HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Épül a gépem ::: Willie gépe

xxxxx

 

Időrend:
Oldal 1 / 1   Sorok:

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

PSoft | 18470    2014-06-09 20:27:00 [10]


Azt írod a #2-ben...

"Régóta érdekel a téma, így elérkezettnek láttam az időt hogy nekiálljak egy saját gép megépítéséhez.
Sokat olvasgattam, leginkább itt a fórumon és elszántam magam."

Hát...elszállt a hév,elszállt a lendület?:(((
Netán,elszaladt az akkor elérkezettnek vélt idő?
Vagy...készül a géped,csak nem publikálod?

Előzmény: willie, 2014-02-24 21:51:00 [2]


willie | 15    2014-02-26 22:31:00 [9]

Igen. Most határozottan jól jönne, mert készül a Z tengely mechanikája.


zozo | 5521    2014-02-25 22:34:00 [8]

Ha már csapágy, akkor ezt nemrég neked hirdették az adok-veszekben:


willie | 15    2014-02-25 22:16:00 [7]

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Jelen állapot!

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

A képet az RcPilot.hu tárolja.


willie | 15    2014-02-25 22:14:00 [6]

Köszönöm a jókívánságokat Mindenkinek, és lehetőséget Varsányi Péternek!

Készítettem pár képet a gép jelen állapotáról.
Az X és Y tengelyre több próbálkozás is született. Az első sajnos igen gyorsan megbukott.
Elsősorban a perselyeken való mozgatás és a műanyag alkatrészek használata okozott némi csalódást. Míg a perselyek a tengelyeken külön-külön jól működtek, összeépítve már nem tetszettek mozgás közben. Kicsit akadoztak. Volt egy pár beállítás mikor jól működtek, de nem tartottam elég meggyőzőnek a viselkedésüket. Másrészt a műanyag elemek és a menetes szár sem volt túlzottan pontos és kottyanásmentes.

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Így elkezdtem építeni egy másik mechanizmust.
Csapágyakon gördül, és így öleli át a tengelyt. Felül kettő, alul pedig egy csapágyat kapott. Sokkal meggyőzőbb mint a persely.A tálca felhelyezésekor még kap egy-egy csapágyat az oldalak megtámasztására, bár ha pontosan el tudom készíteni és be tudom állítani, lehet nem lesz rá szükségem. Ez még a jövő zenéje.
A menetesszár kizárásával a bordásszíj került előtérbe. A nyomtatóból elég sokat kitermeltem, így minden lehetőség adott. A mechanikát kicsit megbonyolítja, de nem probléma.
Az X tengely is csapágyazott kocsit kapott a képeken látható módon. Az alsó vezetőszár is csapágyakkal lesz megoldva. A Z tengelyt pedig a képen is látható idomból szeretném elkészíteni.
A gép alatt látható egy régi beltéri egység. Egyrészt azért használtam fel, mert stabilan lehet rá építkezni, másrészt pedig az elektronikát szeretném belerakni. Nem utolsó sorban pedig esztétikusnak is tűnik.
Tehát egyenlőre itt tartok. Ha az időm engedi akkor szépen haladok is majd vele. Megpróbálok minden építési fázisról képet készíteni.
Íme egy pár fotó.

Reinis Roland | 42    2014-02-25 11:20:00 [5]

Sok sikert!!!


svejk | 32800    2014-02-25 11:15:00 [4]

Ne nekem köszönd hanem a fórumtulajnak, Varsányi Péternek!
Én csak megsürgettem

Egyébként ahogy Psoft is írta, valóban így kell ezt csinálni. Aki elsőre nagy gépet épít, az vagy mérnök vagy az átlagosnál nagyobb az önbizalma.

Előzmény: willie, 2014-02-24 21:51:00 [2]


PSoft | 18470    2014-02-24 22:48:00 [3]


Tetszik a hozzáállásod!
Nevezetesen,hogy túl akarsz lenni az "első" gép építésének buktatóin.

Egy kicsi kis gravírgép kezdésnek,indulásnak,tanulásnak,mielőtt a "nagy" mű megvalósulna.
Így kell ezt csinálni!
Tetszik,a "miből,mit lehet kihozni" szemlélet is.(szkenner-nyomtató)

Sok sikert,a kicsi gép építéséhez,és a későbbiekben a...."komolyabb projekt"-hez is.


(jöhetnek a képek):))

Előzmény: willie, 2014-02-24 21:51:00 [2]


willie | 15    2014-02-24 21:51:00 [2]

Üdvözlök minden Fórumozót!

Köszönöm a topicot, és külön köszönet Svejk-nek a gyors reagálásért.
Régóta érdekel a téma, így elérkezettnek láttam az időt hogy nekiálljak egy saját gép megépítéséhez.
Sokat olvasgattam, leginkább itt a fórumon és elszántam magam.
Egyenlőre az alapokkal és az építési fogásokkal szeretnék tisztában lenni mielőtt nekiállnék egy komolyabb szerkezet építéséhez. A komolyabb projekt, egy szikraforgácsoló váz átépítése lesz, de addig még bőven van mit tanulnom a témával kapcsolatban.
Tehát első nekifutásra álljon itt ez első gépem építésének közzététele.
Az alapanyagok és a géppark egyszerű és puritán, de bízom benne hogy így is sikerül megépítenem a masinát.

Első nekifutásra vásároltam egy hatalmas, kombinált irodai szkennert-nyomtatót. Lehetőleg a környékről próbáltam beszerezni, sikerült.
Akkora volt a masina, hogy csak darabokban fért be az autóba. Súlya kb 60kg.
Gondoltam ebben minden benne lesz, hát így is volt.
Rengeteg tengely 6-12mm-ig, 6 db szép nagy léptetőmotor, csapágyak, elektronika,táp, bordásszíjak,stb....
El is kezdett kattogni az agyam hogy miből mit lehet kihozni.
Napokig pakolászgattam az alkatrészeket egymás mellé mire nagyjából összeállt a kép.
Eszterga beindít és készülnek a darabok.
Megépítettem az első alapot, amiből máris tanultam. Nem sikerült valami fényesen, de legalább tudtam hogy hol is rontottam el. Elkezdtem átalakítani és kijavítgattam a hibákat.
Az első lépésekről és az abból megmaradt elemekről(hibákról)is teszek fel majd képeket.Lefotózom a gépparkot is.(Kombinált műszerész eszterga)

Lényegében most a gép váza, és az X Y tengelyek mechanikája van készen. A gép hasznos munkaterülete 260x230mm.

Holnap elkezdem felrakni a képeket is a készülő gépről.

Willie


Farkas Attila | 502    2014-02-24 21:40:00 [1]

Sok sikert a gép építéshez, várjuk a terveket és lehetőleg sok fotót az építés fázisairól!


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 1 / 1   Sorok:


 ◊