HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Pénz keresési lehetőség

Pénz keresés és munka lehetőségek

 

Időrend:
Oldal 165 / 192 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   161  162  163  164  165  166  167  168  169   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Törölt felhasználó    2010-11-19 12:26:00 [1450]


Örülök, hogy pontosítottál! Ezzel pusztán az a baj, hogy sugárzik belőle az önzőség, a csak a te érdeked számít. Addig, amíg nem tudsz gondolatilag és érzelmileg helyet cserélni az alkalmazottaddal, addig nem fogsz hozzá állni megfelelően.
Az a szemlélet, nagyon téves, hogy csak a tényleges munkavégzést vagyok hajlandó megfizetni. Ugyanis, minden, a munkaerővel kapcsolatos teher, a munkavégzés ellenértéke. Ezeket a terheket a dolgozóra hárítani, hosszabb távon biztosan nem lehet. Így, ilyen szemlélettel nem tudsz stabil dolgozóra szert tenni. Mert aki kényszerből belemegy, az, az első adandó alkalommal otthagy. Kezdheted előlről. Több lessz a veszteséged, mintha, megbízható, elégedett alkalmazottat fizetnél.
Szerintem, előbb, utóbb mindenki rájön, hogy vele jól jár a benzinkutas, az állam, a takarító, meg te is, csak ő nem tudja megvenni a gyereknek a cipőt, akkor próbál más lehetőség után nézni.
Szerinted, mit szólna a pék, ha azt mondanád neki, te csak a kenyérért vagy hajlandó fizetni. A 30-35% vizet, meg a sütéshez használt meleget, szállítási költséget nem. Ezért itt van egy százas a kiló kenyérért. Lehet, oda adja, ha a százason múlik az élete, de biztosan kitalál valamit, hogy ez ne ismétlődhessen meg sokszor.
Ha, téged kielégít, az ilyen, két, három havonta cserélődő, kényszer dolgozó munkája is, akkor jó úton jársz. Csak, próbáld megkérdezni magad, elmennél-e magadhoz dolgozni az általad kért és kínált feltételekkel? Ahogy nézem a cégedet, érdemesebb lenne, hosszútávban gondolkodni, még ha elejében úgy tűnik kevesebb, marad a te zsebedbe.
Tudod, a régi dinasztiás cégek is az előrelátásuk miatt maradtak meg hosszú nemzedékeken át. A mai vállalkozók jó része mindent ma akar, bármi áron. A céghez, hozzád hűséges, odaadó dolgozó kinevelése bizony komoly feladat. De bizonyos ponton túl, csak ez az út vezet.

Én, 30 éve vállalkozó vagyok. 20 éve van cégem. Ebből kifolyólag, sok alkalmazottal volt dolgom. Ezért, veszem észre a csavart rögtön az ajánlatban.
Tudom, a dolgozót nem érdekli, neked menyi költséged van vele kapcsolatban. Sőt, van, hogy el se hiszi, ha mondod neki. De neked, úgy kell kalkulálni, hogy megéri-e, ha minden költséget fizetsz.

Az, látszik, semmiben nem tévedtem abban, amit írtam az állás ajánlatoddal kapcsolatban.
Hogy miért szólunk bele, az ajánlatodba, ha minket nem érdekel? Csupán szolidaritásból, társaink iránt. Lássanak tisztábban, mielőtt döntenek.
Mert igaz a mondás: "nem minden arany, ami fénylik".

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 11:08:00 [1444]


Törölt felhasználó    2010-11-19 12:22:00 [1449]

Közelebb nem jutottunk.
Lényegében mindegy, mert engem nem érdekel az ajánlat.
Ettől függetlenül.

„bejelentés kérdése: természetesen bejelentve. Hogy is lehetne másképp? ?? „

Ez ugye poén?
Mert ha bejelented, nem bújhatsz ki legálisan a szabadság alól.
Hacsak, úgy nem, hogy határozott időre szerződsz. Ami ugye kizárja a „karrier” lehetőségét. (Nem fix állás és fizetsz, amikor kedved tartja. A szerződésben nem rögzíted a bért. Viszont, ha nem akkor a jogszabályok szerint nem szerződés. Tehát, nincs bejelentve)
Nagyjából úgy néz ki, hogy hívsz ha kellek. Ha meg nem, legyek készenlétben bármikor.
Nincs ezzel gond, csak nem illik díszes papírba csomagolni.

Na mármost. Ha egy ilyen poént, mint a fenti idézet megeresztesz, aki gondolkodik, kétségei lehetnek a szavahihetőségedet illetően.

Nem az ígért összeg volt az, ami szúrta a szemem. Ez tényleg alku kérdése.
Ami vérlázító volt számomra, hogy nagyon átlátszóan akarsz másokat palira venni. Kihasználva azt, hogy kb 3 millió ember van kilátástalan helyzetben.
Nem vagy ezzel egyedül.
Abban is biztos vagyok, hogy fogysz találni magadnak embert.
Abban is biztos vagyok, hogy ismeretségi körödben már senkit nem tudsz bepalizni, azért próbálkoztál itt.

Mert.
Ha komoly a szándékod a LAKÓHELYEDEN bemész a Munkaügyi Központba és bejelented, hogy kínálsz egy ilyen lehetőséget. Másnapra legalább ötvenen fognak tolongani nálad, akikből választhatsz.
De nem!
Neked messziről jött ember kell.
Vajon, miért?

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 11:08:00 [1444]


MoparMan | 3987    2010-11-19 11:46:00 [1448]

RESPECT!
aki értelmesebb egy csomag petrezselyemnél, az kb. ezt következtette ki magától is. aki meg nem, az egyből lafaszozta az előző csoportot...

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 11:08:00 [1444]


KisKZ | 6456    2010-11-19 11:30:00 [1447]

Ne haragudj, hogy mögédállok!
Ahogy Laslie mondja, szerintem is teljesen igazad van:

"
#1441 SVEJK

"Szerintem mindent egybevetve rosszabb körülmények közt dolgozik itt a többség, már akinek egyáltalán van hol "
"


KisKZ | 6456    2010-11-19 11:28:00 [1446]

RESPECT!
Akinek érdekes az tovább érdeklődik, akinek nem az nem és befogja a száját.

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 11:08:00 [1444]

Laslie | 7674    2010-11-19 11:27:00 [1445]

Egy doboz gyufáért 200.000 fogok kérni az adok veszekben. Akinek megéri az vegye meg, akinek meg nem az lépjen túl rajta.

Akinek 200.000-et megér a vitatott munkalehetőség az menjen és dolgozzon. Aki nem csinálná 200-ért az meg lépjen túl rajta.
-------------------------

#1441 SVEJK

"Szerintem mindent egybevetve rosszabb körülmények közt dolgozik itt a többség, már akinek egyáltalán van hol "

Na ez a lényeg. Én is beálltam Svejk mellé a sötét oldalra.


n/a (inaktív)    2010-11-19 11:08:00 [1444]

Kedves Fórum társak,
de leginkább kedves: Danibá, Szegelgetek, Vakegér, Deák József stb…

Mivel ez egy teljesen spontán ötlettől jött (lehet félig-meddíg átgoldolt) álláshirdetés volt egy hobby fórumon , tényleg nem értem mi a csudáért kell ezzel ennyit foglalkozni. Ha valakinek nem tetszik, hát nem tetszik, foglalkozzon mással. Ha azt írtam volna, hogy ki kellene marni 500db terméket de van rá 200.000.-Ft-om akkor is az lett volna, hogy ilyen munkáért ennyit fizetni, mennyek a p*csába ???

Emberek!
Még egyszer megpróbálom, talán így érthetőbb lesz számotokra:
Munkakör:
Elsődlegesen :CNC, laser, gép kezelés, karbantartás, programozás, esetleges fejlesztés.
Másodlagosan (opcionális): elektronika, mcu, pcb, stb…
Harmadlagosan (opcionális): projekt vezetés, egyszerű menedzsment (az elsődleges munkakört kitertjesztve)

(az opcionális lehetőségek, mint „+extrák” voltak megjelölve a hirdetésemben. Aki vett már fel alkalmazottat az tudja, hogy milyen jól áthidalhatóak egyes problémák amikor a „melós” több mindent átlát, úgymond több dologhoz ért.)

Mivel biztosan jó logikával áldott meg titeket a Teremtő, azért már az elején rájöttetek, hogy egy Kiállítási installációt-díszleteket gyártó cég, milyen pontosságú (mérettűrésű) termékeket gyárthat. Mennyire hihetetlenül bonyolult alkatrészeket tervezhet, elektronikákat fejleszthet. Szerintetek? 

Fizetés:
„200 KP /hó.” elsődleges tájékoztató adat nagyságrendileg. KP = készpénz, vagyis kézbe. Vagyis ennyi marad. Nem bruttó, mint többen írtátok, de itt nem részletezem. Mire? Hát az elsődleges munkakörre (látszd feljebb) értelemszerűen.

bejelentés kérdése: természetesen bejelentve. Hogy is lehetne másképp? ??

„+/- teljesítménytől függően” Ha kell, akkor elmagyarázom, de nyilván biztosan tudjátok: óriási különbségek vannak a tervezési/gyártási szakaszokban a „melós”ok között minőségben, hozzáállásban,sebességben . A selejtről meg ne is beszéljünk. Itt 100%-ig az emberi tényezőt kell érteni. Természetesen a próba idő alatt ez az érték bekalibrálódik, amit nyilván megvitatunk.

„jutalékos rendszer”- megintcsak értelemszerűen: Harmadlagos munkakör opció (lásd feljebb). Igen kevés az ambíciózus, jóképességű ember aki bátran-felelőséggel vállal ilyen jellegű átfogó feladatokat. Mivel az én vállamról veszi le a terhet, így az én nyereségemből is részesedik. Számszakilag: jutalék = (nettó eladás – anyag – munkabér – alapköltség ) * x, ahol x 0.05 től 0.2ig lehetséges nyilván projekt vagy általános megállapodás szerint. Lehetőségeinket ismerve nem felelőtlenség ez alapján kijelenteni hogy így a elsődleges munkakör bére „többszöröse” is lehet amint írtam is.

„Egyéb anyagi juttatások nincsenek”: Egyik fő problémám az elszámolásoknál, hogy általánosságban nem kezelhető le egyszerűen az, hogy ki mikor hová utazik, mit eszik, melyik nap volt fizetett szabin, melyiken nem. Engem nem érdekel, hogy ki honnan jön dolgozni, milyen minőségű autója van, mennyit fogyaszt stb… A lényeg: a munkát akarom megfizetni nem a sallangokat és trükközéseket!!! Van ingyen kávé (nespresso kapszulás), ingyen üdítő, rendes étkező, komplett fürdőszoba, stb… minden ami ahhoz kell hogy haladni tudjunk. A pizzákat és egyebeket mindig a cég álja, ha pl sokáig dolgozunk este stb. Remélem ez így érthető.

„szabadság” kérdése. Ami nincs: nem fogok egy hónapi munkabért kifizetni azért egy évben, hogy valaki ne dolgozzon. Még egyszer mondom: a munkát tudom megfizetni, mivel csak azzal jutunk előrébb. Ami van: Természetesen előre egyeztetés alapján mindenki el tud menni nyaralni, síelni, stb.. ahova csak szeretne. Csak a pihenőidőt vs. projekteket kell szinkronizálni, ennyi az egész. Ha éppen nincs valami „dráma” valamelyik projektel, akkor minden szabadon átütemezhető. Vagyis pl.: „KGeri, holnap nem jönnék mert otthon kellene kerítést festenem”, vagy „Haza kellene ugranom valamiért…” . Ezek soha nem voltak problémák.

„munkaidő” az összes előzőleg említett dologból logikusan kikövetkeztethető: nem napi 8 óra fix. Nem tudom mennyi. Van hogy napi effektív 16 óra is összejön. Átlagosan talán 9 órára saccolnám. Projekt függő, sebesség függő, hozzáállás függő, stb… Ha valaki akar dolgozni, Ha valaki akar előrejutni, Ha valaki akar feljődni, itt lesz lehetősége. Nem az óráját fogja nézni, abban biztos vagyok…

Na lassan ennyi elég lesz. Csak azért írtam le ezeket, mert szerény véleményem szerint butaság lenne egy álláshirdetés alapján valakit, vagy valamilyen réteget (kisvállalkozók) előre meg ítélni.

Cégem nevét, ha lehet nem hoznám itt nyilvánosságra, ezt remélem azért megértitek.

Néhány egyéb felmerült feltételezés tisztázása:
- nem vagyok kiskorú
- van családom, 3 gyerkőccel
- van fűtés a munkahelyen
- nem szedek belépőt
- nem szivattyúzzunk ki energiát az alkalmazottakból
- nem 0-24 órás munkahelyet ajánlunk
- értem a 3x8=24 et. Nem szükséges a hátamba gravírozni
- tudom miről beszélek


További szép napot Kedves Fórumtársaim…
Üdvözlettel:
KGeri


svejk | 32800    2010-11-19 10:32:00 [1443]

Persze én is mindig megszívom hogy kimondom amit gondolok, nem is lett belőlem csak egy senki

Tudod, hallgatni(néha) arany.

Kár volt most is idézgetni ez csak szócséplés a vitát tovább szítva tartó dolog.

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 10:28:00 [1442]


n/a (inaktív)    2010-11-19 10:28:00 [1442]

Igazad van svejk!
Ezt azonban nem én írtam,vagyis nem én kezdtem az anyázást!

*1422*"attila!
nem, nem vagyok érintett a dologban, még csak nem is ismerem az urat.
DE!
ne akard kihúzni a gyufát, mert már úgy is a bögyömben vagy!"

*1413*
tegnap 19:20 | Válasz | #1413

"te miről beszélsz baszki?
ki írta, hogy nem lesz bejelentve?
a szabadság megváltható pénzzel...
verést sem ígért senki.
te is osztod az okosságot ami ész nélkül nem kötelező! "

Szóval akkor kinek kell menni?
Természetesen megyek ha mennem kell de szerintem nem én voltam a hunyó.
Azért az igaz hogy szókimondó vagyok.Sokszor ez a baj!!

Előzmény: svejk, 2010-11-19 10:11:00 [1441]


svejk | 32800    2010-11-19 10:11:00 [1441]

Micsoda felháborodás lett itt ebből az álláshirdetésből!?
Odaállok a "sötét" oldalra, nekem tetszik, mint írtam is...
Tetszik az egyenes beszéd, semmi nyálas kerítős duma.
Gondolom volt már egy-két élhetetlen semmire kellővel való tapasztalata

Az hogy kinek felel meg az ajánlat, azt majd mindenki eldönti saját maga, miért kell ebből ügyet csinálni.

Szerintem mindent egybevetve rosszabb körülmények közt dolgozik itt a többség, már akinek egyáltalán van hol

Előzmény: svejk, 2010-11-16 13:20:00 [1358]


svejk | 32800    2010-11-19 10:02:00 [1440]

Te egy művelt, okos, ügyes ember vagy...saját bevallásod szerint.
Akkor mi a f@szért van az, hogy ahol megjelensz a második levélváltásnál már ugatás van?
Én elhiszek mindent Neked, de csak ha erre vagy képes légyszi önszántadból hanyagold a fórumot!

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 08:58:00 [1435]


svejk | 32800    2010-11-19 09:57:00 [1439]

Most kezdjek el törölni!?
Az a baj a házigazda nagyon elnéző


MoparMan | 3987    2010-11-19 09:27:00 [1438]

és mintegy pontot téve az ügy végére, kérnék egy moderátort akinek van ilyen jogosultsága, hogy ezt a faszkapal Shütz Attilát vagy engem bannoljon a fórumról!
Köszönöm!


MoparMan | 3987    2010-11-19 09:19:00 [1437]

várlak szeretettel!!!

Marton Zoltán
1202 BP. Kölcsey u. 6.

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-19 08:58:00 [1435]


n/a (inaktív)    2010-11-19 09:13:00 [1436]

Igen ez az Danibá!!!
Ez a lényeg!!!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2010-11-18 21:28:00 [1431]

n/a (inaktív)    2010-11-19 08:58:00 [1435]

Ez a nívód!!Ennyit tudsz!Szívesen megbeszélném veled négyszemközt az élet keményebb oldalát,csak azt gondolom ,hogy egy kis CSÍRA lehetsz.Ez meg persze a férfiakra tartozik.
A homály mögé burkolózol és osztod az észt.
Sajnálom hogy az édesanyád nem tanított meg a tisztességre és a tisztelettudásra.
Gondolom sokat próbálkozott ,de az ilyen kis lelki sérült csíráknak ez az egyetlen mentsvár hogy chat mögül rázkódik.
Szóval nem fogok lealacsonyodni hozzád.
A többieket meg nem kell untatni mindenféle hisztis kisgyerek ugatásával.
Természetesen megbeszélhetjük négyszemközt,mint már említettem bármikor.Nyilván meg tudnánk beszélni szép szóval is. Mindig arra tanítottak hogy ne éljek vissza az adottságaimmal!Sosem tettem,de talán egyszer .....


Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 22:42:00 [1434]


MoparMan | 3987    2010-11-18 22:42:00 [1434]

nem szókimondó hanem szókiforgató!
amit mondtam, vedd annak aminek akarod.
a feszültséggerjesztésen kívül még nem produkáltál semmit!
egy akadékoskodó pöcs vagy!

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-18 20:54:00 [1429]


Törölt felhasználó    2010-11-18 22:25:00 [1433]


Előzmény: alma999, 2010-11-18 21:52:00 [1432]


alma999 | 170    2010-11-18 21:52:00 [1432]

Tekintsétek meg ezt a honlapot! Kapcsolódik az előzőekhez.
DekorNet


Törölt felhasználó    2010-11-18 21:28:00 [1431]

Látom, itt alig van, aki számol is. Sokan csak a ki írt 200 ezret látják.

Az a gondom ezzel az álláshirdetéssel, hogy ígér egy abszolút bizonytalan 200 ezret, ami rögtön látszik, hogy meg se fogja azt közelíteni. De, induljunk ki a számolás okán 200 ból.
Levonandók: 1 havi munkabér 1-11 ed része, szabadság nem fizetése címen. 18.181 Ft.
Útiköltség térítés hiánya: Bejárás, mondjuk 60 km ről, az napi 10 liter benzin, + kocsi kopás. Nagyon szerényen számolva, napi 4500 Ft. Havi, csak 22 munkanapot számolva. (Ettől biztosan több várható) Az havi 99 ezer Ft.
Nincs ebédtérítés, támogatás. Nem tudom most mennyi a szokásos, de ha azt mondom 500 Ft, biztos nem tévedek nagyot. 22 x 500 az 11 ezer Ft.
Minden más szociális támogatás, (tisztálkodó eszközök, védőital, munkaruha, stb. 3000 Ft./hó

Lehet, azt is mondani, ne járj haza, legalább könnyebben teljesítheted az elvárást, miszerint rendelkezésre kell, hogy állj éjjel, nappal, ha a helyzet úgy kívánja. Akkor csak havi 4-5 ször merül fel a utazási költség neked. Viszont hozzá jön az albérlet költsége. Így valamivel kevesebbet fizetsz.
Nélkülözheted a családod, elmaradnak az apró munkák otthon. Meg, a beszélgetések a családdal Stb. És itt a Stb. nek is jelentősége van.
Ha beteg leszel, biztosan nem kapsz táppénzt az első 15 napra amit a munkáltató fizet.
Bejelentve se leszel biztosan, csak minimálbérrel, ha ...........


A konkrét levonandó forint= 18.181 + 99.000 + 11.000 + 3.000 = 131.181 Ft.
Marad 68.619 Ft munkabér. Na ezért dolgozzál, és állj rendelkezésre éjjel, nappal. Na, ennek örvedezzetek.
Szóval, tessék számolni is.


Ez olyan, mint az adócsökkentés és gyerek kedvezmény most. Az ismerőseim örvendeznek, hogy ez micsoda jó dolog. Pedig, ha számolnának, rájönnének, hogy ezek őket nem érintik, vagy csak negatívan, mert mindegyik 200 ezer alatt keres.

Szóval, tessék számolni is.


KisKZ | 6456    2010-11-18 21:07:00 [1430]

Én csak azt kérdezném meg.....
Valaki beszélt már KGerivel arról, hogy pontosan mit is jelent az ami le van írva?
Mert egyrészről tényleg sok olyan dolgo hangzott itt el ami a hirdetés első olvasása és értelmezése szerinte akár jogos is lehet....
De sok a feltételezés is.


n/a (inaktív)    2010-11-18 20:54:00 [1429]

Ugye nem kell fenyegetésnek vennem ezt a rugózásod,mert akkor sajnos mérges lennék,bár inkább értelmes emberekre tudok néha haragudni.
Bízom benne, hogy átgondolod a sok hülyeséget amit itt össze vissza hordasz.Nem véletlen hogy nem osztja senki a nézeted!Ezen elgondolkodhatsz.Bocs de szókimondó vagyok.

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 20:01:00 [1422]


n/a (inaktív)    2010-11-18 20:38:00 [1428]

Azért még nem terjeszteném fel Teréz-anya díjra. :D Egyszerűen arról van szó, hogy más a leányzó fekvése ha vállalkozó vagy, és más ha alkalmazott.
Ha vállalkozó vagy akkor a magadét építed, bevállalod a "mániákus" gályázást sokszor ténylegesen 16-18 órában. Mert tudod hogy miért vállalod, ha jól megy a bolt tiéd a nyereség.
Ha alkalmazott vagy, akkor egyszerűen elvégzed a munkát amire szerződtél, és elvárod hogy a teljesítés UTÁN kifizessenek. Függetlenül attól hogy azon a vállalkozónak mennyi nyeresége, vagy vesztesége van.
A probléma akkor van ha a vállalkozó elvárja hogy úgy dolgozz mintha a tiéd lenne a cég (értve ez alatt, hogy minden problémától mentesítsd, önállóan intézd az ügyeket), miközben annyit akar fizetni mint egy sima gépkezelőnek.
Én is látom nemegyszer a hirdetésekben a kiírt feltételeket amiben szakképzett polihisztorokat keresnek aki mindent egymaga intéz, és azon csodálkozom: tényleg azt hiszik hogy aki megfelel a követelményeknek az elmegy alkalmazottnak? Akkor inkább elindít egy saját vállalkozást.

Előzmény: csiki, 2010-11-18 19:12:00 [1412]


KisKZ | 6456    2010-11-18 20:30:00 [1427]

1. Ha valakinek nincs munkája, kapva kap minden alkalmon. Főleg ha mondjuk azon a környéken kötött valamiért és nincs egyéb lehetőség.
Ha valakinek ezek a feltételek eleve nem felelnek meg, innem nem is megy tovább. Legyint egyet és mással folytatja a napját.

2. Egy ilyen hirdetés után komoly beszélgetés következik (ha valaki ezt elvállalja a hirdetés elolvasása és értelmezése után).
Ott válnak tisztává a dolgok.

3. Az okos munkavállaló olyan biztosító feltételeket szab amelyek megfelelőek a számára.
(ha tud)
4. Ha nem megy, akkor nem megy a dolog.

Kész.

Miért kell erről vitázni?


Törölt felhasználó    2010-11-18 20:18:00 [1426]

Érdekes a stílus, de belefér.
Ez már nem a "kimontta" kategória.
Próbáld meg ezt a tréfát a Munkaügyi Főfelügyelőségnél, vagy az APEH-nál elsütni.
Egy és kétmillió között lehet a "jutalompont" a zsebből zsebbe akcióért.
Egyébként, már én is unom ezt a témát.
Ennyi értetlenséget, félre magyarázást ritkán lehet olvasni, mint ebben a témában.
Tiszta ködösítés, félrevezetés amivel páran próbálkoztok.

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 19:48:00 [1420]

n/a (inaktív)    2010-11-18 20:10:00 [1425]

Az egyik munkahelyemen havonta verték szét az ajtó fölötti tokozást. Ahányszor új munkaerő jött. Egy idő után már fel sem néztünk a csörömpölésre: tudtuk hogy ő is felavatta az elektromos kézi-targoncát :D

Előzmény: Lakatos, 2010-11-18 07:21:00 [1392]


sanyi84 | 1351    2010-11-18 20:01:00 [1424]

Nem kell ezt túlreagálni. Jobb az én munkám majdnem ennyiért? Csak szerszámot cserélek, minden nap ugyan az a munkadarab - már betéve tudom a méreteit, lassan a programot is. Jobb? Ez változatosabb munka, sajnos nem igazán családcentrikus, de puding próbája az evés lenne. Mivel én nem vagyok erre alkalmas- mcu ismeret nincs, lézerrel még sosem dolgoztam, és távol is van nem jelentkezek. Egy ilyen munkahelyre ahol FIX 8 órában ezt kellene csinálnom és közelben lenne elmennék szívesen. Engem főleg az MCU tudás nem megléte hátráltat. Érdekes munka lehet. Munkavállaló részéről pedig az idő nagyon nagyon fontos.


n/a (inaktív)    2010-11-18 20:01:00 [1423]

Nincsenek is nagy igényeid. :D Bizonytalan munkaidőbeosztás, "akár éjszakákon keresztül képesek valamit gyártani/tervezni/ javítani ha kell", szervezze a munkát, javítsa és fejlessze a gépeket, legyen járatos a felsorolt gépek kezelésében, valamint az elektronikában.
Vagyis vigye helyetted a boltot, nettó kétszázért. Plusz-minusz. De még jobb, ha olyan mániákus, hogy kevesebbért is vállalja. Csinálja lelkesedésből.
Nem akarlak megbántani, de aki megfelel a feltételeidnek az nem megy el hozzád niggernek. Ugyanis aki csak megközelíti az igényeidet, az tuti nem egy nyeretlen kétéves a munkaerőpiacon.

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-16 13:10:00 [1357]


MoparMan | 3987    2010-11-18 20:01:00 [1422]

attila!
nem, nem vagyok érintett a dologban, még csak nem is ismerem az urat.
DE!
ne akard kihúzni a gyufát, mert már úgy is a bögyömben vagy!

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-18 19:50:00 [1421]


n/a (inaktív)    2010-11-18 19:50:00 [1421]

úgy tűnik hogy te benne vagy ebben a buliban!!!!????

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 19:48:00 [1420]


MoparMan | 3987    2010-11-18 19:48:00 [1420]

ki mondta azt a baromságot, hogy kötelező az átutalás? nem, nem kötelező!
továbbra is mondom, olyanon rugóztok amit nem tudtok. lezártam.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2010-11-18 19:30:00 [1416]


n/a (inaktív)    2010-11-18 19:47:00 [1419]

Idefigyelj Baszki?
Kikére Magamnak!
Én már 60 éves elmúltam! És megtapasztaltam az ilyesmit!
Híd el, hogy az elvonási sor végén még rosszabbak is lesznek!
De ha te Rabszolgaságot szeretnél az unokáidnak meg is érdemlik!

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 19:20:00 [1413]


n/a (inaktív)    2010-11-18 19:46:00 [1418]

Csiki
Szerintem amit mondasz az a nevetséges.

" de valamit , valahol ajánl, tehát már bizonyított mert meg teremtette a lehetőséget, hogy tudjon munkát, anyagot, gépet, helyiséget, stb biztosítani."
Ilyen munkahelyet és ilyen feltételeket én is tudnék ajánlani,de nem teszem mert kifordulna a belem hogy sorstársaimat a nyomorba dönteném.A napnál is világosabb hogy aki ezeket a feltételeket elvállalja az előbb utóbb koldus boltra jut.
Számolj utána hogy semmije sem marad ha elmegy szabira és egy kicsit kipihenni a fáradalmait.
Persze szerintem te is tudod ezt.
Én nem szeretnék mást csak azt hogy ezen a fórumon senki ne nézzen hülyének senkit!!Ezt is már egy párszor leírtam.
Szóval keresgéljen tovább munkaerőt csak minket hagyjon békén a "hiper szuper állás ajánlatával.

Előzmény: csiki, 2010-11-18 19:12:00 [1412]


n/a (inaktív)    2010-11-18 19:38:00 [1417]

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 18:18:00 [1407]


Törölt felhasználó    2010-11-18 19:30:00 [1416]

"- 200e KP/hó (de természetesen ez lehet +/- teljesítménytől függően)."

"Egyéb anyagi juttatások nincsenek (pl utiköltség, kaja, szabi fizetése, stb...)."

Mikor is "fizetnek" kp.?
Csak nem akkor, ha nincs bejelentve az illető?
Mert egyébként kötelező az átutalás.
Esetleg csek.
Mikor is szabadon választott a szabadság?
SEMIKOR!
Ettől függetlenül aláiratják a szabadságot, de nem kell letölteni és kis sem fizetik.

csiki | 740    2010-11-18 19:26:00 [1415]

Pár éve egy Erdélyi és egy Felvidéki barátom kiment Németbe dolgozni. Valami föld munkát kaptak ahol ásni kellett. Az egyikük értelmiségi révén nagyon szenvedett, de csinálta mert a pénzre nagy szükség volt otthon (ki sem ment volna, ha nem így van). Amelyik bírta a munkát próbálta vigasztalni "főnök, kurva élet a miénk" mondattal elég sűrűn mikor látta a másik szenvedését. Egyszer pár hét után fellázadt és ezt mondta. "na ide figyelj főnök, nagyon sokan örülnének a világon, ha ilyen kurva életük lehetne". Gondolkozzatok el egy kicsit és ne arra hivatkozzatok, hogy persze a magyarok (ők mindketten sokkal magyarabbak nálunk). Nekik meg van az értékrendjük.


MoparMan | 3987    2010-11-18 19:21:00 [1414]

jogos! én próbáltam kicsit letörni az élét, de túl sok itt az okos...

Előzmény: csiki, 2010-11-18 19:12:00 [1412]


MoparMan | 3987    2010-11-18 19:20:00 [1413]

te miről beszélsz baszki?
ki írta, hogy nem lesz bejelentve?
a szabadság megváltható pénzzel...
verést sem ígért senki.
te is osztod az okosságot ami ész nélkül nem kötelező!

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-18 19:11:00 [1411]


csiki | 740    2010-11-18 19:12:00 [1412]

Megint jó hete volt a csámcsogóknak. Megint sikerült egy tök idegen embert megenni. Külömbség az, hogy ő idegen, de valamit , valahol ajánl, tehát már bizonyított mert meg teremtette a lehetőséget, hogy tudjon munkát, anyagot, gépet, helyiséget, stb biztosítani. Akik meg megtámadták csak a követeléseket tudják hangoztatni. Nevetséges.

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 18:48:00 [1410]


n/a (inaktív)    2010-11-18 19:11:00 [1411]

A Törvényeket betartani ész nélkül is kötelező!
A munkavállalót bekel jelenteni, szabadságot biztosítani kel neki!
És megverni is tilós!

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 18:48:00 [1410]


MoparMan | 3987    2010-11-18 18:48:00 [1410]

akit érdekel, a részleteket egyeztesse az ajánlattevővel. ennyi.
senki nem tud konkrétumot, ennek ellenére mindenki osztja az észt!

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-18 18:44:00 [1409]


n/a (inaktív)    2010-11-18 18:44:00 [1409]

Szerintem félreérted a lehetőséget!
1.: A pénz távolról sem biztos ajánlatvolt!
2.: Szabadság, szabadidő semmi!
3.: Bejelentés táppénzre, nyugdíjra? Szóba sem jött!
Így már rosszabb, mint távolkelten!

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 18:18:00 [1407]


Törölt felhasználó    2010-11-18 18:35:00 [1408]

Látom, otthon vagy a segglyuk témában.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2010-11-18 12:15:00 [1405]


MoparMan | 3987    2010-11-18 18:18:00 [1407]

amennyiben nem lenne más lehetőségem/rá lennék kényszerülve elvállalnám!!
úgy néz ki itt még senki nem volt kilátástalan helyzetben amikor nincs mérlegelési lehetősége az embernek, hogy mit óhajt elvállalni és mit nem.
ennek szívből örülök, de tényleg.
továbbra is kérdezem, hogy tegye fel a kezét, aki alkalmas feladatra és jelenleg nem lenne munkája nem vállalná el ezért a pénzért?

Előzmény: n/a (inaktív), 2010-11-18 17:01:00 [1406]


n/a (inaktív)    2010-11-18 17:01:00 [1406]

Igaza van szegelgeteknek!!
Mi magyarok "szeretünk" a hosszú cicin lenni.
Mindenben hagyjuk magunkat kizsákmányolni!
Mindent elvállalunk, mert azt mondjuk ez is jobb mint a semmi!!Szánalmas!Ezért tart itt az ország!Moparman akkor vállald el annyiért hiszen "csak " 60 kilcsit kellene buszoznod!!Majd meg tudod.Viszont ami jó hír hogy nincs szabi ezért nem kell elköltened a zsét.Tehát így tudsz spórolni.

Előzmény: MoparMan, 2010-11-18 11:26:00 [1403]

Törölt felhasználó    2010-11-18 12:15:00 [1405]

Szerintem meg a vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra.
Tehát akinek megfelelnek ezek a feltételek az bizonyára lecsap az állásra, ha pedig nem akkor tartsa meg magának a mondandóját.


KisKZ | 6456    2010-11-18 12:13:00 [1404]

Itt vagyok!!

Előzmény: cncvikto, 2010-11-18 10:56:00 [1401]


MoparMan | 3987    2010-11-18 11:26:00 [1403]

pontosan...ezért nincs helye szerintem a fikázásnak...

Előzmény: Rabb Ferenc, 2010-11-18 11:23:00 [1402]


Rabb Ferenc | 4288    2010-11-18 11:23:00 [1402]

Vegyétek már észre, hogy "jó főnök" - az nincs. Mert milyen is lenne egy jó főnök? Sokat fizet, keveset dolgoztat. Aztán együtt döglik éhen a beosztottaival.

Az Adok-Veszek topicban már sokszor elhangzott: minden annyit ér, amennyit megadnak érte. Lefordítva ide, mindenki annyiért dolgozik amennyiért még megéri neki, vagy rákényszerül...


cncvikto | 1019    2010-11-18 10:56:00 [1401]

Nézd, nekem úgy tűnt alaptalanul piszkáltad MoparMant. Miért pont őt?
Nem szerettem volna, ha tovább szaporítjuk itt a szót, ebben a topikban, az újabb kérdés miatt, gondoltam kiveséztük a kérdést, de nem mindenki nyugodott meg, úgy tűnik. Természetesen semmi létjogosultságom megszabni ki mikor ír ide és mit.. inkább csak kérés lett volna!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2010-11-18 10:38:00 [1399]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 165 / 192 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   161  162  163  164  165  166  167  168  169   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊