HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Turbocnc

Dos -os vezérlőszoftver

 

Időrend:
Oldal 5 / 6 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  6   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

n/a (inaktív)    2006-01-12 06:45:00 [65]

Sziasztok!

Csak súgom, hogy pont a free verzióknál egyszerűbb elkérni a nyelvi fájlt. Most éppen egy GPL-es progi magyarításán dolgozom, ott annyiban könnyített a dolog, hogy van CVS amiből egyszerű a munka. Esetleg megkérdezem mailban a TCNC-t, veszíteni való nincsen, legfeljebb igazad lesz és válasz nélkül marad.

üdv
sede

Előzmény: SquirrelTech, 2006-01-12 02:31:00 [64]


SquirrelTech | 788    2006-01-12 02:31:00 [64]

Alátámasztom Denki véleményét. Kicsit belebúvárkodtam a TCNC-be. Egy ügyesebb ha**er talán meg tudná csinálni a magyarítást, anélkül hogy a kódot bántaná. Viszont ezt akkor sem vállalná, mert nem ez a "szakterülete"

A szerzőjénél nemtom lehetne-e érdeklődni, hogy milyen megoldást tudna erre... Free felhasználás esetén úgysejtem jó esély van arra, hogy válasz nélkül maradjon a dolog. (De lehet amúgy is). Ha kitenné .ini fájlba ezeket a részeket is (mert ki lehetne), akkor pillanatok alatt magyar lenne.


n/a (inaktív)    2006-01-08 15:07:00 [63]

Ha nem érted kérdezd meg itt... páran használnak TCNC-t. Nálam is fent van, de nem használom, max. ha felmerül itt valami kérdés.


Lakatos | 599    2006-01-08 15:05:00 [62]

Köszi!
Akkor marad a tanulás,szétcseszni nincs értelme hiszen pont a megbízhatósága miatt szeretném majd használni.Csak elég nehezen tudok eligazodni rajta,ezért gondoltam arra,hogy jó lenne ha érteném is mit piszkálok.

Előzmény: n/a (inaktív), 2006-01-08 14:49:00 [61]


n/a (inaktív)    2006-01-08 14:49:00 [61]

Véleményem szerint sehogy... ez egy dos-os progi, a szöveg a programba van fordítva. Persze vannak olyan alkalmazások amivel vissza lehet fordítani, de ezek általában nem tökéletesek, így ha le is fordítod magyarra, biztos, hogy lesz benne programhiba.
Azt a pár szöveges részt meg lehet tanulni sztem... nem érdemes szétcseszni a progit...
Persze ez is csak egy vélemény.
ÜDV!

Lakatos | 599    2006-01-08 14:40:00 [60]

Sziasztok!
Tudja valaki hogyan lehet a TC-nek magyar felületet csinálni?
Esetleg foglalkozott már valaki vele?


n/a (inaktív)    2005-12-10 08:19:00 [59]

Puffneki! Ez olyan mint amikor a Mach2-ben Low Active pipát benne haggyák, és majd kiüti a szemüket, és mégsem látják miért nem megy a Vezérlő!

Előzmény: n/a (inaktív), 2005-12-09 20:56:00 [56]


Motoros | 4975    2005-12-10 07:56:00 [58]

Beszerezek egy marcipánból készült kalapot, azt el is fogyasztom, úgyhogy az ígéretem teljesítem. Viszont a sörre nyáron tényleg térjünk vissza.


n/a (inaktív)    2005-12-10 07:25:00 [57]

Sajnos kalapevőst nem találtam...

Nah legalább műxik! A sörről még beszélünk
HALI!


n/a (inaktív)    2005-12-09 20:56:00 [56]

Sziasztok!
BINGÓ! Motoros, Denkiki! Do not eat your hats please! Igazatok volt! Csak 2 helyen állitottam be az enable kapcsolót, azoknak az értékei meg is maradtak. Én hüje csak arra koncentráltam, hogy a portcimet átdefiniáljam. Az elsö (legfon- tosabb) paramétert pedig legtöbbször nem állitottam be, vagy visszatöröltem. Most minden úgy megy ahogy kell. Kösz a segitségért. Mennyi sörrel lógok nektek?
Motoros kösz az INI fájlért azt is kipróbáltam azzal is OK a progi.


Motoros | 4975    2005-12-08 17:08:00 [55]

Hol vagy Géza? Ment mail az inivel!


Motoros | 4975    2005-12-08 15:14:00 [54]


Rendben van részemről semmi gond (nem is volt) A hozzászólásod időpontja egyébként mindent megmagyaráz, én pont akkor fordultam a másik oldalamra.
Egyébként szívós, kitartó munkával lehet hogy sikerül megoldanunk egy nem létező problémát?
Én is földhözvágom sőt meg is eszem a kalapom ha kiderül, hogy Géza az "ENABLE"-t nem pipálta ki és azért nem mentett.


n/a (inaktív)    2005-12-08 14:04:00 [53]

Hmm most meg jó!
[LIMIT_SWITCH_1_(INPUT)]
Enabled=True
Pin=13
PortAddress=$378
ActiveHigh=YES

A probléma ott volt, hogy a State (Állapot) kapcsoló Disabled (tiltott) állásban volt... Enabled (engedélyezett) állásban menti a dolgokat. Szóval ezek szerint, nem menti el a beállításokat, csak akkor ha az adott beállítást engedélyezed (bekapcsolod)

Igazad volt Motoros bocs, hogy bekavartam! ...késő volt már mikor ide vetődtem:)


n/a (inaktív)    2005-12-08 13:59:00 [52]

Ok bocs! Mint mondottam, kisérletképpen tettem fel a tcnc-t szóval nem ismerem annyira. Így kevertem a dolgokat. Viszont most kipróbáltam a limit switch beállítást és az értékek mentése nálam sem működik... nem írja bele. A programot újra elindítva, a gyári beállítások jelennek meg, nem az amit beállítottam. Szóval akkor ez a probléma nem egyedi.
Érdekes jelenség... nem tudom mi okozza.


Motoros | 4975    2005-12-08 07:26:00 [51]

Szia Denkiki!
Amit mintának bemásoltam az természetesen a 4.01-verzióé, csak mivel Géza barátunk végálláskapcsoló beállításokat kért ezért a limit switchet és nem a "home"-t kell beállítani. A Home ugyanis a gépi kezdőpont újbóli felvételére való nem pedig végállás érzékelésre. Apám szokta volt mondani : Visegrád és viseltnadrág nem ugyanaz.
Én pin=10-et írtam mivel ezt csak egy példának szántam, Ezt Géza úgyis 10-17 között bármire átírhatja. Rossz számot ide véletlenül sem lehet bevinni mivel a program nem engedi. Tehát a hiba máshol keresendő. Valószínű nem a TCNC 4.01 -ben mert akár "home" akár "limit" menteni akkor is kellene. Lehet- mint írod- újra kéne telepíteni az egészet, az talán segítene.
Üdv: Motoros

n/a (inaktív)    2005-12-08 02:03:00 [50]

Bocs Géza.. figyelmesebben olvasva látom, hogy a 10,11,12,13 -as pinekre próbáltad tenni a végállást.
Ez esetben a, nálam működő beállítást másold be az ini fájlodba:

[HomeSwitch6]
Enabled=True
Pin=11
PortAddress=$378
ActiveHigh=YES

Persze a HomeSwitch után álló számnak az adott végállás számát írd, és a pint írd át tetszőlegesen. A 4.01-nek ez a szabvány beírása nem az amit Motoros kollega küldött.
Ha ezek után sem menne, akkor töltsd le újra a TurboCNC-t, lehetséges, h sérült valamelyik fájl.
Ja és a sérülésekkel kapcsolatban egy nagyon fontos dolog... ilyen fájlokat soha ne nyiss meg WORDPAD-al, mert rosz kimeneti beállítással egy másképp formázott szövegfájlt hoz létre. Csak is a Notepad-ot használd ilyen jellegű turkálásokra (esetleg más egyszerű text editort, a notepad adott)

Azt is megpróbálhatod, hogy a konfigurációs beállításokat más néven mented (Save Configuration As...) pl.: tcnc.ini, majd megnézed, hogy létrejön-e a fájl (bele is nézhetsz, de csak notepad-al). Utána a Load New Configuration... parancsal hívd be a tcnc.ini fájlt. Vagy egyszerűen töröld a turbocnc.ini fájlt, majd mentsd le újra, elvileg létre kell hoznia egy új turbocnc.ini fájlt. Az utóbbi javaslat annyiból rosz, hogy a meglévő beállításaid elvesznek (próbálkozásra jó egy más néven mentett ini fájl is)

Üdv!


n/a (inaktív)    2005-12-08 01:53:00 [49]

Szia Géza!
Régóta megy ez a nyűglődés és gondoltam megnézem mit lehet tenni. Szóval letöltöttem a TurboCNC 4.01-es verziót és megkíséreltem végrahajtani a problémás beállítást. Elsőre valóban nem történt semmi, aztán kidobott egy hibaüzenetet, és ez volt a titok nyitja!
Szóval ugyebár Configure -> Configure IO lines... opciót választva majd ott SET gombot nyomva megjelenik a lista (IO points). A lista végén kiválasztod valamelyik végállást dupla klikkeléssel. Itt pedig beállíthatod az adott végálláshoz tartozó pin számot. Csakhogy van némi megkötés... végállást csak az 1-es pinre, illetve a 10,11,12,13,14,15,16,17 pinekre tehetsz. Valószínű, hogy Te valamelyik 10-nél kisebb, de 1-nél nagyobb pinre próbálsz végállást tenni. Szóval nem tudsz mást tenni, mint a megfelelő pinre tenni az adott végállást.
Beállítás után a Done gombot nyomd meg, majd válaszd ki a Configure -> save configuration opciót, hogy elmentse a beállításokat a turbocnc.ini fájlba.
Mentés után nálam a következő új bejegyzés jelent meg az ini fájlban:
[HomeSwitch6]
Enabled=True
Pin=11
PortAddress=$378
ActiveHigh=YES

Amit Motoros kollega küldött
[LIMIT_SWITCH_1_(INPUT)]
Enabled=True
Pin=10
PortAddress=$378
ActiveHigh=YES

Valószínüleg egy előző verzióhoz tartozó bejegyzés.
Remélem sikerült segítenem, ha ezt már próbáltad akkor bocs a beleszólásért!
Sok sikert!
Üdv Denkiki!


n/a (inaktív)    2005-12-07 22:19:00 [48]

Szia Balu!
A fájl nem irásvédett. WORDPAD-al azt irok bele amit akarok. A tengelyparamétereket a configban tetszőlegesen módosithatom. A módositott értékek az ujrainditás után visszaköszönnek. Sajnos a fájl tartalma még mindig nem az igazi, mert az I/O pineket nem fogadja. Érdekesség az, hogy SAVE esetén akármit (YES/NO) adok meg mindig azt irja ki , hogy az INI fájl felülirása sikeres, de az I/O pinekre vonatkozó beállitásaim mind eltünnek!


Balu | 1039    2005-12-06 17:59:00 [47]

Sziasztok!

Csak így külső szemlélőként szólok bele. Nem lehet, hogy írásvédett a setup file és egyszerűen nem tudja felülírni?


Motoros | 4975    2005-12-06 16:07:00 [46]

Szia Géza!
Hát teljesen tanácstalan vagyok, hogy miért nem tárol. A "set" gombot ugye nem felejted el megnyomni?? Most újból kipróbáltam és minden jól működik. Ami a végálláskapcsolókat illeti a PIC ezt lekezeli és ez rendben is volt a tesztelések során. Az más kérdés, hogy lustaságból a gépre végül nem szereltem fel a kapcsolókat, és eddig még semmi hátrányát nem tapasztaltam. Persze egy erős gépen nem árt ha van.
Hali


n/a (inaktív)    2005-12-05 19:20:00 [45]

Szia Motoros!
Azért sikoltozok, mert bár a save config-ot is megcsináltam, mégsem tárolja le az input kapcsolók beállitásait. Most megpróbálom partizán módon "belupdateolni" az INI fájlba az általd megadott sorokat minden egyes kapcsoló-
hoz. Ha ez megy akkor az ujrainditás után látnom kell a megfelelő config paneleken ezeket az új értékeket. Az én (IBM) parport cimem is az, ami a Tiéd, de normális úton a progival azt sem
tudtam tároltatni. István azt mondja, hogy ezek a pin beállitások feleslegesek, mert a proci programja saját maga is lekezeli a végállásokat. Igaz ez, azaz Te is ezt tapasztaltad?
üdv.


Motoros | 4975    2005-12-05 14:55:00 [44]

Szia Géza!
A beállítások után a Configure menüben nyomj egy Save configuration-t, különben nem ment. A " General config"-ban "Home switch is limit" is legyen kiikszelve.
Az ini file-ban ilyen 1 végálláskapcsoló beállítás:
[LIMIT_SWITCH_1_(INPUT)]
Enabled=True
Pin=10
PortAddress=$378
ActiveHigh=YES
Hali


n/a (inaktív)    2005-12-04 20:16:00 [43]

Szia Motoros!
Én is a V4.01-es verzióval küszködöm. A marómotor relé pinjét(14-es) letárolja de a végálláskapcsolók beállitott értékeit (10,11,12,13) elfelejti a program hiába tároltatom le azokat. Megpróbáltam partizán módon editálni a turbocnc.ini fájlt, de nam találtam abban bejegyzéseket a végálláskapcsolók vonatkozásában. Ha neked megy a beállitás megnéznéd-e a Te turbocnc.ini fájlodat, hogy abban milyen parancsok vonatkoznak a végálláskapcsolók beállitására. HELP!


Motoros | 4975    2005-10-20 07:44:00 [42]

Keresgélj tovább a gép körül, mert nekem mostmár megy a v4.01-es verzió is, az out pineket jól kapcsolja, csak az input oldalon van még valami gond. A mentések is működnek.


n/a (inaktív)    2005-10-20 06:53:00 [41]

Javaslom, jelezd ezt a szerzőnek!

Előzmény: n/a (inaktív), 2005-10-19 21:02:00 [40]

n/a (inaktív)    2005-10-19 21:02:00 [40]

Sziasztok!
Az ini fájlom nem irásvédett. Többféle ini fájlt generáltam, maróra, esztergára, és áttételekre. A tengelyek definiálása megy de az I-O-ké nem! Megpróbáltam a beállitásaimat külön-külön is menteni. A megfelelő ini fájl megnyitása után látszanak a módositott tengelyparaméterek, de az I-O pinekkel kapcsolatban semmi sem változik. Még a printer portot sem tudom áttenni a harmadik felajánlott cimre (az IBM laptop ui. azt használ- ja).


n/a (inaktív)    2005-10-19 10:09:00 [39]

Köszi az infókat! Lehet, hogy ezeket jelezni kellene a szerzőnek, bár kétlem, hogy ha valami szoftver hiba lenne, akkor ezt a hibát mások nem vették volna még észre! Lehet, hogy a fórumján van is infó erről!
Örülök, hogy működik a kapcsolás!

Előzmény: Motoros, 2005-10-19 09:06:00 [38]


Motoros | 4975    2005-10-19 09:06:00 [38]

Szia Géza!
Pont a napokban hasonló problémával küszködtem, és a következőkre jöttem rá.
M.I Mester tervei alapján megépített I/O feltétet próbálgatva a kimeneti relé vezérlések pinjeit beállítva egyből hibátlanul működtek. A bemeneteknél is a pánik stop és a végálláskapcsolók működtek, (a beállítások el is mentődtek) de a HOME már teljesen instabil volt. A kapcsoló megnyomásakor megállt az iránybaálló tengely, de a tcnc progiban a számláló nem állt meg. Először az I/O egység hibájára gyanakodtam, de mivel ott nem találtam hibát, szoftvert cseréltem és a MACH 2 demo változatával jól működött.
AZ I/O FELTÉT TEHÁT LE LETT TESZTELVE ÉS HIBÁTLANUL MŰKÖDIK. Ismételt köszönet Isvánnak a kapcsolási rajzért.
Folytatva a témát tehát erősen a TCNC-re gyanakodtam. Mivel a fent leírtakat a TCNC 4.00-ás verzióval csináltam, ezért frissítettem 4.01-re. És ekkor kezdődtek a bajok, a beállításokat nem tárolja el, mint ahogy neked sem, a sebességeket, gyorsulásokat nem lehet beállítani, stb stb.
Most itt tartok, és mivel nem tartom valószinűnek hogy a programban ilyen hibák legyenek - valahol máshol van a gond, remélem hamarosan rájövünk, hogy hol.
Üdv.Motoros


n/a (inaktív)    2005-10-19 07:21:00 [37]

Vagy az elérési uttal van baja! Lehet, hogy a TCNC-t nem a megfelelő helyre raktad?


n/a (inaktív)    2005-10-19 07:17:00 [36]

Lehet, hogy valamelyik file-on irásvédelem van? Már nem vagyok benne biztos, de talán DOS alatt is van ilyen! Lehet, hogy nem tudja írni valamelyik ini file-t!

Előzmény: n/a (inaktív), 2005-10-18 19:31:00 [35]


n/a (inaktív)    2005-10-18 19:31:00 [35]

Sziasztok!
Hiába próbálom beállitani a konfigurációs menűn keresztül az input ill output vezérlő pin-eket (Pl. 10-es, 14-es, stb)! A letárolás (save)után a program nem jegyzi meg a megadott értékeket. Gépem még nincs ezért élesben tesztelni nem tudok. A száraz teszt folyamán végig kijelzi, hogy pl a spindel kikapcsolt állapotban van. Én a marómotort, stb. is szeretném vezérelni! Az input pin-ek hozzárendeléseit sem fogadja a gép mert kijelzi, hogy: Home kapcsolók nem kerültek definiálásra. István szerint a vezérlő lekezeli a végállás- kapcsolókat, de lesz a többi vezérlés- sel? HELP!!!


n/a (inaktív)    2005-10-05 18:09:00 [34]

Sajnálom, hogy nem volt időnk az M2-eshez illeszteni a TCNC-det, de borzasztó rohanás volt végig!


Hunka Tibor | 8036    2005-10-05 16:38:00 [33]

T Géza
Remélem sikerült a talin kiprobálnon Tcnc -ét
Ha igen oszd meg velünk a tapasztalataidat.
Tibor


n/a (inaktív)    2005-09-29 19:15:00 [32]

Sziasztok!
Motoros: kszi, az értékeket beállitottam.
István: köszi. viszem a PC-t. Remélem működni fog a Te gépeddel is.


Motoros | 4975    2005-09-29 07:36:00 [31]

Szia Géza
A Tcnc -t baromi egyszerű a Profi 1-hez beállítani, a config. menüben a "config axis" ban x axisnál.step pin num:8, dir pin num:4.
Ugyanez y-nál step:6, dir:7---Z-nél pedig step3, dir:9. Ekkor már működni kellene, ha mégsem akkor szólj és az összes többit részletesen leírom. Persze a mechanikához a gyorsulást, menetemelkedés mérethelyességét stb. be kell lőni de ez már úgyis az élvezkedéshez tartozik, erre könnyen rá lehet jönni.
Üdv:Motoros

n/a (inaktív)    2005-09-29 07:14:00 [30]

A miénkhez hozhatod! M2 mechanika Profi1 Vezérlővel. A Vezérlődet viszem a talira!

Előzmény: n/a (inaktív), 2005-09-28 20:13:00 [29]


n/a (inaktív)    2005-09-28 20:13:00 [29]

Sziasztok!
Sikeresen installáltam a TCNC-t egy Pici és ósdi IBM laptopra. Diszkettről indul, de a progit stb. már lemezről tölti. István jelelzte, hogy a kártyám is elkészült. A PC-t magammal viszem a talira. Tudna-e közületek valaki nekem segiteni a TCNC olyattán konfigurálásában, hogy a Profi 1 vezérlőt kajálja? Lenne-e arra mód, hogy a talin az én PC-men keresztül valakinek a masináját próbaként meghajtsuk?
Üdv


Motoros | 4975    2005-09-23 12:15:00 [28]

Valószinü, hogy a Jog mode:discrete-ben van "TAB"-bal válts continous-ba


Nagy Zoltán | 376    2005-09-22 21:40:00 [27]

Sziasztok!
Nem igazán boldogulok a progival, valaki segithetne, az alap beállitásokkal van problémám (szerintem)JOG modban eggyet lép utána semmi...


Motoros | 4975    2005-09-19 08:22:00 [26]

Ha a z XP-vel csinálsz egy DOS boot flopyt akkor a TCNC ezzel is remekül működik


n/a (inaktív)    2005-09-18 17:52:00 [25]

6.2 Dos- ver. megvan, ha kell valahogyan elküldöm!


n/a (inaktív)    2005-09-18 12:21:00 [24]

Sziasztok!

Én jól tudok angolul, de sajnos az amcsi általános shareware szabályokat nem ismerem. A szöveg szerint a teljes szoftvert (beleértve a forráskódot és a háttértámogatást) csak az kapja meg aki előzetesen "lelóvézott" érte. Jogilag ha egy szövegben valami nincs kifejtve, akkor az általános jogi korlátok érvényesülnek. Bár nem tudom, hogyan tudnának azoknak érvényt szerezni.
Németországban pl ahol sokévig dolgoztam számtalanszor lefényképeztek gyorshajtásért, kaptam bntetési felszólitást tilos parkolásért. Magyar rendszámom volt, ezért még egyszer sem
hajtottak be rajtam egy petákot sem! Igy aztán, ha az sw 30 napon túl is működik, pláne annak jogtalan használatáról tudomást sem szerez a gyártó az egész csak erkölcsi témává lesz. Motyoros: megpóbálok valahonnan a limlomjaim közül egy DOS változatot (pl 6.2) előásni és azzal próbálkozni. Talán ez lesz a legnehezebb feladat. Tibor: Az onecnc majd megnézem, bár még a cnssimulator-al sem foglalkoztam.


Motoros | 4975    2005-09-18 10:00:00 [23]

Sziasztok! Magyarítottam a nevem Motorosra )
Hát a TCNC ingyenessége még azért vitatott. Ami tény hogy a letölthető verzió teljesértékűen használható, de a szerző azt mondja hogy sharevare ami szintén vitatott ,hogy pontosan mit jelent (lsd:# 14) Jó lenne tudni hogy jár e neki a 60 dollár vagy nem. Egy profi angolos segíthetne.Üdv:Motoros


Hunka Tibor | 8036    2005-09-17 17:40:00 [22]

Bocsi az ismétlésért
Tibor


Hunka Tibor | 8036    2005-09-17 17:39:00 [21]

Sziasztok mindenki!
Nállam is az a helyzet , hogy csak virtuálisan dolgozom mivel a motorokra a mani még nincs meg .
Kb 75 ezer fabatka sarc nélkül.A turbocnc nekem gond nélkül feljött ( Win 2000) alatt de mivel atszafaláte nem tudok angolul igy kicsit nehéz lesz.

Hunka Tibor | 8036    2005-09-17 17:04:00 [20]

sziasztok mindenki
Nekem (win 2000) alatt gond nélkül felfött a turbocnc csak én is virtuálisan hasnálnám mivel még nincs meg a motorom a gápemhez.
Azért gondolom hogy jó lessz mert nem kell érte fizetni.Géza : én probáltam a cncszimulátort hogy ellenörizzem a G-kodot amit a Bobcad-ben irtam , de amiota megvan a OneCnc program minden szimulátor gyenge a OneCNC szimulátorához képest . Minden alkalommal leesik az állam mijen tökéletes renderelt képet produkál . Ha tudzs jönni a találkozora viszem a PC-met , ot megláthatod.
Tibor


n/a (inaktív)    2005-09-17 15:43:00 [19]

Hali Géza
A TURBOCNC.TL fájl majd asziszem létrejön a meló közben, kicsomagolásnál még nincs de utána egyszer csak lesz, e nélkűl is megy. A léptetés hatékonysága azért "poor" mert nem igazi Dos módban vagy hanem Win alól nézgelődsz. Próbálgatni ismerkedni ez jó, de ha a motorok is be lesznek kötve akkor az időosztás miatt majd valós DOS módra kell áttérned. Legegyszerűbb, ha ezt a gépet úgysem használod másra, csak egy dos-t telepítesz rá.
sok szerencsét: motoros


n/a (inaktív)    2005-09-16 09:46:00 [18]

Sziasztok bár lehet, hogy már csak szólóban vagyok ezen a topicon!
Próbálta-e már valaki közületek a cncsimulator nevü un. toolpath viewert? (Lásd: a cncsimulator.com nevű oldalt)A TCNC.ben ui. nincs mód a tengelymozgások grafikus nyomonkvetésére nem úgy mint más DOS-os programokban (PC-NC, VCNC stb). Hasonlóképpen használta-e valaki közületek a MAKEHPGL software-t, melynek segitségével DXF ill. HPGL fájlok konvertálhatók DIN kóddá?
Még nincs gépem, igy szárazan ismerkedem a TCNC-vel. Egy 90 Mhz-es 12, colos IBM laptopra telepitettettem. Már a betöltés után hiányolja a tool (TURBOCNC.TL) fájlt. Kell-e már a kezdetben ez a fájl ill hogyan kell azt létrehozni? Ezenkivül azt is üzeni a gép, hogy a léptetés hatékonysága szegényes (poor)lesz. What to do in this case? Ha tudtok adjatok tanácsot. Ismét az előbbi mondat (azaz: mit csináljak?). Ezt a kis gépet ui. , egyébre nem használható lévén, kezelőpultként akarom "belebetonozni" a CNC kütyümbe!


n/a (inaktív)    2005-09-12 23:23:00 [17]

Minden OK! A Windows környezetem egy kicsit szétesett, de tini fiam megtalálta a hibát és most már (egyenlőre még gép nélkül) ismerkedem a programmal. Lehet, hogy majd még kérdéseim lesznek.


victorhu | 225    2005-09-12 19:53:00 [16]

Sziasztok!
Ha jól emlékszem, a far.exe egy tömörítő program, ami nyilván az anyag kitömörítéséhez kellene. Google nyilván ad párezer találatot rá
Üdv

Előzmény: n/a (inaktív), 2005-09-12 18:48:00 [15]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 5 / 6 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  6   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊