HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


4. HobbyCNC találkozó

IV. CNChobby találkozó

 

Időrend:
Oldal 3 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

n/a (inaktív)    2008-11-14 09:10:00 [112]

Így igaz!

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-11-14 09:06:00 [111]


n/a (inaktív)    2008-11-14 09:06:00 [111]

Hatvanba én is elmennék, mert ott még életemben nem voltam. Másrészt állítólag csak 60 km-re van Budapesttől.
Magáról az egész fórum mai állásáról:
Határozottan feltűnik itt is az egész országunkra jellemző széthúzás és klikkesedés! Van akinek módja és lehetősége van profi cuccokat venni és beépíteni "gépecskéjébe" más pedig viszonylag egyszerű eszközöket használva, mint jómagam, kínok kínjával építgeti ki a "kütyüjét". Van aki jól ért valamihez és tudását, tapasztalatait megosztja másokkal, van aki nem. Sőt vannak "fekete lyukak" is közöttünk akik csak nyelik mások tudását, de jómaguk mások elől eltitkolják ismereteiket. Néhányan személyes vitákat provokálnak ki minden különösebb ok nélkül Összehasonlítva a mi fórumunkat Pl. az amcsi CNCZONE-val és egy német fórummal azt látom, hogy azokban e "honi jelenségek" nem fordulnak elő....
A talival kapcsolatban csak annyit szeretnék még mondani, hogy jobb ma egy lúd (kis tali valahol) mint egy túzok (nagy tali) valamikor, valahol!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-11-14 02:04:00 [109]


n/a (inaktív)    2008-11-14 08:15:00 [110]

Szívesen elmennék Sopronba egy jó borocskára , no meg a POM-POM lehánykák...., de Hatvan mégiscsak sokkal kozelebb van... ...nekem...

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-11-14 02:04:00 [109]


Törölt felhasználó    2008-11-14 02:04:00 [109]

Sajnos, úgyjártunk az Árpival mint amikor egy csinos nő felcukkol és az utolsó pillanatban aztmondja majd legközelebb lesz ha errejárok, és ráérek.”
Csak senkit sem kényszerítettek rá, hogy egyáltalán foglalkozzon azzal a nővel. A dolog teljesen önkéntes. A hasonlatnál maradva, azért már okozott háromszor némi kielégülést. Ez pedig nem kötelezi Őt semmire a jövőben, csak hála illeti érte.”

1. Válasz : Ááá, biztosan érted mit akartam ezzel mondani. Ha olvastad az eddigi anyagot a találkozóval kapcsolatban. Meg hozzáveszed, az Árpi nyilatkozatait meg a nemnyilatkozását is, a találkozóval kapcsolatban. Senki nem kisebbíti az eddigi tetteit. Én sem. De, az nempótolja az elmaradt találkozót, amire mindenki készült, és abban a hittben volt tartva, hogy lesz is. Természetesen senki nem mondta, hogy kötelező lenne megszerveznie a 4. et meg a 20. at is. A baj, az hogy megvolt a beetetés, a reménykedés. És az őszinteség hiánya. Igen, én is kifejeztemtiszteletemet azért amit tett, de most nem a múltról beszélünk. Persze lehet fél igazságokat is mondani ami sokunknak értelmezhető igazságnak is. De az félrevezetés. Azért mert a feleségem 3600 xor jó pörköltet készítet, és most meg ehetetlent, akkor nem azon kezdek morfondírozni, hogy mégis meszem és megdicsérem mert 3600 xor ….


„Talán ezt mégse kellettvolna velünk tenni. Egy gyereket nemelég megszülni azt gondozni is kell.”
A gyerekgondozástól elmegy az ember kedve és már csak kötelességtudatból, teszi majd (ha teszi), mikor a gyerek türelmetlenségét, hálátlanságát látja. A kutyám (mikor volt) megnyalta a kezem, ha kapott valamit, de nem acsarkodott, ha legközelebb nem adtam neki.

2. Válasz: A gyereknevelésről némikép más a véleményem némiképp. Igaz csak 3 felnőtt családos gyerekem van. Na, látod a volt kutyád is megszokta, hogy adsz neki, és megtanulta hogy ezért hálásnak kell lennie. Mi is hálásak voltunk, vagyunk az eddigi találkozókért. De a kutyád is elfelejtettevolna a kéznyalogatást ha, napokon keresztül nemadsz neki enni majd a kedvenc kajáját húzogatnád az orra előtt és mégse adnád ada neki. Itt, most eztörtént. Mi, pedig nem vagyunk kutyák, és nem vagyunk, nemakarunk kiszolgáltatott lenni senkinek.

„Mit tehetsz? Keresel más megoldást.”
Ezzel tudok maradéktalanul azonosulni. Részemről készséggel találkozom bármelyik fórumtárssal, akár ketten, akár kétszázan. Eddig sem tartottak vissza a gátlásaim, hogy telefont felemelve, autóba ülve, saját találkozóra induljak. A profikat inkább vizsgálgatom a profiknak rendezett kiállításokon, ők is szívesebben mennek inkább oda.

A két faj keveredését (profi és hobbyista) nyilván az okozza, hogy a tisztelt fórumtársak közül többnek a megélhetése, látatlanban is, szoros összefüggést mutat a HobbyCNC-vel. Sajnos ezért Svejk fohásza „Addíg jó míg ez a közösség non-profit és szívvel-lélekkel tart össze..” nem mindenhol talál egyetértésre.

3. Válasz: Az a véleményem a keveredésről, hogy örülök annak, ha vannak közöttünk profik is, még az sem zavar, ha keresnek a dolgon. Ameddig ezt becsülettel teszik és adnak is nemcsak „úgymond élősködnek” rajtunk. Az ellenkezője rendkívül felháborít. De a csufolódás sem visz előbbre, ha nincs mellette a segítés szándéka, tette. Többen is elmondhatjuk, kaptunk sok segítséget a profiktól is. Tanácsaik, bizony sok szenvedéstől megmentettek már néhányunkat. Engem, a nagyapám is segített a tanácsaival. Pedig ő az élet profija volt hozámképest. És nemtagadtam ki ezért. Vásárolni, pedig nemmuszáj senkitől. Talán arról sem kellene megfeledkeznünk, hogy a fórum gazdája is profi,. és profin csinálta, csinálja és még ketres is rajta, rajtunk is. De, hol lennénk nélküle!? Csak köszönettel tartozunk neki. Senkinek nemjutott eszébe (szerintem) hogy nem akarja látni a találkozón. Tanuljunk tőlük. Lessük el titkaikat. Tanuljunk a gépeik megoldásaiból. A gyári megoldásokból is.
A non-profit -ot sokféleképpen lehet értelmezni. Én már voltam hasonló közösségnek tagja kb. 10 évig. A közösség addig tartott, amíg a profit éhség el nem uralkodott, és, már ha sejthetővolt, hogy a kérdésedre adandó válasz neked hozhat némi jövedelmet, már csak pénzért jött a válasz. A, mi közösségünknek is ottlessz a vége, amikor ezt elérjük. Ne engedjük, hogy erre a szintre jussunk. Legyünk legalább egy kicsit tisztességesek. Tiszta non-profit szervezet márpedig nemlétezik. Pl a legismertebb szervezetek is magukra költik, és a müködtetők hazaviszik a bevételük nagyobbik részét. Márpedig ha valakinek hasznot hoz, az nem non-profit. A mértékek azok, amik számunkra elfogadhatónak és non-profitnak tekinthetők vagy nem.

Énnekem, ez a CNC dolog annyi mínusz profitot hozott, hogy ha 1 xer elkezd hozni is pluszt, akkor évekig tart mire elérem a nullpontot. Persze egyesek most röhöghetnek, hogy milyen hülye vagyok. Na és az nem hülye aki a kocsmába, ruletgépbe dobálta ennek a többszörösét? Én, soha nemszándékoztam ezt megélhetési forrásnak tekinteni. De, a sikerélmény a lételemem.


Ha lesz máshol tali, bárki rendezi is, remélem megtesz annyit, hogy Árpádot, mint a hazai HobbyCNC tali megalapítóját díszvendégként hívja meg, az ezzel járó kiváltságokkal együtt.

!. Válasz: Ehhez 2 ember kell, 1 aki hív 2 aki elfogadja, 3. a hozzáállás.

Itt, jelzem, nemkívánom többet az álláspontom kifejteni ilyen mértékbe és terjedelemben. Ha valaki, összekeveri a kialakult helyzetet a múlt dicsőségével, történéseivel az, magára vessen. Ez, nem Árpi elleni támadás. Most van egy helyzet, amire én lépni szándékozom. Lehet ezt hálátlanságnak is tekinteni, ha valaki úgy akarja. Persze ennek ahhoz semmi köze. Én, soha nemkötöm ki, hogy csak én rendezhetem, mint ahogy ezt Árpi először tette. De, már változni látszik a véleménye. Sőt az se zavar, ha kettő lesz évente, az egyiket ö, a másikat én rendezem, vagy bárki más, és mi nem. Csak legyen. Természetesen örülnék, ha mindenki számára könnyen megközelíthető helyen lenne. Én, pl. Hatvant ilyen helynek tartom. (főleg nekem) Ez vasúti csomópont, főutak kereszteződése, Kiváló távolsági buszjárat, autópálya van, és viszonylag középen van.


Köszönöm a hozzászólásodat, és másokét is. Én hiába tudom mit akarok ha nemtudom ti mit akartok ezért nefogjátok magatok vissza az érdemi hozzászólásokkal.

Előzmény: Szalai György, 2008-11-13 17:02:00 [89]


Törölt felhasználó    2008-11-14 01:57:00 [108]

Jankó! Nem az a baj hogy nemvolt pénz vagy bármi más miatt elmaradt. Hanem a tályékoztatás hiánya. Még az ominózus bejelentést is kikellet provokálni, hogy megtudjuk, NEMLESZ. Őszintén kelletvolna beszélni velünk, hisz nélkülünk nincs, nem lehet tali. Egyszer a kedvenc ételemet leborítottam az asztalról amiből csak annyi volt, és dühömben megtapostam a tányért. Mert már folyt a nyálam szinte a falatokért. Hát ezt a szomorúságot, dühöt és tehetetlenséget érzem a fórumtársaimon. Erre nem gyógyir az, hogy volt három jó. mint ahogy eszembe se jutott akkor, hogy ettem már ilyet párszor.
Üdv: Neked és Árpinak is.

Előzmény: janko, 2008-11-13 23:08:00 [107]

janko | 937    2008-11-13 23:08:00 [107]

Kérem azért nemarsztaljuk el az Árpit.
Egy rendezvény kb,250-300 ezer foritba jön ki.
Ezt elő kell teremteni és mig Ö idegeskedik
mi kífizettük az aztalpénzt és legálisan ? megkerestük a
többszörösét.Be kell látni,hogy
mivel nem volt kezdő tökéje nem merte a szervezést elkezdeni.Pont.
Jövőre lesz Ö írta-mondta.Én híszek neki.
Már hármat szervezett.
Üdv: Janko (Száraz János)0630/9543081


Törölt felhasználó    2008-11-13 22:20:00 [106]

Igen, a kétnaposnak az lenne az előnye, hogy kötetlen beszélgetés személyesen, némi pia melletti barátkozás. Szerintem kevesen vannak olyanok akiknek elegendő volt az a néhány óra személyes, évente 1 xer. Nálam pl. sok beszélgetés elmaradt a 3. on.
Természetesen csak akkor ha akarjuk.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-11-13 21:04:00 [93]


Törölt felhasználó    2008-11-13 21:54:00 [105]

Szevasz Árpi!

„Lassabban a testel.....”
„Én úgy érzem nem csaptam be senkit!”
A példámban szereplő nő sem csapott be senkit. De a ráutaló magatartása…… Ha nemtartassz bennünket abban a hitben, hogy ….. De talán az eddigi hozzászólásokból is láthatod mekkora csalódást, okoztál. De, ha tájékoztattál volna bennünket időben …………. Én, nem vádollak semmivel, sőt én is köszönöm másokkal egyetemben, amit eddig tettél. Sőt, remélem még máskor is, teszel a közösségért. Kérlek, egy kicsit gondold magad a mi helyzetünkbe.

„Rendezd!” Köszönöm a hozzájárulásodat. Remélem sikerülni fog. Bízom benne, hogy te is résztveszel rajta.

„Én viszont akkor nem rendezek többet!!!!”
A sértődés, rossz tanácsadó. Soha nemond, hogy soha!!! De, ha átgondolod, talán felfedezhetsz, néhány mellényúlást abban, ami idevezetett.

„Ja a díjakról Ne feledkezz meg!!!” Kössz a figyelmeztetést.

„Aprópó....eszembe jutott Gyula esete.......tudud a tükrős fiú....a kis gépével és az általa fejlesztett progijával.....
Nem csalodtam benned....”
Ez valami vádaskodás akar lenni!? Ez igazán nemkellene mert ez talán inkább rád vall. De, ha elkezdted, akkor fejtsd, ki mit akartál mondani ezzel a mondataiddal. Attól rosszabb, nincs, ha csak vagdalkozik az ember konkrétumok nélkül.

Üdv.: Dániel.

Előzmény: Kristály Árpád, 2008-11-13 14:10:00 [75]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:49:00 [104]

Ilyeneket ne írj, majd ott ... belátnak a monitoromra ... érteeeed ...

Előzmény: Varsányi Péter, 2008-11-13 21:46:00 [102]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:48:00 [103]

Igazad van, de legyen Loser Machining díj! ...

Előzmény: Varsányi Péter, 2008-11-13 21:44:00 [100]


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 21:46:00 [102]

Nem írok hüleséget, ha megszavazzátok Sopront a következőnek...POM-POM lányokat is szerzek...:)

Előzmény: HJózsi, 2008-11-13 21:43:00 [99]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:46:00 [101]

Csak lakatold majd le a szervós vitrint !...

Előzmény: Varsányi Péter, 2008-11-13 21:41:00 [97]


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 21:44:00 [100]

Már nem érdekel... hogy ugrik vagy nem... ezen a "vakvágányon" már túl vagyok
Megbízható, pontos vagy nem? Csak az számít...

Előzmény: HJózsi, 2008-11-13 21:40:00 [96]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:43:00 [99]

Csak aztán nehogy Dunavarsányba menjenek az emberek ...

Előzmény: HJózsi, 2008-11-13 21:43:00 [98]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:43:00 [98]

Ha Sopronban lesz, legyen "Varsányi Amatőr CNC Party" a neve ...

Előzmény: Varsányi Péter, 2008-11-13 21:33:00 [94]

Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 21:41:00 [97]

Kibérlek egy nagy szállodát nektek... Este (köztes program pedig nagy ivászatot tartunk a helyi borokból...(jó lesz soproni sör is...:)

Előzmény: HJózsi, 2008-11-13 21:39:00 [95]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:40:00 [96]

Ja, és 1ségugrás teszt ...

Előzmény: HJózsi, 2008-11-13 21:39:00 [95]


HJózsi | 3862    2008-11-13 21:39:00 [95]

Az egyik legyen kétnapos. Kiállítóként körül sem tudtam rendesen nézni, nemhogy még beszélgetni is ... Záróra után egymásnak is bemutathatnánk a cuccokat, kérdés - válasz ... sör - virsli stb ... Másnap meg eladjuk a maradék cuccot ...

Előzmény: Varsányi Péter, 2008-11-13 21:33:00 [94]


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 21:33:00 [94]

Csináljunk két talit évente!
Sopronba eljönnétek?
Aztán a másik lehet felőlem az Ukrán határon... én oda is elmegyek... majd bevállalja valaki...:)


n/a (inaktív)    2008-11-13 21:04:00 [93]

Szerintem is jó ötlet az évi két találkozó,akár két napos is, a VELETEK töltött idő nagyon gyorsan elszalad és tapasztaltabb fórumtársaktól szívesen halgatnék előadást is.Egyébbként svejk és Szalai György minden szavával eggyetértek.


Törölt felhasználó    2008-11-13 20:41:00 [92]

Örülök, hogy sikerült némiképp kimozditani a holtpontról a taliról, a csapatról való társalgást. Amiről beszélünk az van és lessz.


Papp László | 102    2008-11-13 17:58:00 [91]

Sziasztok !

En ket szoban annyit szeretnek hozzafuzni, aki teheti szerintem szervezze meg.
1-2 honapja sok-sok ember csak arra var mikor lesz, es szertene egymassal talalkozni, tobbek kozott en is!
"Olyanok vagyunk mint egy gyerek kinek elveszik a jatekat."
Szerintem nem lehet kijelenteni hogy ha EN nem tudom megszerveni mas nemszerevezheti meg.
Ez nem olyan gyerekes viselkedes ???

Aki meg szeretne szervezni szerintem szervezze meg mas neven


n/a (inaktív)    2008-11-13 17:32:00 [90]

Mindenben egyetértek veled!

Előzmény: Szalai György, 2008-11-13 17:02:00 [89]


Szalai György | 9455    2008-11-13 17:02:00 [89]

„Tegyétek hozzá gondolataitokat” Nekem az alábbiak jutottak eszembe.

„Sajnos, úgyjártunk az Árpival mint amikor egy csinos nő felcukkol és az utolsó pillanatban aztmondja majd legközelebb lesz ha errejárok, és ráérek.”
Csak senkit sem kényszerítettek rá, hogy egyáltalán foglalkozzon azzal a nővel. A dolog teljesen önkéntes. A hasonlatnál maradva, azért már okozott háromszor némi kielégülést. Ez pedig nem kötelezi Őt semmire a jövőben, csak hála illeti érte.

„Talán ezt mégse kellettvolna velünk tenni. Egy gyereket nemelég megszülni azt gondozni is kell.”
A gyerekgondozástól elmegy az ember kedve és már csak kötelességtudatból, teszi majd (ha teszi), mikor a gyerek türelmetlenségét, hálátlanságát látja. A kutyám (mikor volt) megnyalta a kezem, ha kapott valamit, de nem acsarkodott, ha legközelebb nem adtam neki.

„Mit tehetsz? Keresel más megoldást.”
Ezzel tudok maradéktalanul azonosulni. Részemről készséggel találkozom bármelyik fórumtárssal, akár ketten, akár kétszázan. Eddig sem tartottak vissza a gátlásaim, hogy telefont felemelve, autóba ülve, saját találkozóra induljak. A profikat inkább vizsgálgatom a profiknak rendezett kiállításokon, ők is szívesebben mennek inkább oda.

A két faj keveredését (profi és hobbyista) nyilván az okozza, hogy a tisztelt fórumtársak közül többnek a megélhetése, látatlanban is, szoros összefüggést mutat a HobbyCNC-vel. Sajnos ezért Svejk fohásza „Addíg jó míg ez a közösség non-profit és szívvel-lélekkel tart össze..” nem mindenhol talál egyetértésre.

Ha lesz máshol tali, bárki rendezi is, remélem megtesz annyit, hogy Árpádot, mint a hazai HobbyCNC tali megalapítóját díszvendégként hívja meg, az ezzel járó kiváltságokkal együtt.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-11-13 03:15:00 [64]


DeaK Jozsef | 985    2008-11-13 16:58:00 [88]

Kedves Csaplar hobbitárs!

Neféjl nem az a cél,hogy 5-10 ezer tagságit szedjen be ez az alapítvány. Pontosan az is egy cél lehet hogy diák klubtársat támogasson. Tudom én is mit jelent egy gépről álmodozni. és azt milyen nehéz megszerezni-megépíteni.
Ha szeretnénk külső forrásokat támogatásokat kapni, ennek egyetlen járható útja csak is egy törvényes keretek közt bejegyzet forma.
A klubot is bekell jegyeztetni de ennek a formának kevesebb támogatási lehetősége van mint egy alapítványnak

Előzmény: Csaplar, 2008-11-13 16:34:00 [85]

n/a (inaktív)    2008-11-13 16:52:00 [87]

Árpád!
Az előző években augusztus környékén kezdted a szervezést (asztal igények....időpont....)
Az idén pedig nagy agyon hallgatás ill. egy-két mondatfoszlány. Ebből vontam le, hogy most már másról van szó, mint eddig.
A koncepció változtatásodat nem novemberben illet volna velünk tudatni, hanem még a nyáron!!!

Előzmény: Kristály Árpád, 2008-11-13 14:10:00 [75]


DeaK Jozsef | 985    2008-11-13 16:49:00 [86]

Sziasztok!

Köszönöm véleményeiteket nagyon jó a Tatai és Svejk fórumtársunk véleménye. Az Alapitványnak rengeteg előnye van ez így igaz, de ebben minden fórumtársunk aki alapítvány mellett szavaz egy kis közösségi munkával is részt kell venni gondolok itt a tisztségviselőkre de majd bővebben később....
Jó lenne ha többen hozzászólnátok ehez a kérdéshez. Utánna felteszem a jogi lehetőségének kérdését az esetleg az alapítvány alapításának.
Várom további ötleteiteket és véleményeteket természetesen továbbra csak nyiltan, és őszintén


Csaplar | 124    2008-11-13 16:34:00 [85]

Sziasztok!

Tudom, hogy én még új vagyok itt a fórumon és sokszor butaságot mondok vagy csinálok, de nagyon érdekel ez a világ és szívesen foglalkozom vele.

Az alapítvány több szempontból is bebukhat, szerintem másban kellene gondolkozni.

Szerintem jobb ötlet lenne egy hobby cnc klub. Ne értsetek félre diák vagyok, és nem milliomosak a szüleim, de ha valaki azt mondaná, hogy évi 5-10eFt a tagság és ezért én, mint TAG kapnék időnként dolgokat, szívesen kiszorítanám a zsebpénzemből.
Gondolok itt ilyenekre:
- havi rendszeres értesítés az újdonságokról
- technikai tippek, ötletek
- tanácsadás
- árkövetés, folyamatos követése, hogy az egyes alkatrészeket éppen melyik cég árulja a legolcsóbban, honnan érdemes beszerzezni, stb.
- és persze a klubtagok számára ingyenes lenne az évente egyszer megrendezésre kerülő találkozó.

Most csak néhány ötletet soroltam fel, de szerintem van benne fantázia.

Nem tudom pontosan hány tagról lenne szó, de egy ilyen klub megalapításához igazából szerintem már minden adott!


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 16:31:00 [84]

Szerintem évente 2 tali is jó lenne... mint egy sem...:)
Mondjuk az egyik csak egy börze lenne a másik pedig egy bemutató...
De nem kellene a határokat élesen meghúzni... pl. csak évente egyszeri alkalommal díjat osztani...


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 16:29:00 [83]

"Itt-ott" az 1% nagyon sok pénz lehet... Én minden évben ezen külön gondolkozok...:)
Sok-sok 1% pedig...
Lehetséges ilyen célra is alapítványt létrehozni?

Előzmény: tatai, 2008-11-13 14:17:00 [76]


svejk | 32800    2008-11-13 15:53:00 [82]

A lényeg a mondatod végén..
Előbb-utóbb az anyagiasság problémát okoz..
Addíg jó míg ez a közösség non-profit és szívvel-lélekkel tart össze..

Előzmény: tatai, 2008-11-13 15:40:00 [80]


svejk | 32800    2008-11-13 15:49:00 [81]

Árpi!
A #49-ben még jó ötletnek tartottad az évi két találkozót..
gondold el...Egyiket Te a másikat más rendezné.
Egymással versengenétek hogy kié a színvonalasabb.
Mi látogatók csak nyerhetnénk

A tréfát félretéve össze ne vesszetek!
Egyébként is elég nagy teher egy ilyen rendezés minden téren, inkább segítsétek egymást!

Előzmény: Kristály Árpád, 2008-11-13 14:10:00 [75]


tatai | 536    2008-11-13 15:40:00 [80]

Hát igen! Erre kéne egy hozzáértő ember aki ezt elvállalná. (nem is kell, hogy ingyér)

Előzmény: svejk, 2008-11-13 15:36:00 [79]


svejk | 32800    2008-11-13 15:36:00 [79]

Na most a mindenki számára érthető szakmai előadást általában nem a profik tudják nyújtani, hanem esetleg itt közülünk valaki aki már elért egy magas szintet, vagy régóta forgolódik a körünkben és tudja kb. mit szeretne hallgatni a közönség.

Egy alapítvánnnyal nagyon sok nyűg van, az szinte egy teljes embert kíván.
Rengeteg admimisztráció, elszámolás, stb.

Előzmény: tatai, 2008-11-13 14:17:00 [76]


n/a (inaktív)    2008-11-13 15:06:00 [78]

Feri a netto bérét tegye be, adót úgysem fizet...ennyit a politikáról, meg az álmodozásról...ne tereljétek a szót:) Akkor profi vagy hobby?

ebalint | 1768    2008-11-13 14:53:00 [77]

Esetleg a 99 %-ot, legalább felébred, meg amúgy sem sokat izzadt érte (nappal)...

Ilyen alapítványi dolgokhoz egyébként tök hüle vagyok.
Azt értem, hogy normális esetben csak jó lehet, de ...

Előzmény: tatai, 2008-11-13 14:17:00 [76]


tatai | 536    2008-11-13 14:17:00 [76]

Támogatom Deák József ötletét!
Ő nem azt modja, hogy gyári 20 millás gépeket kellene kiállítani (ami az itteni közönség számára szinte érdektelen, mert elérhetetlen), hanem mindenki számára érthető konferenciát tartani, szakmai előadásokkal.
Ehhez (és színvonal emeléséhez még sok másrai is) pénzre van szükség. Amit gondolom nem az egyszerű hobbygépkiállítóktól akarja beszedni, hiszen egyik másikunknak már az odautazás, gépszállítás költsége is meghaladja a családi kasszábó kivehető pénzmennyiséget.
A komoly ipari cégek nem fogják idehozni a behemót nagy ipari CNC megmunkálóközpontokat, (sok 10 v. 100 ezer forintos telepítési költséggel) mert a belátható, hogy a érdeklődő közönség nem akar ilyet venni (inkább csinálni). (korrigáljatok ha tévedek)

Viszont az alapítványnak nagyon is van értelme (másképp működik mint egy egyéni vállalkozó). Ha így működne több pénzt lehetne összehozni e találkozó szervezésére. Egy cég szívesebben tesz felajánlást (pénzre gondolok) egy nonprofit CNC alapítványnak mint egy XY egyéni vállalkozónak. Nembeszélve arról, hogy egy alapítvány fogadhat adók 1%-át is. Tehát ha az itteni közönség az adója 1%-át az alapitványnak ajánlaná fel akkor az már akár elég lehetne a találkozó kiadásainak fedezésére. Ezt meg gondolom, hogy azért többen megtennénk (velem együtt). Persze az igazi az lenne ha Gyurcsány Feri adójának 1%-át tudnánk megszerezni


Kristály Árpád | 3080    2008-11-13 14:10:00 [75]

Halihó Danibá!

Lassabban a testel.....
Én úgy érzem nem csaptam be senkit!
Rendezd!
Én viszont akkor nem rendezek többet!!!!
Ja a díjakról Ne feletkez meg!!!

Aprópó....eszembe jutott Gyula esete.......tudud a tükrős fiú....a kis gépével és az általa fejlesztett progijával.....
Nem csalodtam benned....

Üdv.: Árpi


n/a (inaktív)    2008-11-13 11:50:00 [74]

No igen. Elvégre ez hobbycnc. De ilyen profi és félprofi sínek, motorok, alkatrészek, viszont érdekesek lehetnek! Nem?


svejk | 32800    2008-11-13 09:36:00 [73]

Én a profik bevonását nem tartom hasznosnak.
Egy profi, gyári cucc láttán elmegy a kedvem, mert az én tákolmányom úgysem versenyezhet velük, és anyagi oldalról beszerezhetetlen cuccokból épülnek.

Persze kell húzóerő, de én úgy gondolom már itt a fórumtársak közül is van vagy 10-15 ember akitől rengeteget lehet tanulni, és már annak is örülnék ha az ő precizitásukat tudásukat meg tudnám közelíteni.
De ezeknek az embereknek a szintje nagy szorgalommal, kitartással talán még elérhetővé válik egy kezdő számára.

Előzmény: DeaK Jozsef, 2008-11-13 09:16:00 [71]


n/a (inaktív)    2008-11-13 09:25:00 [72]

"A másik ötletem pedig az lenne hogy ezt a fórumot fel kellene fejleszteni egy alapítványi címre."

Ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd?

Előzmény: DeaK Jozsef, 2008-11-13 09:16:00 [71]


DeaK Jozsef | 985    2008-11-13 09:16:00 [71]

Sziasztok!
Mi a véleményetek egy komoly CNC konferenciáról!
Ahol résztvennének a szakma meghívott előadói, természetesen Danibá ötletével fűszerezve. Továbbá kérdezném kb hány fő szokott megjelenni egy ijen találkozón. Milyen energia igénye lenne A-ban /már mint a biztosítékokra gondolok/
A másik ötletem pedig az lenne hogy ezt a fórumot fel kellene fejleszteni egy alapítványi címre. ezután sokmindent lehetne lobbizással megszerezni. Véleményeteket kérem de nyiltan és őszintén.


Varsányi Péter | 11584    2008-11-13 09:07:00 [70]

Egyébként évente 2 tali tejesen elképzelhető és hasznos is lenne!
6 havonta összejönni...


svejk | 32800    2008-11-13 08:30:00 [69]

A tavalyi találkozó óta nincs gépem...
Itt van szinte minden cucc az újabb tervhez, csak az ihlet hiányzik.
Gondoltam a Talin biztos elkapom..
Sőt még valami hasznos ötleteket is "ellophatok"

Előzmény: svejk, 2008-11-13 08:27:00 [68]


svejk | 32800    2008-11-13 08:27:00 [68]

Ááá, április?? Addig 2x hobby-t váltok

Viszont Árpi is jó ötletnek tartotta az évi két eseményt, ezért akár össze is beszélhetnétek egy tavaszi-őszi eseménnyel kapcsolatban.

Képzeljétek el aki az őszin összeszedi az ötleteket az a hosszú téli estéken megépítve a tavaszin már bemutathatja a gépét.

De jó is lenne ha ilyen könnyen menne

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-11-13 00:49:00 [63]

svejk | 32800    2008-11-13 08:20:00 [67]

A szabályzat csak annyi, hogy hozdd mgaddal a műszaki érdeklődésű kollégáidat, szomszédodat, unokaöcsédet

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-11-13 07:39:00 [65]


n/a (adathiba) |    2008-11-13 08:15:00 [66]

Persze hogy van "találkozó szabályzat"! Ha eljössz, lesz egy jó napod, és egy sereg új ismerősöd a sok szakmai tapasztalat mellé. Ha nem jössz, dörgölheted a szemed egy évig, hogy mi mindenből maradtál ki.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-11-13 07:39:00 [65]


n/a (inaktív)    2008-11-13 07:39:00 [65]

Kérdésem lenne: Abszolut kezdők is jelentkezhetnek a találkozóra? Van valahol egy "találkozó szabályzat"? Sosem tudni...


Törölt felhasználó    2008-11-13 03:15:00 [64]

Kezdjük demokratikusan. Szavazzatok. 1-s az előzőben irt 2-s az itten írt alternatíva.

Név alternatíva: Hobby CNC bemutató és börze.

Még azt is kérdezném elegendő továbbra is az 1 nap, vagy legyen 2 napos. Szállás megoldható. Ha 2 napos lesz első nap este csinálunk egy bulit.

Új, eddig nemvolt céges kiállitók is lesznek. Azthiszem többeknek örömére.

Jelmondat: Másképp mint más.

Segítők jelentkezését szívesen fogadom. Ötleteket is. Mert ezt magunknak csináljuk. Tegyétek hozzá gondolataitokat stb.

Mail: daniba kukac t-online.hu



Törölt felhasználó    2008-11-13 00:49:00 [63]

Sajnos, úgyjártunk az Árpival mint amikor egy csinos nő felcukkol és az utolsó pillanatban aztmondja majd legközelebb lesz ha errejárok, és ráérek. Mit tehetsz? Keresel más megoldást.
Talán ezt mégse kellettvolna velünk tenni. Egy gyereket nemelég megszülni azt gondozni is kell. Látható volt, hogy mennyire szeretnénk a találkozót, és csak hitegetés, majd hidegzuhany lett a jutalmunk. Semijen érdektől vezérelve sem. Ez már cserbenhagyás. Ilyen találkozót szerintem nemlehet kisajátítani. Szerintetek, ha Árpi nemjárul hozzá soha többé nemrendezhetünk találkozót, ha ő nemszervez? Ez, szerintem nonszensz.


Áprilisba megrendezem Hatvanban, ha minden jólmegy. CNC Hobby bemutató és börze néven. Lehet rá jelentkezni. Konkrétabbat 1-2 héten belüll.

Előzmény: svejk, 2008-11-12 15:03:00 [54]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 3 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊