HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Közösségi élet. Avagy, kell e tennünk a közösségünkért?

Nefeledd, ez a közösség mi vagyunk, érted, értem, nekünk. Tegyél érte te is

 

Időrend:
Oldal 5 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Törölt felhasználó    2011-06-20 03:35:00 [2]


© svejk
tegnap 22:46 | Válasz | #1047



Ne hülyéskedj már, Magyarországon belül nincsenek "hatalmas távolságok".
Gondolom még a diákigazolványod érvényes, de a 26 év alatti kedvezmény biztosan.
Válasz 'richy92' üzenetére (#1042)


© Kulcsar Zoltan
tegnap 22:24 | Válasz | #1044



Szerintem is erröl lehet szo .

Hol látunk már olyat hogy fiok sines gépek meg más ötleteket ? Tul profeszionista dolgok vannak már itt .OLyan égö egy butorlapos gép meg a fioksin meg a nyomtatobol bányászott kis léptetö .

Miért nem használsz szervot ?
Miért nem használsz golyosorsot ?
Hány kilos a géped ?

De hát én csak egy kis rajzot szeretnék egy A4-re .

Ismerös ?

Maximálisan támogatom a több helyszines találkozokat elöre fektetett forgato könyv szerint ( ettöl még lehet helyi sajátossága ) most még elég nagy a "stáb" ahoz hogy simán talpon maradjon és több még több hobby kell bele .

Nem kell szavazni az nem az egész véleményt tükrözi itt sem de javaslatokat kell irni és azt átbeszéli és van egy kompromisszum ami müködni fog továbbra is .
Hibának tartom az értékes emberek elvesztését akik ráadásul aktivak is ( aktivak voltak régebben) , az ambiciot ( mert hogy ez mozgat bennünet ) sok minden befoyásolja .

Kellenek a professzionista masinák is hogy legyen cél a gépépitésben csak az arányok nem jok .


Válasz 'svejk' üzenetére (#1037)


© sanyi
tegnap 22:20 | Válasz | #1043



Én csak néhány találkozón nem voltam. Sajnos ez pont egy ilyen volt. Én nem keresnék bonyolult okot. Az egyik az időpont. Idén is és tavaly is évzáróra/ballagásra esett... Persze ez nem mindenkit érint.
A másik, hogy gyakorlatilag vége volt az iskolának és mindenki a nyárra készül...
Az őszi találkozón megint tömve lesz a terem...

© richy92
tegnap 22:15 | Válasz | #1042



Sziasztok!
Én sajnos nem tudtam elmenni a hatalmas távolság miatt a talira,de szerintem így kívülállóként is nagyon elgondolkodtató az,amire Motoros akar rávezetni minket.Nézze meg mindenki a pdf-et és gondolkozzon el rajta.
További szép napot mindenkinek!
Válasz 'Motoros' üzenetére (#1038)


© vbodi
tegnap 22:12 | Válasz | #1041



Egy sémát nem lehet mindenre ráhúzni. Hullámvölgyek midig is voltak. Az igazi pörgést annak idején Varsa hozta, nem is egyszer akár hülyeséggel.

© svejk
tegnap 22:02 | Válasz | #1040



Milyen megújulásokat szeretnél?
Szavazásra felesleges feltenni, gyűjts magad köré támogatóakat és mutasd be, vagy egyből valósítsd meg!!
Ettől még nem lesz szakadás, a hobby összetart bennünket.

Válasz 'Motoros' üzenetére (#1038)


© svejk
tegnap 21:56 | Válasz | #1039



És még egy, amit már többen leírtak itt is, hogy a találkozókat a szervező csak szervezi, de rendezni a közösség rendezi, vagyis mindenki aki eljön akár csak látogatóként is, de természetesen a kiállítóknak van meghatározóbb szerepük.

Annak idején azt hiszem abban is egyetértettünk, hogy a Magi honlapját - és ne értsétek félre, nem halványítani akarom a tulajdonosa elismerhetetlen érdemeit- ez a fórum, ez a közösség tette naggyá.
Mint látjuk életben is tartja magát a fórum saját honlap nélkül is.


Válasz 'svejk' üzenetére (#1037)


© Motoros
tegnap 21:49 | Válasz | #1038



Jó is lenne ha 1-2 mondattal le lehetne írni, hogy mi a gond itt, és egy kardsuhintással rendbe is lehetne rakni mindent.
Azt sem hiszem, hogy a gondokat valaki nyakába lehetne varni...túl egyszerű lenne.
A pdf különben nagyon jó és pontos, a megújulni képtelen társaság megy a levesbe...ennyi.
Válasz 'svejk' üzenetére (#1033)


© svejk
tegnap 21:43 | Válasz | #1037



A stagnálás elkerülhetetlen, mi itt 6 év alatt ejutottunk a Robotron motortól az AC-ig, - talán már csak a lineár motorok jönnek.
A forgácslaptól a szupernehéz mechanikáig, a menetfúróból köszörült gravírtűtől a lézer technikáig.
A valós életben ehhez 50 év kellett az iparnak, tehát mi már a nyakukban loholunk, le kell lassulnunk.

"állandósulnak és rutinszerűvé válnak a programjaik"

No ezért erőltetem én már régóta a több helyszínes találkozókat...
De legalább is ne "parancsra" kelljen találkozóra menni.


Válasz 'Motoros' üzenetére (#1028)


© Kulcsar Zoltan
tegnap 21:38 | Válasz | #1036



Mivel hogy arra hivtad fel a figyelmem ezért csak a 4. pontot olvastam el .

Elöször kicsit tul diplomatikusnak tünt de valojában személyes véleményem szerint teljesen igaz amit ir éppen ezért van az hogy több emberkének kell megmutatni a hobbi oldalát akár forumon akár talikon keresztül .Te mint régi "motoros " tudod ogy mindig voltak hullám völgyek és ezt különbözö képpen lehet emészteni de vannak itt jo páran azért akik ugy mond " résen " vannak és figyelmeztetnek a hibákra ( hibáinkra ) ez mindig megadja a helyes irányt nekem is .A többi meg nem számit ugy gondolom .

Válasz 'Motoros' üzenetére (#1028)


© svejk
tegnap 21:30 | Válasz | #1033



Micsoda filozófus lélek vagy Te!?
Csak tudod amit most belinkeltél nem más mint egy további kétely forrása. Olyan mint a Biblia lehet így is érteni, úgy is fordítani.
Én jobb szeretem a konkrét indokokat, "ha már egy pár dolog nagyon nem tetszett".

Nekem ha valami nem tetszik azt ki is szoktam nyilvánítani, mint volt rá példa itt a fórumon is. Az más kérdés hogy esetleg vesztesként jöttem ki dolgokból, de ezt fel kell vállalni.

Válasz 'Motoros' üzenetére (#1028)


© Kulcsar Zoltan
tegnap 21:19 | Válasz | #1031



Be jött közbe . Bocs

Válasz 'Kulcsar Zoltan' üzenetére (#1029)


© Motoros
tegnap 21:19 | Válasz | #1030



Most már jó, nézd meg újra.
Válasz 'Kulcsar Zoltan' üzenetére (#1029)


© Kulcsar Zoltan
tegnap 21:18 | Válasz | #1029



Szia Misi

Nekem nem jön be a link ( vagy szándékos ?) násold ide a cimet akkor láthatom én is ( pár napja operát használok lehet az a gond ) .

Válasz 'Motoros' üzenetére (#1028)


© Motoros
tegnap 21:12 | Válasz | #1028



Nem akarok semmiféle vitába bonyolódni senkivel, és a problémákat sem tudnám korrektül felvázolni és kifejteni.
A mi szervezetünk igaz nem intézményesült, de azért még is csak egy közös ügy miatt álltunk össze valamikor.
Ez a fórum adta a keretet mindehez. Innen nőtt ki a talik sorozata.
Most mind kettő már életének bizonyos szakaszához ért.

Erről ITT lehet olvasni bővebben.

Figyelmetekbe ajánlom a 4. pontot.


© svejk
tegnap 20:11 | Válasz | #1027



Szerintem ezt a kérdést ne humorizáljuk el!
Motoros oszlopos tagja a fórumnak és a találkozóknak, nagyon nem lenne jó ha elveszítenénk.
Viszont csak ha megtudjuk mi volt a gond akkor tudunk segíteni, változtatni rajta.



© Danibá
tegnap 16:45 | Válasz | #1026




Szerintem, pl, hogy nem voltál ott:))
Válasz 'vbodi' üzenetére (#1025)


© vbodi
tegnap 16:26 | Válasz | #1025



Misi! Mi volt, ami kiváltotta a nemtetszésedet?

Válasz 'Motoros' üzenetére (#1020)



© hostya
tegnap 14:39 | Válasz | #1022



"Egy pár dolog persze nagyon nem tetszik,de ez az én bajom. Ez van."

Azért jó lenne ha leírnád a véleményed. (akár kódolva is...)


Válasz 'Motoros' üzenetére (#1020)



© Motoros
tegnap 13:44 | Válasz | #1020



Mindenben egyetértek Sir-Nyeteggel, ez egy qrva jó kis tali volt, ugyanúgy mint az összes többi.
Egy pár dolog persze nagyon nem tetszik,de ez az én bajom. Ez van.
Válasz 'Sir-Nyeteg' üzenetére (#1014)



Törölt felhasználó    2011-06-20 03:34:00 [1]


A Hatvani találkozók topíkjából áthoztam a témát.
Szerintem, lessz még erről sokszor szó a jövőben.


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 5 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5  


 ◊