HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


LinuxCNC honosítás

Egy magyarítás a sok közül

 

Időrend:
Oldal 16 / 17 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   12  13  14  15  16  17   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

kozmaj | 627    2006-09-12 22:53:00 [64]

Erre én is kíváncsi lennék! Lehet, hogy valakinél már lapul is egy kipróbálható és telepíthető verzió.... Igaz dzsolt?!


n/a (inaktív)    2006-09-12 14:36:00 [63]

Sziasztok!


Végre kész lett a saját gépem! Ugyan nem ilyen vezérlővel, de sok öttletet és segítséget kaptam. Most próbálgatom a különféle programokat, de igazából én linux alól szeretném ezt a dolgot megoldani, abban szeretnék segítséget kérni, hogyha sikerült feltelepítenem a gépre az egész programot hogyan tudom configolni, mert ez nekem teljesen betette a kaput. A segítő program amit írtak az előző hozzászólásban na azt nem sikerült felrakni ez van. Pedig csak futattni kellene elméletileg, de semmit nem tudtam kihozni belőle.

Segítségeteket előre is köszönöm


dzsolt | 50    2006-07-08 11:06:00 [62]

Sziasztok!

Rövid leszek, kevés az időm:
Beállítások: ~/emc2/configs mappában. Ez elmenthető akár usb-s háttértárra is, mikéntjét később mivel ez inkább linux specifikus, nem cnc-s.
Magyarítások: Sok minden készen van, de nem naprakész. Aktualizálás folyamatban.
Telepíthető gentoo folyamatban (nem kell fordítgatni a progikat, elvileg lesz hely is a bindistnek, ugyanolyan egyszerű lesz mint bármelyik linuxon és sokkal egyszerűbb mint winen)
Rengeteg infó angolul:
http://wiki.linuxcnc.org/cgi-bin/emcinfo.pl/
Egy kis csicsa:
http://www.electronicsam.com/images/KandT/axisubuntu.png
http://www.electronicsam.com/images/KandT/Dapper.png

Az egyszerűbb konfigolások érdekében:
http://people.freenet.de/LinuxCNC/files/emcconf.1.0.1b.tar
Képek róla:
http://img176.imageshack.us/my.php?image=emcconfig45ba.jpg
http://img176.imageshack.us/my.php?image=emcconfig33yp.jpg
http://img176.imageshack.us/my.php?image=emcconfig24nh.jpg
http://img180.imageshack.us/my.php?image=emcconfig12vy.jpg

A tervezett gentooban minden kétnyelvű (magyar/angol az alapbeállítás) Jelen pillanatban azon dolgozok, hogy a 3D megjelenítés kifogástalan legyen, bármilyen videó zsuga is van a gépben. Ez leginkább a tervező progiknak jön jól, mivel emulált 3D olyan mintha azt hazudnád a programjaidnak, hogy igenis 2GHz-es pentiumkilenc van alatt, pedig csak egy 166mmx . Szóval kitartás, őszre lesz telepíthető verzió, próba live lemez pedig még hamarabb (illetve ez is telepíthető lesz, csak ismerni kell előtte a linuxot jól!).
Best regards!
DZsolt


victorhu | 225    2006-07-07 21:17:00 [61]

"Nem illik látnia a merevlemezt!"
Ez az ubuntus iso kevesse illemtudo, automountolja, amit talal.

Előzmény: kozmaj, 2006-07-07 14:55:00 [58]


kozmaj | 627    2006-07-07 15:37:00 [60]

Jó lenne már cnc-n is kipróbálni. Ahogy olvastam az emc2 doksiját (már amit kevéske angoltudásommal felfogtam) elég részletesen leírják mit hogyan állítsunk be. Azért ezt a HAL beállítást kicsit felhasználóbaráttá kellene tenni!

Motoros | 4975    2006-07-07 15:08:00 [59]

Szerintem ez is hamar megoldódik, valakik csendben dolgoznak, most látom hogy az AXIS felülete már teljesen magyar


kozmaj | 627    2006-07-07 14:55:00 [58]

Nem illik látnia a merevlemezt! Ez csak a mostanában készült automount stílusban szokás! A live rendszerek elvileg merevlemez nélküli gépekhez készültek, tehát mindent a ramban található. Természetesen a gép kikapcsolásával az adatok is törlődtek. Viszont lehetőséged van a partíciók "csatolására", majd ezután már használhatod a merevlemezt, floppyt is. Természetesen írtak már olyan szkripteket is amelyek a fontos változtatásokat elmentik, majd újraindulás után vissza tudod tölteni őket. Szerintem a merevlemezre telepített cnc vezérlő linux op.-rendszer lenne számunkra a leg ideálisabb. Itt a saját beállításaid el tudod menteni, valamint nem kellene a cd boot-olásra várni. Sajnos a live cd sokkal lassabb, mint a merevlemezes változata! Van egy


Motoros | 4975    2006-07-07 13:59:00 [57]

Biztos látja is, csak még arra sem jöttem rá hogy a floppyt hogyan lehet becsatolni, itt minden egy kicsit más srófra jár. De jó lenne ha a gépkönyv meg lenne magyarúl!

Előzmény: victorhu, 2006-07-07 08:17:00 [56]


victorhu | 225    2006-07-07 08:17:00 [56]

Szia Motoros!
A CD-ről bootolt gép is illik lássa a merev lemezt. Ez esetben oda lehet menteni a beállításokat, onnan lehet betölteni a munka anyagokat. Azt nem tudom, az EMC hajlandó-e a beállítás filet bármilyen megadott pathról betölteni, de valahogy ez is csak áthidalható.
Üdv

Előzmény: Motoros, 2006-07-07 07:18:00 [54]


Motoros | 4975    2006-07-07 07:48:00 [55]

Na ITTvalamit találtam lábkiosztás ügyben de nem sokkal lettem okosabb. Azt sejtem hogy ezen a "HAL" felületen kellene megadni hogy mit karok???


Motoros | 4975    2006-07-07 07:18:00 [54]

Szia Kozmaj
Gépen még nem próbáltam. Azt hiszem az EMC-nek fix lábkiosztása van, csak nem találok erről semmit. A cd-s futtatás azért gond mert akkor a beállításokat hogyan mentem el? Az UBNTU linux lemezeses bootolása (650 M) elég lassú. Nem tudom minek van rajta minden csoda dolog csili-vili kismillió progi.
Egy olyan kéne amin csak a rendszer meg az EMC van. Szóval kipróbálom cd-ről, hogy viszi a gépet, ha meglesz a lábkiosztás. Jó lenne ha a telepíthető verzió nem lenne több 50-100 megánál
Hali


kozmaj | 627    2006-07-06 18:28:00 [53]

Motoros! A cnc-gépeddel is kipróbáltad ezt az AXIS EMC2-t? A letöltéssel ne bajlódjatok! Ha valaki ki szeretné próbálni szívesen elküldöm neki, ha a kipróbálás után megosztja a tapasztalatait velünk!
Egyébként ez valóban csak cd-ről futtatható, de ha nem akarjátok bántani a meglevő gépen levő adatokat ez szerintem igen hasznos dolog. Arra kellene törekedni, hogy ez a live lemez telepíthető is legyen. Láttam már hasonló linux terjesztést (www.zoneminder.org). Rajtunk múlik használni akarjuk-e.
Ha kell valakinek ebből a lemezből írjon a kozmaj@freemail.hu címemre!


Motoros | 4975    2006-07-05 07:23:00 [52]

Sziasztok!
Némi segítséggel sikerült IDE találni ahonnan letölthető az Axis EMC2 a real time kernellel kompletten, tehát nem kell linux gurunak lenni csak cd-re kell másolni és megy.
Kipróbáltam valóban működik csak hát 650 megát kell letölteni és csak így cd-ről fut ami csak aisismerkedésre való. Szóval ez még nem túl felhasználóbarát, de az látszik hogy a grafikája nagyon profi, rengeteg munkája van valakinek benne.. Jobb sorsra lenne érdemes.


kozmaj | 627    2006-06-15 07:18:00 [51]

Végülis nem vagyok a gentoo ellen. Igaz nem ismerem még annyira, de szerintem holtig tanul az ember... Várjuk a publikus kiadást!


dzsolt | 50    2006-06-14 22:58:00 [50]

Nem! Az UHU a kernelével együtt UHU. Azonkívül sajnos nem látom a haladást az UHU fejlesztések körül. Mindenkinek UHU-t adogattam 1.5-2 éve, de az újabbnál újabb dolgok hiányoznak belőle. Sok minden le sem fordul alatta, mert vagy egyedi megoldások, vagy inkompatibilitások ütköztetik a csomagjaim. Gentoo-t is régen használok, meg uhut is. Az UHU irodai szofver. Oda teljesen tökéletes. Ha valakinek szüksége lesz erre uhu alatt, akkor megoldja.

Elkérni természetesen nem kell, ha eléggé kiforrottnak látom, szabadon letölthető lesz.

Előzmény: kozmaj, 2006-06-14 20:02:00 [49]

kozmaj | 627    2006-06-14 20:02:00 [49]

Természetesen gpl-t akartam írni. A live cd továbbra is érdekelne. Ha meglesz a cnc-m mindenképpen szeretném elkérni tesztelésre!
A telepítős verzió sem rossz ötlet, kössük össze a kelemeset a hasznossal. Nekem a linuxban pont a stabilitása tetszett meg leginkább. Hobby cnc vezérlésnél ez is fontos lehet az ingyenessége mellett is. Természetesen a magyar nyelven megszólaló rendszer sok segítség lehet azoknak az embereknek, akik nem tudnak ill. nem akarnak bajlódni a fordításokkal. Mivel régóta próbálgatom a linuxot szívesen segítek a tesztelésben is. Gondolkodtál azon, hogy a honosított EMC vezérlőt külön csomagban telepíthetővé kellene tenni más (pl. UHU ) linux alatt is?


dzsolt | 50    2006-06-14 16:18:00 [48]

Szia!

Asszem GPL-t akartál írni, nem GNU-t. Igen az lesz, hiszen minden ami GPL származék az kell legyen. A liszenszt utólag nem másíthatod meg, mivel sérülnének az eredeti szerzők jogai. Ha implementálsz egy alkalmazást bármely disztróba, akkor azoknak megfelelő liszenszt kell használnod. Ettől csak akkor térhetsz el, ha teljesen a saját kódod rakod bele, de akkor is jelezned kell, hogy pl. maga az oprendszer GPL míg az általad hozzáadott alkalmazás kifejezetten a Te kereskedelmi terméked. Megengedett még a kettős liszenszelés is, de nem sokan szeretik, pedig óriási előnyei lehetnének és rengeteg jogsértést ki lehetne vele kerülni. Erre jó (rossz) példa az MPlayer esete, ahol nem egyeztek a vélemények a kettős liszenszről. Így a projekt szíve különvált a csapattól. Meg is látszik rajta, azóta néhány napja jött egy release. Viszont a cdrecord jól megvalósítja a szabadon/kereskedelemben használható kódolást. Amíg nem keresel vele pénzt szabadon használhatod. Ha többre vágysz fizess. Azt hiszem ez így van rendjén. Nem sajnálom a jó szoftverre a pénzt, de azért maradjon a realitás talaján az ára.

A livecd projektről.

Tulajdonképpen készen van egy működő gentoo alapú rendszer, de nincsenek ebuildek a reprodukáláshoz. A livecd kevés, mert nem akarok rá telepítőt tenni, viszont azt akarom, hogy telepíthető legyen egyszerűen. Nincsen elég időm elmagyarázni mindenkinek, hogy mit hogyan csináljon, egyszerűbb lesz megírni hozzá a keretet. A linuxcnc.org oldalon kiváló doksi(k) található(k), mégis kevés az infó, mert ez már kicsit több mint egy egyszerű linux telepítés. Talán ahhoz tudom hasonlítani, mint amikor kezdtem linuxozni. Nem volt klattyingatós telepítés, kicsit olvasni kellett előtte. Itt is ez a helyzet, de nincsen elegendő infó magyarul a témáról. Doksit írni meg ugye tudjuk, hogy milyen borzasztó . Mivel várja már más is a live verziót, igyekszem összerakni, csak épp egy 600 MHz-es gépen a fordítás sem 5 perc (nem panasz, én ráérek).

üdv
dzsolt

Előzmény: kozmaj, 2006-06-10 21:13:00 [47]


kozmaj | 627    2006-06-10 21:13:00 [47]

Szia dzsolt!
Ha készen van a magyar live cd szívesen vállalkozom a tesztelésre (addigra talán készen lesz a cnc gépem is)! Ez a cd is GNU kiadás lesz?


dzsolt | 50    2006-06-10 10:08:00 [46]

Szia!

Alakul, de mivel csak hobby és minden ott van a linuxcnc.org oldalon, nem töröm össze magam miatta. Amint kész egy teljesen magyarul hozzád szóló live cd, akkor lesz linuxcnc.hu is. A Magi féle vezérlőhöz is alkalmazható, mivel step/dir rendszerű.

Előzmény: kozmaj, 2006-06-05 15:41:00 [45]


kozmaj | 627    2006-06-05 15:41:00 [45]

Valakinek működik emc / emc2-vel a "magi" féle profi1 vezérlője? Dzsolt hol tartasz a linuxcnc.hu-val kapcsolatban?


n/a (adathiba) |    2006-04-09 21:53:00 [44]

--- ide is beirom, remelem nem gond, temaba vago ---

Elkezdtem mokolni a "masodik generacios" szervohajtasom. Remenyeim szerint ez a megoldas leszen a legolcsobb, ami kikuszoboli a parhuzamos port csigasagat (max 50kHz)

Hala a linuxos EMC nyilt forraskodjanak lehetosegunk van belemokolni a HAL fileokba is es a beallitasokba.

Azt tervezem, hogy a step/dir jeleken kivul egy harmadik bit a "gyorsitast" fogja jelezni. Tehat a szervo egy leptetoimpulzusra "0" gyorsitobitnel a pozicioregisztert x-el noveli, "1" gyorsito bit allasnal pedig x tobbszorosevel. A "step" kimenet jelsorozata termeszetesen ehhez igazodva alakul. Igy megmarad a nagy felbontas, viszont nem lesz limitalva a sebesseg a port lassusaga miatt.
Es mivel az EMC 8 portot is lekezel, ez a +1 kimenet tengelyenkent nem okoz tul nagy megterhelest.

Ettol jobb (szerintem) mar csak az a megoldas lehet, ahol nem parhuzamos port step/dir jelekkel hajtjuk a szervokat, hanem vagy bevasarolunk egy gecko-t (tobbszaz dolcsi) vagy pedig egy kulon DSP-s I/O kartyat csinalunk ami a szervoknak kozvetlenul pozicio vagy sebesseg parancsokat ad (de az is dragabb lenne, parhuzamos port kartyakat meg bagoert kapni, mert tomegcikk)

Namost a szervohajtast nem gond ilyenre megcsinalnom, viszont EMC-nek a "HAL" reszet csak most kezdtem nezegetni, jol jonne valami segitseg... valaki belemelyedt mar?

Ha megvan valakinek a TurboCNC forraskodja ott is meg lehetne nezni, hogy van-e mod hasonlora, es ha igen, akkor adoptalni... MACH-nal nem mukodne, ott nagyon bele kellene turni a motorba Art szerint. O inkabb Gecko parti.


n/a (adathiba) |    2006-04-09 21:19:00 [43]

Feedrate-Override: Elotolas korrekcio.
Nem pont tukorforditas, viszont jobban visszaadja azt, hogy mit is csinal (mert altalaban nem TULhajtjuk, hanem pont, hogy visszavesszuk, /override az atugratast is jelent/ )

Előzmény: dzsolt, 2006-01-17 00:08:00 [13]


SquirrelTech | 788    2006-01-20 01:57:00 [42]

Üdv!

Szerintem egyáltalán nem feltétel a perfekt angol tudás.
Én se vagyok nyelvész, és szeritnem vagyunk így páran, hasonló cipőben. Legfontosabb, hogy önként nekiláttál az egésznek! Ahogy eddig is, eztán is többen javítunk, segítünk.

Win alatt többféle formában történik a nyelvi rész tárolása. Én perpill nem tudom konkrétan megmondani, hogy mi lenne a legjobb nyelvi fájl formátum, de utánanézek, hogy mi lenne a legideálisabb.


dzsolt | 50    2006-01-19 22:21:00 [41]

Sziasztok!

A szótár dolgait át fogom venni egy Translation Memoryba, ami használható *.pot fájlok használatánál. Jó lenne, ha valaki felhomályosítana, hogy win alatt mi az általános nyelvi forrás fájl és miként kell kezelni. Akkor meg lehetne oldani, hogy legalább e két rendszeren azonos szavakkal lehessen igénybe venni a gépi fordítást. Én nem beszélek angolul, csak elég sok listán megtűrik a zagyvaságaimat. Olvasni elég jól sikerül és sokat szótárazok Szívesen veszek minden építő kritikát. A szakzsargont valamelyest ismerem, elvégeztem 3 év gépi forgácsolót, de valójában (célgépeken kívül) sosem vettem hasznát. Talán annyit, hogy tudok (tudtam) eszterga kést köszörülni.

dzsolt


n/a (inaktív)    2006-01-19 07:46:00 [40]

A "rate" nem csak arányt hanem szövegkörnyezettől függően jelenthet sebességet, gyorsaságot, mértéket, fordulatot és még egy pár dolgot. Szívesen segítek a szótárban.

Előzmény: SquirrelTech, 2006-01-19 01:33:00 [36]

SquirrelTech | 788    2006-01-19 05:03:00 [39]

"CNC Szótár"

Folyamatosan bővítve azzal a szóval, kifejezéssel, ami éppen elém kerül és hiányolom belőle.

Szívest s örömest látom, ha valaki(k) bővítgetné(k), módosítgatná, javítgatná(k) rajtam kívül. Aki vállalkozna rá, dobjon meg egy maillal, válaszban küldöm a mikéntjét!


SquirrelTech | 788    2006-01-19 01:38:00 [38]

Zsolti! Néha kuksolj bele a szótárba, hátha beírtam már ilyesmiket. Én abba igyekszem a lehető legpontosabban és a magyar szakzsargonnak megfelelően belevinni a dolgokat. (A tévedés lehetősége persze ettől még ott van.)


SquirrelTech | 788    2006-01-19 01:35:00 [37]

áá írni ma végképp nem tudok.

Szóval pontatlan és durva lenne a táparány kifejezés.


SquirrelTech | 788    2006-01-19 01:33:00 [36]

Eléggé pontatlandurv úgy szerintem. Legyen simán előtolás vagy előtolási sebesség a feedrate (ha van neki elég hely).

Idézem a régi szakismeretönyvemből:
"A szerszám behatolása az anyagba meghatározott tengelyirányú nyomás és sebesség mellett történhet. Ezt előtolási sebességnek nevezzük. Mértékegysége: mm/fordulat v. mm/perc."
Ez elvileg érvényes fúróra, maróra, esztergakésre, gyalukésre...

Gondolom máshol idegenben ezt alapból aránynak tekintik és nem sebességnek (a sebesség maga is mindig arány , ezért "rate". Kézi munkálásnál könnyebb arra figyelni, hogy milyen gyorsan tekeri az ember a kurblit. Fordulathoz elég nehéz viszonyítani, ezért terjedhetett el a gyakorlatban inkább ez a kifejezés.


dzsolt | 50    2006-01-18 23:59:00 [35]

Belefutottam

A "feed rate" szvsz táparány. Nagyot tévednék?
Merthogy ezt már az AXIS backendje haszálja a hibajelentésnél, feed override körül. Nem akarom, hogy üsse egyik a másikat. Persze, lehet, hogy senkinek fel sem tűnik, mert lesz aki az AXIS-t használja, míg akik jobban szeretik a valódi szerszámgép display kimeneteket, azok ki sem próbálják. Meg elégednek a Tkemc kimenetével.
Itt a képe:
Modern:

dzsolt

és tradicionális


Tulajdonképp nincsen olyan csicsás mint az axis, de elég szép a szerszám út szimuláció így is:


dzsolt


dzsolt | 50    2006-01-18 19:53:00 [34]

Szaisztok!

Még nem regisztráltam. Free szolgáltatóhoz nem regelek még egy gémkapcsot sem, a hosting pedig folyamatban.


victorhu | 225    2006-01-18 19:50:00 [33]

Nincs ilyen név beregisztrálva, vagyis még kiadó.

Előzmény: n/a (inaktív), 2006-01-18 18:54:00 [32]


n/a (inaktív)    2006-01-18 18:54:00 [32]

Ez a linuxcnc.hu regisztrált cím? Nem találom...

Előzmény: dzsolt, 2006-01-17 18:30:00 [31]


dzsolt | 50    2006-01-17 18:30:00 [31]

Lesz is! A telepítések mellett dokumentálok is, hogy lehessen a linuxcnc.hu-ra kitenni. Sok anyag gyűlt már össze, de a mai 2.6.15-ös kernelem sem akar realtime lenni. Megbukik az usb kezelésnél, már a magban. Modulok meg még sehol. A gyorsabb eredmény érdekében 2.6.12-re módosítom a kernelt, de a live rendszerre az akkori legfrissebb stabilt teszem.

dzsolt

Előzmény: n/a (inaktív), 2006-01-17 18:25:00 [30]


n/a (inaktív)    2006-01-17 18:25:00 [30]

"Az AXIS-nak nincsen külön gépkönyve, ajánlom az EMC leírását."
nincs, de még lehet!

Előzmény: dzsolt, 2006-01-17 18:19:00 [29]

dzsolt | 50    2006-01-17 18:19:00 [29]

Szia Motoros!

A morphixal az a bajom, hogy debian. Nem akarok 2 rendszernél többet a gépemre. Egyik az uhu, mert azt használja sok kuncsaftom, a másik a gentoo, mert ez a legkényelmesebb nekem. Az AXIS-nak nincsen külön gépkönyve, ajánlom az EMC leírását.
FAQ
linkek az emc vonatkozásában
és azt hiszem ez a leglényegretörőbb:
LinuxCNC wiki

Előzmény: Motoros, 2006-01-17 07:11:00 [19]


SquirrelTech | 788    2006-01-17 18:08:00 [28]

Erről van szó. Én ha variálok, azt tartom leginkább szem előtt hogy félrevezető semmiképp ne legyen. Ezen a területen akár fizikai kárt is okozhat egy egy "hazug" szövegrészlet.


n/a (inaktív)    2006-01-17 17:36:00 [27]

Ezért elég a túlhajtás... mindenki arra érti amit használ.


SquirrelTech | 788    2006-01-17 17:21:00 [26]

-1 "de"


SquirrelTech | 788    2006-01-17 17:18:00 [25]

"Előtolás túlhajtásnak" de veszem fel a szótárba. Lehetne "szerszám túlhajtás" is. Jobb szerintem az előtolás szót használni a feed fordítására (ha kifér). Pl. eszterga esetében a maró nem lenne egyértelmű.


n/a (inaktív)    2006-01-17 17:07:00 [24]

Nem lehet mindenhez többszavas magyarázatot írni, és nem is kell! Arra ott a gépkönyv. Szerintem mindenki tudni fogja mire értendő a "Túlhajtás" kézi vezérlés esetén.
Én erre szavazok

Előzmény: n/a (inaktív), 2006-01-17 16:47:00 [23]


n/a (inaktív)    2006-01-17 16:47:00 [23]

Önmagában a túlhajtás szó elég kifejező?
Sok mindent túl lehet hajtatni.

Előzmény: dzsolt, 2006-01-17 16:27:00 [21]


Motoros | 4975    2006-01-17 16:40:00 [22]

Dzsolt nem tudnál egy linket adni ami az Axis gépkönyvére mutat?


dzsolt | 50    2006-01-17 16:27:00 [21]

Sziasztok!

Rendben! Túlhajtás lesz!


n/a (inaktív)    2006-01-17 07:31:00 [20]

feed override = maró túlhajtás (marás túlhajtás) esetleg. Valami ilyesmi...
Esetleg előtolás túlhajtása.

Motoros | 4975    2006-01-17 07:11:00 [19]

Hali Zsolt!
Mint írod: " egy egyszerűen gyorsan "telepíthető" mini disztribúció lesz az én (mi) CNC vezérlőnk. Kompletten, oprendszer cnc AXISsal. Kb 45-50 mega." --
ez lenne a jó megoldás. Sajnos én sem értek a Linuxhoz, de van a családban egy Linuxos aki segített megismerni az EMC-t. Megcsinálta a fordításokat és kaptam tőle egy cd-t amire csak annyi volt írva: morphix EMC. Tehát ezt úgy kell megcsinálni hogy akinek kínai a linux az is tudja használni.
Mindenesetre engem annyira felizgatott a dolog, hogy már meg is fűztem a srácot varázsolja számomra ehetővé az AXIS-t.Gépem van, szeretném kipróbálni.


n/a (inaktív)    2006-01-17 00:39:00 [18]

mi a túlhajtást használjuk...


dzsolt | 50    2006-01-17 00:23:00 [17]

Végülis igen. Táplálás hajszolás lenne, illetve túlhajszolás. Lehetne épp túlvezérlés is csak nem tudom mennyire fognak a felhasználók arra asszociálni. Bár aki ezt a szoftvert akarja használni valószínűleg tudja miért akarja.

no alszom

jó éjt megint


dzsolt | 50    2006-01-17 00:16:00 [16]







Csórni akartam a németektől feed override szót

Már nem akarokm

Jó éjt mindenkinek, álmodjatok léptető motorokkal meg raw dxf formátummal
Na jó ez utóbbit mégse

dzsolt


n/a (inaktív)    2006-01-17 00:14:00 [15]

feed override: esetleg túlhajtás...


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 16 / 17 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   12  13  14  15  16  17   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊