez a gondod...
Azt a 62mm-ert szeretnéd csökkenteni valahogy?

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 21:50:00 [5986]


KisKZ | 6456    2009-10-27 21:50:00 [5986]

Pedig csak meg kellene oldanom, hogy az Alsó Z ne a kétkarú emelő csuklópontjaként funkcionáljon......
Gondolkodok még.

KisKZ | 6456    2009-10-27 21:19:00 [5985]

Semmi gond! gondoltam hogy valami ilyesmi lehet ezárt húztam szét (gyakorlatilag Z -ban egy picit túl is a szükséges max elmozdulásnál) a szerkzetet hogy lásd mi van odabenn.

A két csapágy közpotjaazért nem érhet olyan közel egymáshoz, mert mindegyik állítható. Ehhez fel kell tudnom laíítanom Őket. Ha egymással szembe egy lap két oldalára teszem Őket , ez lehetetlenné válik.
Ezért van az ami mondtam, vagyis, ha Z irányban egy szintbe tenném a csapágyakat akkor egymás mellett kll hogy legyenek Y irányban. Azt hogy a Z csapágyak milyen távolságban vannak egyrészt meghatározza az, hogy odabenn milyn helyem van, másrészt (bár ez nemfeltétlen csupán esztétikai) hogy a motorom milyen széles és milyen felfogási és állítási helyigénye van.
Harmadrészt van egy optimális terpesztés amire szükség van ha oldalirányú terheléseket vesz fel a szerkezet. Ha túl közel vannak egymáshoz a motor felfogás és a marótengely távolságához képest nézve akkor ugy vilselkedik mint ahogy egy enyhe terpeszben álló ember a széles mély terpeszben állóhoz képest amikor oldalról meg akarják lökni. (talán igy a szemléletes). A kinematikai szimulációt még ugyis finomgatni kell, de igy is érthető azt hiszem.

Tehát ha leteszem az Y két alsó csapágyát a Z magasságába, (most 40mm-el van fentebb csak az alsó Y csapágy mint a leendő Y alsó széle) akkor nyerek ugye 40mm-t, de az Y csapágyat ki kell tennem oldalrébb. Az kétszer a csapágyhossz, vagyis 2x40mm plusz a szélességben. Ez akkor 80mm plusz Y irányban a 40mm-el alacsonyabb Y-ért.

Ha az X csapágyakat távolítom egymástól annak egyenes folyamodványa a drága Z sín hosszabbítása, a hosszabb orsó, a plusz marandó anyag

Sanyi!
Azért kérlek nézd meg a lenti ábrákat is ne csak az autolsót, mert azokon láthatod alapállpotban a szerkezetet. Ez az utóbbi kép túl van mozgatva a leendő Z úton most 10mm-el!
Tehát ez a legrosszabb állapot lenne kihajlás és az odalirányú terhelésből adódó, a marómotort "elhajlítani" szándékozó terhelés.

Bár...Igazándiból nem értem miért gondolkodunk még az X asztal távolságon és az Y híd tartómagaságán. Az még arrég van!
De azért várom a további tanácsokat!

Előzmény: Kulcsar Zoltan, 2009-10-27 17:28:00 [5984]


Kulcsar Zoltan | 4197    2009-10-27 17:28:00 [5984]

Viccnek szántam , a csapágy házat néztem tengelykapcsolonak ( most már látszik hogy ez egy csapágy ház ) .
Persze hogy a sinek mozognak , látom a rajzon .

Megint a Sanyira tudok hivatkozni , csak én egyszerübben irtam .

Akkor méretezed jol a "Z" asztalodat ( szerintem ) ha a maromotorod patronja nem ér lejjeb az "Y" hidad aljánál és a "Z" csapágy és az "Y" csapágy központja minél közelebb van egymáshoz .Nem kell szélesebb "Y" minek az ugy jo ahogy van .Ezzel nem csinálsz semmit csak rövidited az "Y" hidad magasságát , az áteresztö képessége ugyan az hiszen a patronod illetve az abban lévö szerszám határozza meg .
Nem csak 10 mm-röl van szo ( felfogato palást és az ERxx patron ).

E2N biztosan tudod az egy eszterga ( nem is akármilyen ) a hajtomotorja és a sebválto között van egy tengelykapcsolo , elsöre arra hasonlitott a kuplung-nak nézett csapágy házad .

Üdv

Ennek a motornak a felfogatását csak részben ismerem ,azt látom hogy van rajta egy ( 43-48 mmm) palást ami szabványosan felfogatáshoz valo .Logikus , ha van a hátulján 4 db rögzitö furat akkor azt kell használni .

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 15:17:00 [5982]


sanyi | 1913    2009-10-27 16:29:00 [5983]

Korábban szóbakerült, hogy Z tengely kocsijai az y alá lógnak vagyis csökkenti egy adott y magasságnál a megmunkálási méreteket #5978 Kulcsár Zoltán hozzászólása. Ezt és a felső kocsit is feljebb kell(ene) tenni úgy hogy az alsó kocsi széle legfeljebb az y kocsit pozícionáló darab síkjáig érjen. a felső szintén, csak ott a felső élre vonatkozik a javaslat. A jelenlegi megvalósításban a Z -t érő erőhatásokból a forgatónyomaték kb. az alsó sínre esik. Ha a két Z kocs feljebb kerül akkor a két Y sín közé esne.

Ha a csapágyházat is feljebb teszed ( a motorhoz közelebb akkor ismét nyerhetsz ~10 mmétert a Z-y távolságból.
Érdemes lenne erőket számolni a kocsikra.

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 15:17:00 [5982]


KisKZ | 6456    2009-10-27 15:17:00 [5982]

Talán igy érthetőbb amit itt gagyogok lenn:


KisKZ | 6456    2009-10-27 15:14:00 [5981]

Nézegetem, nézegetem ezt az orsót és anyát......
Sajnos ez az ami nagyon behatárol.
Ha valami kisebb golyósorsó D12 környékén kis anyával max. 160 mm hosszal. Egyből több helyem lenne.
Esetleg TR orsó és hozzá egy kisebb átmérőjű, vagy lelapolt anya.
De a legrosszabb esetben egy lelapolt anya, TR 13x valamennyi (ezt most hirtelen nem tudom).

Egyébként most a kikönnytett vázdarab 63mm a sín felfekvő felülettől a motor felfekvőig. A kép csalóka lehet, ezért írom inkább ide.


KisKZ | 6456    2009-10-27 14:59:00 [5980]

Egyébként a felesleges marás kilőve.
Az oldallapok egyszerűen külön készülnek és csavarozva lesznek az előlaphoz. Utána fogják még egyszer felhúzni a fontos felületeket.

Előzmény: Kulcsar Zoltan, 2009-10-27 14:22:00 [5978]


KisKZ | 6456    2009-10-27 14:54:00 [5979]

Szerintem a normál eredeti megfogással sem lesz problémám a marómotornál. Legalábbis remélem.
Ha jól láttam Ádám, Te sem használtál mást. Itt melette az elöl látható oldalirányú beállításokra szolgáló csavarok a pozícionálás mellett még támasztanak is.

Tengelykapcsoló? Mire is gondolsz?
Itt egy sima kis AHSK2-8x8-as alu kupplung van. Ez gyári. Ezen nincs mit egyszerűsíteni!
Mi is az E2N??

A marásról konzultálok a gyártómmal. Ha neki nem gond akkor marad igy kikönnyítve. Ha igen akkor változik.

A csapágyak helyzetei.
Először is:
Ha megnézed Z irányban nem a csapágyak, hanem a sínek a mozgók.
A képen a felső véghelyzetben van a Z szerkezet éppen.
Nem a 4 db Z csapágy van tulzottan lenn, hanem ha mondjuk 90-100mm-es Z utat akarok akkor felül kell hogy legyen hossza a sínnek. Egyébként lefelé haladva kicsúszna a csapágyakból. Ebben az irányban ez volt a méret meghatározó. He ez nem kellene, persze sokkal kisebb kompaktabb lenne a dolog.
Ugyanez az ami miatt ezek a csapágyak viszonylag közel vannak Z irányban egymáshoz, mert ha távolabb rakom, ugye akkor hosszabb sínkinyúlás kell felfelé.
De ha a sínt átteszem a hátsó lapra és a csapágyakat a mozgó Z részre, akkor sem javul a helyzet mert a sín hossza akkor is kell.
Csupán akkor lefelé.
Ekkor a marómotor patronja és a befogott szerszám (várható legkisebb kinyúlási hosszú szerszámot kellene nézni hozzá) megfogná a max Z irányú elmozdulás méretét. Ugye nem sok értelme lenne annak, hogy a vezetősín mélyebbre nyúljon ki mint a szerszám.

Az Y tengelyhez mért helyzetet még megnézegetem. Valamennyivel tudom feljebb vinni az egélsz egységet azzal, hogy lejjebb viszem az Y alsó csapágyait, de ehhez a hátlapon megint szélesítenem kellene.

Nézzük csak!
Ha a majdani Y híd legalsó részére teszem fel az alsó Y síneket, (egy kicsit ugye azért hagyunk ott is helyet az állításhoz) akkor nyerek pár 10 mm-t az Y magasságából.
Viszont a két alsó Y csapágyat ehhez a mostani Z mellé, kintebb tudnám csak tenni, igy a szélesebben széttett Y csapágyak miatt majd 100 mm-el hosszabb Y sínek kellenének.
Nem biztos hogy megéri.

Azért köszönöm a tippeket és továbbra is várom a továbbiakat!

Előzmény: Kulcsar Zoltan, 2009-10-27 14:22:00 [5978]


Kulcsar Zoltan | 4197    2009-10-27 14:22:00 [5978]

Hello

Reggel probáltam irni de valamiért nem jelent meg .Szinte szorol szora a Sanyi leirta .

A maromotorral ne kinlodjd ( ha ez a fajta lessz használva ) van neki nyaka ( mint a libának ) ott megfogod és nem kell uj életbiztositást csinátatnod .

Ekkora tengely kapcsolo van az E2N ben is ( tudom a rajzolás öröme , én is szeretem ).
Egyszerüsitsd le és meglátod még jobb is lessz .
A sok sok felesleges marás ( olyan sokat itt nem számit a "Z" sujja ) .

Még valami , most látom .
A 4db "Z" csapágy tul mélyen van ,igy az "Y" hidad alatt lessz egy nagy (60-70 mm ) holt tér.Legalább egyvonalba az "Y" csapágyakkal de én még feljebb tenném .
Ha ebben a beállitásban használod , 1csapágy hossz+egy maromotor nyaka+az ER xxbefogo+a maro hossza ,ennyivel lejjebb tudsz majd dolgozni .
Ha "Z" csapágyat az "Y" föléteszed akkor ennyivel alacsonyabb lessz az "Y" hidad ( és persze merevebb és könnyebb és stb ).

Üdv

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 09:18:00 [5971]


KisKZ | 6456    2009-10-27 14:09:00 [5977]

A Z anya ami nekem most van sajnos elég vaskos házacskában foglal helyet.
De most ahogy nézegetem a dolgot, valamennyit tudok majd még összébb húzni a dolgon.
Ha a motort átteszem akkor a csapágyházat is át kell. Ezzel sajnos nem nyerek további helyet. Legalábbis elsőre igy látom
Este azért rendesebben megnézem a lehetőségeket.

Előzmény: Farkas Ádám, 2009-10-27 13:42:00 [5973]


KisKZ | 6456    2009-10-27 14:02:00 [5976]

Köszönöm!
Ezt megnézem mennyit jelent.

Előzmény: Farkas Ádám, 2009-10-27 13:42:00 [5973]

KisKZ | 6456    2009-10-27 14:01:00 [5975]

Csak kibickedj nyugodtan!

1. A lement nyersanyag nem zargat jelenleg, mert nem kerül pénzembe, ahogy a megmunkálás sem.
Ha egy ilyen gépet (nem ezt hanem egy olyat amit valaki hozzáértő tervezett) készítenék, ezek az alkatrészek öntve lennének. Akkor pedig nincs különösebb plusz anyag, csupán a szükségszerű csatlakozó és felfekvő felületeken.
De teljesen jogos az észrevételed.

2. A kocsik és a sínek nincsenek valójában oldalirányba felületre támasztva. Mindegyiknél van lehetőség arra, hogy oldalirányban elmozduljanak. A pontos beállításhoz egy irányból mindegyiknél, bizonyos távolságonként hernyócsavarok támasztanak be (ez nem látszik mindenhol a képeken). Ezek a hernyócsavarok mindenhol utólag kívülről is elérhető helyen vannak, ugyanugy ahogy a végső rögzítésre használt csavarok is.

3. Az Y kocsijainak beállításához lásd az előző pontot. A kocsi felett (felső két kocsi) és alatt (alsó két kocsi) lévő felület nem felfekvő felületek, hanem a beállító csavarokat foglalják magukba. Ahogy irtam ezek nem látszanak mert itt még nem tettem be Őket az összeállításba.

Egyébként van egy pneumatikus munkahengerrel működtetett lineáris sínes egységem. Ezt a beállítási lehetőséget arról vettem le.
Persze ettől még mindig lehet hogy hibás az elgondolás.

4. Teljesen jogos! Tegnap a végén csak kicsaptam a belső felületet könnytésnek. Nem szabad. Itt kell elhelyeznem a csatlakozását.
Köszönöm hogy figyelemztettél. Azért azt hiszem ahogy haladok tovább csak hiányzott volna.

5. Sajnos ez még mindig nem az a gép amit nyugodtan kjorlátok nálkül tervezhetek. A váz jellegű alkatrészek és a csapágyház kivételével mindenem megvan. E köré kellett építenem.
A sín helyzetét lehetnem optimálisabban a motorfelfogás és a hátsó lapon elhelyezkedő lineáris csapágyak közé tenni, de az első pontban írtak ellenére megrpóbáltam legalább az egyik alkatrésznél mégis figyelembe venni azt, hogy ne kelljen egy hatalmas tömbből rengeteg anyagot lefaragni. Igy a hátsó lapot egyszerűsítettem inkább, mert ez a nagyobb alapfelületű.

6. Igazad van. Gondolkodni fogok valami megoldáson.
Emellett még szeretném ugyis betervezni a kapcsolók felfogásának és ütközési felületének helyét is. Munka az még lesz.

7. A képen nem láthatod jól, de a kupplung alatt egy olyan csapágyház és hézegolható csapágy egység van amit bármikor ujra fel tudok használni máshol is (más tengelyeknél, de más gépnél is). Ha érdekel mutatok egy metszetet.
Ebben egy saját kihézegolt csonk van amire egy oldalról a motor, a másik oldalról az oró csatlakozik. Igy akár utólag is ki lehet cserélni az orsót másikra. Jelenleg ez TR menetes, de "rendesebb" gépnél golyósorsó leszen itt.

8. A marómotoron a felfekvési síkján van 4 db felfogáshoz használatos furat. Ezzel rögzítem valójában, a négy csavar amit látsz csak Az X tengely körüli esetleges elfordulás kiküszöbölésére van.
Emellett a motor síkjában van egy horony, amivel lehetne pozícionálni, azonban annak a használatával csak megbonyolítottam volna a dolgot.

9. lásd 6. pont.

Nagyon köszönöm a tanácsaidat!
És csak nyugodtan kibickedj tovább! Sőt! Kérlek rá! Ugyis elfeledkezek majd egy halom dologról amilyen vagyok.


Előzmény: sanyi, 2009-10-27 12:22:00 [5972]


Farkas Ádám | 1430    2009-10-27 13:44:00 [5974]

Bocs, sanyi-ra reagáltam, de KisKZ-nak szól a tanács.

Előzmény: Farkas Ádám, 2009-10-27 13:42:00 [5973]


Farkas Ádám | 1430    2009-10-27 13:42:00 [5973]

Igen, de a legfontosabb az 5. pont nagyon kilóg a marómotor az Y híd síkjából. mégpedig azért mert a Z tengely kerülgeti a léptetőmotort. Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy a léptecs-motort a mozgó Z-re szereled és így már csak a Z anya szélessége határozza meg a távolságot.

Előzmény: sanyi, 2009-10-27 12:22:00 [5972]


sanyi | 1913    2009-10-27 12:22:00 [5972]

Jól néz ki, de
1. nagyon sok alu vag yvas lemegy majd fogácsnak >> dárga lesz az anyg és a megmunkálás is.
2 a kocsikat csak a bázis oldalon kell peremmel megtámasztani illetve a sín esetében is csak az egyiket clészerű. Módozatoka pl a HiWIn katalógusban találsz.
3 szerelhetőség? beállíthatóség? pl ha felteszed az Y ra a teljes egységet akkor milyen módon fogod beállítani az Y-hoz a kocsikat?
4 hol lesz az Y tenhely golyós anyája, orsója?
5 csökkenteném a Z-Y távolságát (a mozgások síkjai lehető legközelebb legyenek egymáshoz) pl kiesbb kuplung, motor áttételen a másik oldalon.
6 valamilyen mechanikus szerkezettel megakadályozni , hogy a Z orsó nélkül kicsúszhasson lefelé
7 az orsónak csapágyazás kell legalább a megjaktás felőli végén, de jobb ha mindkettőn van a motor csapágya nem erre való.
8 A marómotor rögzítését máskép csinálnám mert alapból így nincs rajta felerősítésre való furat, menet
9 végállás, home kapcsoló hova és hogyan lesznek rögzítve?

Elsőre ennyi. Pesze könnyű a kibicnek
nem nekem kell áttervezni, átrajzolni...

Előzmény: KisKZ, 2009-10-27 09:10:00 [5968]


KisKZ | 6456    2009-10-27 09:18:00 [5971]

További érdekességek:
főorsó, megmunkáló központok, marógépek


KisKZ | 6456    2009-10-27 09:17:00 [5970]

Bocsánat ez még kiamaradt:
Alapok.
CNC technika


KisKZ | 6456    2009-10-27 09:16:00 [5969]

Ha valakinek hiányoznának:
gépipari csavarmenetek
tűrések és illesztések
CNC megmunkálás I.
CNC megmunkálások II.


KisKZ | 6456    2009-10-27 09:10:00 [5968]

Alakul a dolog.
Még most jön a lehteséges egyszerűsítés.





Ötleteket, dorgálásokat bátran!


Laslie | 7674    2009-10-24 19:40:00 [5967]

Persze csak addig csinálod ebből, míg egyszer eszedbe nem jut, hogy spirálrugó is van a világon... ))

Előzmény: Varsányi Péter, 2009-10-24 19:36:00 [5966]


Varsányi Péter | 11584    2009-10-24 19:36:00 [5966]

Most nyitottam ki egy üveg bort...
Nem parafa dugó van benne... ilyen-olyan gumi/műanyag... nem is puha nem is kemény... jó anyag... talán még forgácsolható is...
Arra gondoltam ebből nem lehetne kuplungot csinálni Az üveg vissza váltásból úgyis összejön a többire a pénz

stojka | 628    2009-10-24 16:41:00 [5965]

Neem....azt a Vaterán árulta valaki..végül azthiszem 250ezer körül kelt el..
Az én robotkarom,egyszerü vizszintes,és függöleges mozgást tudott csak..felvesz,elfordul,letesz...K Árpinak volt egy hasonlo szerkezete.


elektron | 15859    2009-10-24 16:19:00 [5964]

Ott látok a mappádban valami KUKA robot lenne ? Csak nem azt akartad üzembe helyezni ?

Előzmény: stojka, 2009-10-24 16:00:00 [5963]


stojka | 628    2009-10-24 16:00:00 [5963]

Szevasztok

Elkészült a CNC-m 4.tengelye,a Felhasználok mappáiba tettem fel rola 3 képet.
A robotkarnak ezzel vége!


svejk | 32941    2009-10-22 19:46:00 [5962]

Igen, sajnos órmotlan meg csúnya, de egyrészt az embernek nincs szíve elvágni sem az orsót sem a sínt, másrészt ki tudja mire lesz még jó, főleg ha szétszedi az ember
Egyébként 8 ilyen késtartót szerzett, és talán fele jobbos, fele balos.
Arról pedig hogy hogy lesz ez a forgácstól levédve még a gazdájának sincs halvány lila fogalma..:(
Mondtam neki terítsen az egészre egy ponyvát és csak a késeket dugja ki rajta ))

Előzmény: Laslie, 2009-10-22 18:31:00 [5961]


Laslie | 7674    2009-10-22 18:31:00 [5961]

Amikor egy ilyen gép ötlete először eszembe jutott, hirtelen özönleni kezdtek az ötletek.
Az első ami beugrott, hogy miért ne lehetne 2 főorsója a gépnek. Az egyikben az alkatrész egyik oldala lenne készítve a másikban meg kitalálható, hogy melyik oldala. De ha már 2 főorsó van akkor az egyik szerszámhelyben milyen jó lenne egy alkatrészforgató. A Svejk képein levő szánhossz talán még így is túlzás, de egy visszatérő munkára akár fent is lehet hagyni a szerszámokat. Viszont ha már nagy hely van a szerszámoknak akkor lehet akár felváltva is pakolni . 2 kés hely , 1 fúró hely, 1 menetfúró hely, majd megint 2 késhely ...és így tovább. Ha meg pozícionálva van egy rakás csigafúró akkor nem kell állandóan cserélgetned. Legalább a magfuratokat érdemes felpakolni. Ha meg ráfér 50 db szerszám , azonnal gyorsabban megy az egyedi alkatrészek gyártása is. Nem véletlen mondják a nők, hogy a méret a lényeg.... Nem baj ha hosszú a szerszám (tár)

Előzmény: KoLa, 2009-10-22 18:09:00 [5960]


KoLa | 7547    2009-10-22 18:09:00 [5960]

Ez a gép nagyon ötletes ! Hány késtartó fér rá?
Én tíz évig álligattam revolver esztergákat hat szerszám a toronyba kettő a keresztszánon sosem tudtam mindet használni kevés olyan alkatrész akadt a kokkantkocsin amihez kellett volna , cnc-vel meg mégannyi sem kell .
Erre ráfér több alkatrész beállítása egyszerre!
A marógép asztalok működnek hasonló logikával meg VBodi Nagypiros-gépe , a rögzített csapágy fölött dógozik mindíg!


Laslie | 7674    2009-10-22 09:41:00 [5959]

Nagyon köszi, ez hasznos ötlet volt. Az elforgatás biztos nem üzemállapot, de lehet olyan késtartót is gyártani ahol azzá tehető. Azt hiszem ezt az ötletet fel is használom. A dudor helyett talán a sima csavaros szorítás is elegendő, úgy ahogy a marómotorok vannak megszorítva.

Előzmény: svejk, 2009-10-22 09:05:00 [5958]


svejk | 32941    2009-10-22 09:05:00 [5958]

Igen, hossztengelyirányban (skálázott) és magasságban is állítható. Az a "dudor" a felhasítást hivatott kúposan öszehúzni.
Bizonyos magasság felett akár el is fordítható a felső rész. (bár ez lehet nem üzemállapot)







Előzmény: Laslie, 2009-10-22 08:31:00 [5954]


D.Laci | 5348    2009-10-22 09:02:00 [5957]

Igy már érthető!
Van még 2 hetetek a festésig!

Előzmény: svejk, 2009-10-22 08:59:00 [5956]


svejk | 32941    2009-10-22 08:59:00 [5956]

Tehát a képek:







Előzmény: svejk, 2009-10-22 08:45:00 [5955]

svejk | 32941    2009-10-22 08:45:00 [5955]

Jól van, Ti akartátok, de aztán nem szörnyülködni
Szóval a monitor helyére képzeljetek egy főorsóházat...
A hosszán 2 db 35-ös THK, szintén hengergörgősek, az orsója 35x5-ös, eredeti csapággyal.
A keresztszánnál mint írtam a kocsi és az az alu profil a 25x5-ös orsóval álla hosszánon, az anya és a sín mozog keresztben a késtartókkal. (az anya és a sín összafogató vékony alu híd nem végleges)
Vagyis inkább még semmi sem végleges, inkább csak olyan tanulógép.
A főorsóház egyenlőre 150mm belső átmérőjű hidraulika munkahenger, 6020-as csapágyakkal, aztán majd meglátjuk mit hoz a sors, vagyis a MÉH-telepen a jószerencse )
(mint írtam végmegmunkálás lenne a cél, leszúrás nagyolás kizárva)

Előzmény: Motoros, 2009-10-21 21:52:00 [5941]


Laslie | 7674    2009-10-22 08:31:00 [5954]

Ha jól látom azon a késtartón akkor van egy állítási lehetőség a gép hossztengelyének megfelelően, de a felső részét nem egészen értem.
Gondolom valami csúcsmagasság állítási lehetőség. Az a hátsó dudor szerű képződmény mit csinál ?

Előzmény: svejk, 2009-10-22 08:22:00 [5951]


svejk | 32941    2009-10-22 08:28:00 [5953]

Lépjek hátra? De hova?
15m2 a sufni (

Előzmény: KoLa, 2009-10-21 21:53:00 [5942]


svejk | 32941    2009-10-22 08:25:00 [5952]

Csak a késtartó rögzítésére koncentráltam..
A többi ismég elég értelmetlen
Vagyis igencsak kezdeti kísérleti stádiumban van..

Előzmény: KoLa, 2009-10-21 21:53:00 [5942]


svejk | 32941    2009-10-22 08:22:00 [5951]

A kocsi a hosszánon fixen van rögzítve és így mindig a fűorsó tengelyvonala alatt áll.
Star 45-ös hengergörgős, és a sín mozog.
igazából az adta az ötletet hogy szert tett egy pár darab ilyen specko késtartóra...

Előzmény: D.Laci, 2009-10-21 21:26:00 [5938]


svejk | 32941    2009-10-22 08:19:00 [5950]

Nem az enyém, a havarom próbálkozik egy esztergakezdeménnyel
Neki is kimondottan kis mütyürök gyártása a cél nem hosszú tengelyek..

Előzmény: Laslie, 2009-10-21 21:21:00 [5937]


Laslie | 7674    2009-10-22 08:16:00 [5949]

Ha a késtartók felfogatására szánt fecskefarokról beszélsz, azt természetesen lehet, nekem is ez volt az első elképzelésem. Valószínűleg az 1 db hosszú , a keresztszánnal megegyezően futó fecskefarok legyártása gyorsabb is lenne mint a sok hossz-szán irányban futó T horony, de érdemesebb a használhatóságot előtérbe helyezni. A T hornyosnak van egy két tagadhatatlan előnye a fecskefarokkal szemben.

Előzmény: csiki, 2009-10-22 01:03:00 [5948]


csiki | 740    2009-10-22 01:03:00 [5948]

Miért nem lehet azt a fecskefarkat oldalról nyithatóvá tenni?

Előzmény: Laslie, 2009-10-21 22:10:00 [5944]


Laslie | 7674    2009-10-21 23:23:00 [5947]

Természetesen a T hornyos asztal aljára van felcsavarozva a lineáris vezeték.

Előzmény: Laslie, 2009-10-21 23:21:00 [5946]


Laslie | 7674    2009-10-21 23:21:00 [5946]

A fecskefarok helyett lineárist gondoltam, úgy ahogy svejk képén is van. Annyi különbséggel, hogy 2db lineáris vezeték + 3 db kocsi (3szög alakban elhelyezve) Golyós anya rögzítve, a motor+golyósorsó mozog a keresztszánnal egzütt.

Előzmény: Motoros, 2009-10-21 22:28:00 [5945]

Motoros | 5040    2009-10-21 22:28:00 [5945]

Ha jól értem akkor Te egy fecskefarkas(alul) és egy T hornyos (felül) szánban gondolkodsz?

Előzmény: Laslie, 2009-10-21 22:10:00 [5944]


Laslie | 7674    2009-10-21 22:10:00 [5944]

Nem a legjobb ez a megoldás, mert nem tudod az egyedi szerszámot kiemelni a többi közül. Inkább a hossz-szánnal megegyező T hornyok, amiről kicsivel előrébb is szó volt.

Előzmény: Motoros, 2009-10-21 21:52:00 [5941]


Motoros | 5040    2009-10-21 22:05:00 [5943]

Nálam a menetes orsó lenne tözépen a segédprofil meg a THK sin szélen, látszólag mindegy, de mégsem.

Előzmény: svejk, 2009-10-21 20:59:00 [5936]


KoLa | 7547    2009-10-21 21:53:00 [5942]

Lépjél hátra 5-6 lépést és onnan fotózd le mert így értelmetlen!

Előzmény: svejk, 2009-10-21 20:59:00 [5936]


Motoros | 5040    2009-10-21 21:52:00 [5941]

Nem volna erről a megoldásról még fotód. Pont ilyesmit találtam ki én is, 30-as THK sinnel két kocsival egymás mellett. Már szedegetem az anyagot. A sin felfogató furataihoz raknám a késeket, de ez a tologatós is jó...sőt.
Természetesen lenne még egy hossz szán is.

Előzmény: svejk, 2009-10-21 20:59:00 [5936]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 213 / 332 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   209  210  211  212  213  214  215  216  217   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊