HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Közösségi élet. Avagy, kell e tennünk a közösségünkért?

Nefeledd, ez a közösség mi vagyunk, érted, értem, nekünk. Tegyél érte te is

 

Időrend:
Oldal 4 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

Laslie | 7674    2011-06-20 22:46:00 [52]

Válaszoltam, igen...

Előzmény: svejk, 2011-06-20 22:45:00 [51]


svejk | 32800    2011-06-20 22:45:00 [51]

Nem ártana...aki megnyitotta az a kompetens ebben.

más...:
A léptetőmotoros levelemet megkaptad?

Előzmény: Laslie, 2011-06-20 22:42:00 [50]


Laslie | 7674    2011-06-20 22:42:00 [50]

Itt az idő , zárjátok és töröljétek ezt a topicot.
Ez leginkább a közösség elleni izgatásnak lett ide kitalálva.


svejk | 32800    2011-06-20 22:42:00 [49]

1 óra 17 perc telt el a kérdésed óta.
Ez idő alatt 1 százados lépésekben kipróbálhattad volna az összes lehetőséget 0,1-0,2 mm közt és most nagy örömmel és büszkeséggel tudathattad volna velünk az eredményt.

Előzmény: n/a (inaktív), 2011-06-20 22:23:00 [48]


n/a (inaktív)    2011-06-20 22:23:00 [48]

Udv.a segitség béna kérdésemre senki nem tud választ??

keri | 14007    2011-06-20 22:14:00 [47]

Vajon ki volt az? (költői kérdés)

Velem nincs szerencséjük az ilyen embereknek, mert nem tud elüldözni. Ráadásul kényelmesen hátradőlve a székemben, kezemben a hűtött sörrel, gonosz mosollyal a szám sarkában szeretem nézni, ahogy dühöngenek és ezzel magukat büntetik és járatják le az ilyenek.

Régen, (tizenévesként) elég gyorsan felkaptam a vizet, idegeskedtem meg, magamra vettem a dolgokat, de rájöttem hogy ezzel csak magammal szúrok ki. Szerettem volna felülkerekedni a veszekedésben, de rájöttem ha részt veszek a háborúban, akkor már csak vesztes lehetek.
Csodáltam azokat az embereket, akik képesek voltak felülemelkedni egy vitán és halálos nyugalommal kezelték a dolgot, és akár igazuk volt, akár nem, övéké volt a méltóság.

Elkezdtem magam edzeni, hogy kontrollálni tudjam az indulataimat. Moderálatlan Politikai, Autós-Motoros és egyéb ős ellentét fórumon próbáltam meggyőzni a társaságot a magam igazáról. Meglepő módon néha sikerrel jártam és ha nem is győztem meg a másikat ki tudott alakulni értelmes eszmecsere, miközben a trollok nehezítették azt.

Ezzel a gyakorlattal már nem tudnak idegesíteni a trollok, és egy túl heves vita után sem tudok haragudni a vitapartnerre.

Szegelgeteknek ez nem sikerült még. A négypofás esztergatokmánynál, miután kiderült hogy nekem volt igazam, én vagyok számára az ősellenség :D

Előzmény: KisKZ, 2011-06-20 21:15:00 [44]


keri | 14007    2011-06-20 21:42:00 [46]

Nem kell semmit csinálnod, csak azt amit eddig is

Előzmény: svejk, 2011-06-20 10:59:00 [28]


keri | 14007    2011-06-20 21:25:00 [45]

Nem kifejezetten megoldás szabadjára engedni az indulatokat.
Lehet vitatkozni, de a veszekedés az a kontroll és ésszerűség nélküli harag, ami további sérelmeket okoz szükségtelenül, sokkal jobban kelti a feszültséget mintha az elején egy pártatlan moderátor leállítaná a veszekedést, addig amíg nem haragszanak egymásra a vitatkozók, csak vélemény különbségük van.

Ezért elsőre nem szoktam kitiltani, csak felhívom a figyelmét a veszekedőknek, hogy ez így nem jó. Normális társaságban, ha még időben szólok, ennyi elég szokott lenni.

Viszont ha elkéstem, akkor tapasztalatom szerint ideges embert nem lehet megnyugtatni. Ha a rászólás nem hoz megoldást, legjobb ha hagyjuk lenyugodni, és adunk időt hogy végiggondolja, erre jó az 1-2 nap kitiltás.
Én ezt nem büntetésnek szoktam adni.
Nem megszégyenítés a cél. Ezért privát leírom a veszekedő feleknek, hogy ez így nem jó, és mivel nem tudtak leállni kapnak egy kis időt hogy lenyugodjanak és átgondolják. A vitáról soha nem mondok véleményt, mindkettőt kitiltom.

Igen ilyenkor elküldenek a picsába, meg lehordanak, de mint moderátor, és a vitán kívüli nem veszem magamra, mert tudom hogy ideges. Általában miután lenyugodtak rájönnek hogy nem megfelelően viselkedtek és tapasztalatom szerint, ezek után tudnak kulturáltan is vitatkozni.

Azok az emberek akik pedig végkép nem bírják egymás fejét, megtanulják, hogy ne szóljanak egymáshoz és így nincs probléma. Ettől még mindketten élvezhetik a közösséget.

Összességében 1 embert tiltottam ki 11 év alatt véglegesen, de az tényleg hülye volt. 2 napos felfüggesztéseket is meg tudom számolni egy kezemen, ugyanis annak következtében hogy lehetősége van végiggondolni a dolgokat, a problémásabb emberek is rájönnek hogy ez nekik nem jó és megtanulják elkerülni a konfliktust.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 08:50:00 [13]


KisKZ | 6456    2011-06-20 21:15:00 [44]

Keri!
Én egy ember (bocsánat a többi embertől de kénytelen voltam ezt írni) miatt mentem el innen.

Előzmény: keri, 2011-06-20 21:01:00 [43]


keri | 14007    2011-06-20 21:01:00 [43]

Mind a kettőt te írtad. Kicsit ironikus...de inkább szánalmas vagy.

"Többféle ember előfordul és valamiért, mindig a széthúzást gerjesztők a hangosak és azok cirkuszolnak a látszólagos összetartásért. "

"Te, mindig is hülye voltál és az is maradsz! "

Mindezt úgy hogy hozzád sem szóltam.

Én megpróbáltam elég sokszor normálisan beszélgetni veled, nem sértegettelek, ennek ellenére te mindig oltári nagy bunkó vagy.

Egyszer kifejtetted, hogy te nem hátrálsz meg és nem hunyászkodsz meg, a békesség miatt, mert neked igazad van. Rendben kérlek jelölj meg egy helyet és időpontot, ahol jól pofán vághatlak. Vagy meghátrálsz? Csak így ismeretlenül nagy a szád, így ismeretlenül mersz sértegetni?

Te vagy itt a legnagyobb bomlasztó, és legjobb példa miért van szükség moderációra.

Mellesleg hány fórumot is üzelmeltetsz hogy ilyen nagy tapasztalatod van, egyse? Ja??? akkor csak simán TV-ben hallott közhelyeket fröcsögsz nagybetűvel?

Tudnék veled vitatkozni, de nem látom értelmét. Egyszerűbb ha jól megverlek mert apád nem nevelt meg idejében.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 08:20:00 [11]


Szalai György | 9454    2011-06-20 19:12:00 [42]

Tanácsod szerint többször elolvastam reggel, napközben kérődztem rajta és most … Ide böfögöm ezt a pár sort.

„Mitől bomolhat, bomlik egy közösség? „
Nem számit. Az élőlények az érdekeik alapján viselkednek, szerveződnek, bomlanak, újraszerveződnek, élnek, meghalnak. Ez az evolúció.
Az egyiknek a tanuláshoz fűződik éppen érdeke, a másik a nyugdíja kiegészítésére törekszik, a harmadiknak az okoz örömet, hogy beszólhat valakinek, mégsem fájdul meg a feje. Ma már minden Pelikán elvtárs tudja, hogy „a nemzetközi helyzet egyre fokozódik” mert az érdekek még változnak is. A polgár meg ott marad, ahol az érdeke kielégülésre talál. És ha nyugton marad, akkor rögtön el is veszítette a fejlődőképességét, mert „az elégedetlenség a fejlődés első számú mozgatórugója.”
Ezért szerintem csak az egyéni érdekek találkozásán alapuló, folytonosan változni képes önszerveződés az egyetlen hosszútávon életképes, fejlődést előmozdító, minden résztvevő igényeit leginkább kielégítő, szervezeti forma. (Jó példa rá a feketepiac.) Minden törvény, vagy a legjobb szándékkal ráhúzott szabályozás, csak rontja a dinamikát és vele a kialakult szervezet életképességét. Tudni muszáj változni, embernek és szervezetnek egyaránt.

A pártok rendszere világszerte válságban van, elavult, lomha, nem kezeli kellő dinamikával a világ és benne az érdekek változásait. Az emberek elfordulnak ettől a szervezeti formától, mert az internet dinamikusabb, akció és reakcióképesebb szerveződéseket tesz lehetővé. Ezen a fórumon is épp ez történik. Emberek jönnek-mennek, érdekek találkoznak-ütköznek, minden hullámzik, néha forr.
Hogy nem mindenki viszi előre az ügyet? Talán mindenkiét nem, de a sajátját és az érdek azonosakét biztosan.
Hogy ez akkor káosz? Igen, a követhetetlenül sokváltozós folyamatnak már káosz a neve, de majd egyszer azt is megtanuljuk kezelni.
Aki a múltat támadja, az elégedetlen a múlttal, tehát fejlődőképes. Ők építik a jövőt. Ha görcsösen őrzöd a múltat, akkor gátolod a fejlődést. A múltnak csak az emlékét kell őrizni, hogy okulhassunk a régi hibákból.

Kritizálni, véleményezni nem szeretném az írásodat, sajátomként hozzátenni is csak ezt a keveset. De magam is folyton változok, a véleményeimmel együtt.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 03:37:00 [3]


svejk | 32800    2011-06-20 12:34:00 [41]

Kétségeim nincsenek a baráti légkörről.
Mivel azonos érdeklődési körű emberek találkoztak ez nem is lehetett másképpen.


n/a (inaktív)    2011-06-20 12:30:00 [40]

Szevasztok,
először is elnézéseteket kérem, hogy számotokra ismeretlenként szólok dolgaitokba.
(ifjabbak szerint osztom az észt)

Nem vagyok igazán aktiv fórumozó, de egyetértek azokkal, akik a legjobb fórumok közé sorolják ezt az oldalt.
Korábban amikor tanitottam az ifjuságot, akkor is a legfontosabbnak tartottam, hogy gyerekeim megtanuljanak autodidakta módon is fejlődni.
Most itt áll mindenki előtt ez a fórum, ami lehetővé teszi mindannyiunknak az oskoláskonyvekbe le nem irt gyakorlat és elmélet megismerését.

Köszönet mindazoknak, kik ezt megosztották eddig is velünk.

Azok pedig, akiket csupán üzleti érdek is füz a fórumhoz, ha gondolják ne irjanak ide használható szakmai anyagot, de akkor egyben ne fikázzák mások véleményét, segitőkészségét.

Ne bántsuk azokat sem, akik önzetlen, vagy Isten ments, önös érdekből találkozókat szerveztek, hiszen a részvétel önkéntes.

Kis országunkban azt hiszem legfontosabb lenne az egyetértés előmozditása, a fejlődés igényével a fórumhoz fordulók támogatása.
A civódó kutyákéhoz hasonló megnyilatkozásoknak pedig nem hinném, hogy helye lenne bármelyik fórumon.

Isten tartsa meg erőtöket, egészségeteket meg jó szokásotokat!

Boros Pista


Törölt felhasználó    2011-06-20 12:14:00 [39]


Elmondhatom, nagyon, nagyon baráti légkör volt, semmiféle félreértés, vagy renitenskedés nem volt. Mindenki nagyon kulturáltan, viselkedett. Úgy éreztük magunkat, mintha elmegyünk egy baráti hétvégére a legjobb barátainkkal. Mondhatom, én is jól éreztem magam. Nem volt bennem a szokásos feszültség. Egyszerűen, én is látogatónak érezhettem magam, és, viszonylag sokat beszélgethettem, a többi talihoz viszonyítva.
Persze, ezek a szavak az én számból rosszul hangzanak. De szerencsére többen leírták már előttem.

Motoros, nem a talin történtekről beszélt, hanem valamiféle általános állapotról, ami miatt kevesebben jöttek kiállítani és látogatni a szokásosnál. De, ez szerintem múló állapot. Aki nem jött az sajnálkozhat a következő tali ig.


Előzmény: svejk, 2011-06-20 11:28:00 [36]


sanyi84 | 1351    2011-06-20 12:00:00 [38]

Lehet, bár ami akkor ötletadó lehetett az már Győzőnél van, tőle egy fél gépet kaptam "ez nekem szemét" alapon. Tőled is sok segítséget kaptam, mert egy szó néha többet ér 1000 oldalnál.

Kaptam én egy szervezőtől is segítséget, ha nem lenne nem ismerhettem volna meg sok embert akiktől baráti jobbot és észrevétlenül tudást kaptam.

Előzmény: KisKZ, 2011-06-20 11:07:00 [30]

elektron | 15859    2011-06-20 11:40:00 [37]

Én ettől jobb fórumot még nem sokat láttam.


svejk | 32800    2011-06-20 11:28:00 [36]

Ezért tettem a #18-ban gondolatjel közé a "ha egyáltalán volt"-ot.

Meglehet félreértettem, de akkor az Motoros hibája is, hogy nem fogalmazott egyértelműen, nyíltan.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 11:26:00 [35]


Törölt felhasználó    2011-06-20 11:26:00 [35]


Csakhogy, a találkozón, és a találkozóval semmi gond nem volt.
Csak te valamiért félreértetted a Motorost.

Előzmény: svejk, 2011-06-20 11:15:00 [33]


svejk | 32800    2011-06-20 11:22:00 [34]

No ja...
Ezzel csak az a baj, hogy a "genyó" is szaporodik, és előbb utóbb,- de az ő szemükben máris - a "tuti-megmondó" a "genyó"

Azt még hozzá kell tennem hogy most itt a fórumon talán még nincs igazi "genyó" csak esetleg elégedetlen ember.

Előzmény: Laslie, 2011-06-20 11:13:00 [32]


svejk | 32800    2011-06-20 11:15:00 [33]

A topiccal kapcsolatban meg igazad van.
Én sem értem miért nyílt.
Mint írtam, a bajt ott kell orvosolni ahol keletkezett.
Tegnap a "találkozók 2011-ben" topicban is megírtam hogy nézzünk optimistán előre.

Előzmény: Laslie, 2011-06-20 10:48:00 [27]


Laslie | 7674    2011-06-20 11:13:00 [32]

Neked, semmit nem kell másképp csinálnod.
Megmondod a tutit, néha kitörsz.
És ahogy szoktad , megpróbálod elsimítani az ellenfelek közt emelkedő magas hegyeket.
:)
De a genyónak sem kell másképp csinálnia semmit. Ő az akit utálunk. Ő is kell a Brazil sorozatba, hogy nézhető legyen.

Előzmény: svejk, 2011-06-20 10:59:00 [28]


svejk | 32800    2011-06-20 11:08:00 [31]

Az írásod a személyedet tükrözi.
Ha ez nem így lenne akkor csaló lennél, pl. más írna helyedben.

Engem is a többség az írásaimból ismer, bár a találkozókon és azon kívül sok emberrel találkoztam már személyesen is, tehát Ők már jobban ismernek.

Mint ahogy Téged is, mivel "közéleti" szereplő vagy.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 11:01:00 [29]


KisKZ | 6456    2011-06-20 11:07:00 [30]

Sanyi!
Látod!
Azt hiszed nem segítettéll még vissza...
pedig....
Viktor doboza magától épült?
Az a sok jó hozzászólást valaki a neved alatt sunyiban írta...
A sok segítség elektronikai kérdésekben...
Azt is valami Spam bot írhatta akkor.
Ugyhogy Ugy vagy jól ahogy vagy! Az a jó hogy nem erőlködsz és mégis rengeteget segítesz. És ez a lényeg! És neked ehhez elég havonta egyszer megszólalnod.

Előzmény: sanyi84, 2011-06-20 10:30:00 [26]


Törölt felhasználó    2011-06-20 11:01:00 [29]


Azt kértem, ne a személyemet támadjátok, hanem az írásommal kapcsolatban fejtsétek ki gondolataitokat.

Mégis, ez az írásod, az én személyemet támadja végig. Ez miért jó?

Előzmény: svejk, 2011-06-20 09:55:00 [18]


svejk | 32800    2011-06-20 10:59:00 [28]

Mielőtt félreértlek...
Magyarul is írd le mit is kellene csinálnom!?

Én nem akarok(tam) pap, főnök, vagy tuti-megmondó lenni
Egyszerűen szeretném a hobbymat űzni, sokat tanulni, néha bizniszelni, jó kis találkozókra járni.

Előzmény: Laslie, 2011-06-20 10:48:00 [27]

Laslie | 7674    2011-06-20 10:48:00 [27]

Remélem nem egy sopánkodó topicot hoztatok létre.

Van egy alapvető dolog egy vállalkozás ügymenetében.
Ha nincs munkád akkor is úgy kell csinálni, mintha tökig tele lennél. Ha nincs forgalom a boltban akkor is azt kell mondani, hogy mi vagyunk az egyetlen akiknek a válság idején is nőtt az árbevételük.

Miért is kell ez ?
Senki nem szeret egy vesztes szolgáltatótól rendelni, és ugyanez van a boltban is.

Ugyanez van a fórumon is.

Ha most elkezdtek sopánkodni, hogy miért van ez akkor becsukhatjuk a boltot.
Nem hinném, hogy a veszekedések miatt csökken a forgalom. Lásd Brazil TV sorozatok.
Mindig van egy negatív figura, a genyó akit lehet utálni és mindig van egy pozitív figura, ő a pap aki megmondja a tuti és hozzá bármikor lehet fordulni.
Svejk, ez utóbbi szerepet úgy gondolom tökéletesen rád szabták. Az állandó "tuti megmondás" viszont belső feszültséggel jár ami értelem szerűen néha kitöréssel jár. Ennyi belefér, pláne ha utána két Miatyánkkal ezt jóvá tesszük.


sanyi84 | 1351    2011-06-20 10:30:00 [26]

Igazad van, én is vissza akarok segíteni, majd lassan ez is mehet, ide is oda is járok. Nekem mindkét csapatból sok sok ember írása, ötletei tetszenek, azt hiszem a "kis fórumunkon" még egyetlen egy durva dolog nem történt. Itt igen, ezt leírom őszintén és akinek nem inge..

A hatvani találkozó most olyan jó volt, kevesen voltunk, családias baráti volt. Tudtam Motorossal is értekezni, Egyújabbgépépítővel is-bár csak picit. Kiemelni senkit sem emelek mert azt hiszem majd mindenkivel tudtam pár szót váltani.

Önzetlenségről annyit nagyon sokkal tartozok már, mindenfelé. És akinek főképp tartozok azt hiszi ő tartozik nekem.

Előzmény: KisKZ, 2011-06-20 10:07:00 [22]


svejk | 32800    2011-06-20 10:26:00 [25]

Szerintem itt nincs szó irigységről.

A találkozók elméletileg anyagilag nullszaldósak.

Én pl. nem is tudom hogy ki az aki folyamatosan, munkaszerűen keres pénzt a gépével, de nem is érdekel, nekem ez csak hobby.

Aki pedig a gépépítőkre néz rossz szemmel annak ajánlom, hogy fogjon bele egy akármilyen kis költségvetésű, de eladható formába hozható gép építésébe és már az anyagbeszerzésnél rájön milyen keserű az a kenyér.

A tudás az már más kérdés...Az okos emberekre én is mindig kissé irigykedve nézek fel, de megpróbálok utánuk kapaszkodni, és nem rosszat tenni velük.

Előzmény: DeaK Jozsef, 2011-06-20 09:40:00 [17]


svejk | 32800    2011-06-20 10:16:00 [24]

Neveket kár volt írnod, megtisztelő, de tudom hogy az én nevemnek a sor végén kellene szerepelnie. Én is emberből vagyok és sajnos sokszor kiakadok

Előzmény: Farkas Ádám, 2011-06-20 09:26:00 [16]


svejk | 32800    2011-06-20 10:13:00 [23]

Hogyne lenne jó a csapat!
Ilyen sok széles látókörű műszaki emberrel nem lehet csak úgy találkozni az utcán.
Itt majd minden kérdésre kap választ az ember.
Van itt köztünk betanított munkás, műszerész, vegyész, de még idegsebész is.
A cél hogy egymás problémáin segítsünk.
Ami az egyiknek nagy kérdés, a másik csípőből löki a választ.
Persze voltak-lesznek olyanok akik ha megkapták a segítséget szépen visszahúzódnak, de ez sem baj, így kerek a világ.

Előzmény: Farkas Ádám, 2011-06-20 09:26:00 [16]


KisKZ | 6456    2011-06-20 10:07:00 [22]

Bár én már nem nagyon vagyok itt aktív, de mivel az adok veszekben most érdekelt vagyok ide ide kell hogy nézzek. Megakadt a szemem ezen a témán.

Nagyon röviden:
Érdekes, hogy senki nem meri kimondani az igazi okot ami hátul a legtöbb emberrel beszélve elhangzott.
Miért féltetek valakit attól, hogy az igazságot megtudva tanuljon? A számára is jobb lenne, mert egy-egy pofonból felállni okosabban, gazdagabban és lelkileg erősebben lehetne.
Mert a látszat azt mutatja, hogy az amit gondoltok, hogy magától fog rájönni, úgy látszik nem működik.

Az analizáslásaitok szépek, értelmezhetőek, valamelyest igazak is, de csupán elfedik az igazságot.

Más:
A barátságért, és a jó közösségért egyébként néha igenis be kell áldozni egy s mást. Akár személyt is, még ha a személy tudása nagyon nagy hasznára lenne a társaságnak. De többet ér a baráti társaság mint az instant tudás.
Nálunk egy troll csak egyszer trollkodhat, még ha az tényleg a legokosabb.
A trollkodást nem kell összetéveszteni az egészéges, mások tiszteletén alapuló vitával. A Tisztelet végletekig kiemelve!!!!!!
Az ilyen személy az első ilyen eset után véglegesen, ugy van kitiltva az oldalunkról, hogy meg sem tudja nézni. Ennyi.
Inkáébb vagyunk buta, de egymást segítő barátok, mint az, hogy elvegye a kedvünket egy-egy ember negatív hozzáállása.
A dolog, még ha kevesen is vagyunk, működik.
A Chat néha izzik, a segítőkészség végtelen. Pénzről gyakorlatilag szinte szó sincs...
Az önzetlenség hatja át az oldalt. Az irígység sárga szikrája sem merül fel.
Legfeljebb napokig nem érkezik uj bejegyzés a fórumra, de kit érdekel.

Bocsánat hogy belekotty!


svejk | 32800    2011-06-20 10:05:00 [21]

Most miért kell ez? És nem az első eset nálad.
Légyszi moderáld magad!

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 08:56:00 [14]


svejk | 32800    2011-06-20 10:00:00 [20]

Te pedig főleg nagy igazságokat írtál, látszik hogy van benne tapasztalatod.
A moderátori kérdést már számtalanszor felvetettem de mindig süket fülekre talált.

Előzmény: Dudkin, 2011-06-20 06:57:00 [5]


svejk | 32800    2011-06-20 09:58:00 [19]

2 pontos hozzászólás szerintem.

Előzmény: Csaby, 2011-06-20 06:52:00 [4]


svejk | 32800    2011-06-20 09:55:00 [18]

Írásodban sok jelzőt felhalmoztál már csak
az nem derült ki, hogy Te vajon hova tartozol, kinek tartod magad.
Nem kell mindenből összeesküvés elméletet gyártani...
Miből gondolod hogy a neved után ítélnek az emberek?
A tettek után ítélnek, és arról csak Te tehetsz hogy a nevedhez milyen tettek kapcsolódnak.
Gondold át, a pár év alatt hány száz embernek hoztál örömöt, hányan jutottak előrébb a segítségeddel.
De persze azt is vedd számításba mennyinek okoztál bosszúságot, kikkel és miért kaptál hajba.

Azt írod vezetői szerepért folyó harc...
Szerintem harcot itt csak Te folytatsz... Pl. állandóan harcolsz találkozó helyszínért. Miért?
Van értelme? Az erőltetett dolgokkal nem lesz a közösség összetartva.
A tagok majd kisírnak maguknak találkozót ha kell nekik, mint tették ezt pár éve amikor nem volt másfél évig találkozó leányfalu után.

Szerintem kár volt ennek az egésznek topicot nyitni, csak galiba lesz belőle. A probléma -ha egyáltalán volt- akkor a találkozóval kapcsolatban volt, tehát ott lett volna a helye a kitárgyalásnak is.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 03:37:00 [3]

DeaK Jozsef | 985    2011-06-20 09:40:00 [17]

Azt Ti is tudjátok a legnagyobb emberi gyarlóság az irigység, ami bomlasztja a közösség szellemét.
Sajnos a mai világban ez igen előtérbe került.
Ennek előidézője sajnos részben a pénztelenség. Vannak emberek akik az utolsó fillérjüket próbaként költik egy gagyi gépre
/mert nincs több pénze egy jobb gépre/
szinte minden tudás nélkül, látva azokat akik ezekkela gépekkel igen jól keresnek. Nem veszik figyelembe azt mennyit is kellet tanulni ahhoz, hogy megtudjon valamit csinálni. Találkozok nagyon sok emberrel aki látja mások munkáját, és Ő is szeretné ezt csinálni de nem a hobbiért hanem a megélhetésért. A számítógép tudása meg egyenlő a nullával. Ha egy ilyen emberke
vesz gépet akkor már megvan a bonyodalom az egymás anyázása. Hát igen itt is kezdődik a bonyodalom a veszekedés egymás lejáratása.
Egy ilyen nagy létszámú közösségben megtalálhatók ezek az emberek. Próbálják a másikat szapulni majd csatlakoznak hozzá az azonos értékrendel kötődők és már ki is alakult egy csoport vagyis szakad a közösség. Ezeknek az emberkéknek szabad ajánlani, ismerjék már meg egymást, próbáljanak egy kicsit
közeledni, és elviselni egymás kialakult helyzetét. Vagy erősebben fogalmazva tanuljanak meg elviselni egyes dolgokat amit sajnos Ők nem értek el Idáig, de lehet sosem fognak elérni azért mert az egymás piszkálódására töltött idő helyett inkább tanulnának többet.


Farkas Ádám | 1426    2011-06-20 09:26:00 [16]

Azért leírok néhány pozitívot is, hogy nem csak a rosszra emlékezzünk
Sneci féle DC vezérlő projekt!!!!!!!! (egyedülálló összefogás a világon)
Ablaktörlő motor projekt.
Fortuna "kisérletek" (Varsányi)
Varsa-Svejk A300 projekt!
Leslie "eszterga oktatás" kezdőknek, és halandóknak
Jó kis találkozők (szervezők: Kristály Árpi, Danibá, robroy, Varga Pista...)
T45-Varsa hasznos, és haszontalan vitái.
Vbodi "projektgyár" foruma!!!
Home made frekiváltó (Tuba István)
"Legsegítőbb emberek" a teljesség igénye nélkül:Svejk, Vbodi, Laslie, Sneci, Motoros, Tibor György Klavio, T45, Szalai Gyuri (az örök kritikus) és még sokan mások...


Törölt felhasználó    2011-06-20 09:06:00 [15]

Az elmúlt időszakban országosan az a szokás alakult ki, hogy ez egy szakmai fórum és nincsen helye egyéb tárgyú vitáknak.
Szerintem, alapból hibás a megközelítés.
Mert ugye, az ember nem cnc, virágkertész, kőműves, vagy bármi. Hanem, általában bonyolult lény. Természetesen, tisztelet a kivételnek.
Az alapvetően más világnézetű emberek úgyis „ráismernek” a másikra, mint a hasonló gondolkodásúak is.
Éppen ezért, álságos dolog maszatolni. Ha nem lehet az embernek véleménye a másik világnézetével kapcsolatban, összetűznek szakmainak látszó dolgokon. Ilyen az ember.
Előrébb lett valamivel a dolog?
Nem hiszem.
Az sem biztos, hogy egy csoportban, mindenkinek, mindenkivel egyet kell értenie.
Biztosan van olyan fórumtárs, aki minden talin ott van. Olyan is akadhat, aki csak bizonyos talikra megy el.
Miért baj ez?
Egy ideje beindult a szovjet borotváló gép effektus.
Egy dobozba dugja a fejét az illető és a borotva egy bizonyos, állandó pályán mozog.
Erre az ellenvetés, hogy nem minden fej egyforma.
A válasz, hogy csak eleinte nem.


Törölt felhasználó    2011-06-20 08:56:00 [14]

Állítottam én, hogy társalogni akartam ezzel a fazonnal?

Ha társalogni akartam volna vele, így kezdem.

Én ezt a kérdést a következőképpen látom …
Éppen ezért, hozzászólásodban ezen és ezen a ponton nem értek egyet …
A következőkkel indokolnám véleményemet…

Valahogy, így tettem volna akkor, ha …

Előzmény: rferi, 2011-06-20 08:42:00 [12]


Törölt felhasználó    2011-06-20 08:50:00 [13]

Szerintem csak nyitni kellene egy "dühöngő" című topicot és a probléma már is meglenne oldva.

Előzmény: keri, 2011-06-20 08:04:00 [10]


rferi | 1310    2011-06-20 08:42:00 [12]

Csak mellékesen megjegyezném, hogy most éppen nagy nyilvánosság előtt követtél el becsületsértést, mivel a "hülye vagy" kategóriát ő elmeorvosokkal tudja lazán, csuklóból cáfolni a bíróság előtt, ha beperel.
Sokkal jobb a "marha vagy" kitétel, mivel az nyilvánvaló, hogy nem tartozik élettanilag a szarvasmarhák közé, ez tehát a te véleményed, és ugye azt még szabadon nyilváníthatod.

De most komolyan: tényleg ilyen stílusban kell embereknek társalogniuk itt?????

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 08:20:00 [11]


Törölt felhasználó    2011-06-20 08:20:00 [11]

„Szerencsére itt több is van húzó emberből. Én kicsit erősebb moderációt alkalmaznék, hogy a veszekedéseket időben megfékezzem, de egyenlőre nem látom hogy hanyatlás lenne itt. „

Te, mindig is hülye voltál és az is maradsz!
A diktatúrával csak a felszín alatti feszültség nő és nem a problémák csökkennek.
Beteg elme képzeli azt, hogy a hangyát és a tücsköt össze lehet békíteni, összehozni.
Ellentétükön az erős moderátor sem segít.
No, nem baj!
Sokan nem értek még meg a demokráciára és azok azt hiszik, hogy az nem tud működni.
Pedig, csak a fejlődésben visszamaradottak hiszik, hogy olyan nincsen.

Előzmény: keri, 2011-06-20 08:04:00 [10]


keri | 14007    2011-06-20 08:04:00 [10]

Bizony így van.
Több közösség születésénél jelen voltam, némelyiket én teremtettem, de a vége mindegyiknek ugyan az, függetlenül attól hogy totális "diktatúra" vagy totális demokrácia, avagy a kettő között valami a berendezkedése.

1/a Totális diktatúra. Szigorúan korlátozott tagság. Meguntuk egymást. A csapat még létezik, de évente 10 üzenet van.
1/b Totális diktatúra. Szigorú szabályok. Betarthatatlan és igazságtalanságokat tesz lehetőve, ami lázadáshoz vezet és robbanáshoz, majd a forradalom után a szabályok nélküli csapat anarchiába fullad és ezért válik érdektelenné, a túlszabályzot csapat pedig megunja a korlátokat és szintén érdektelenségbe fullad. Új tagok nem jönnek mert a háborút látják, következménye ugyan az mint a korlátozott tagságnak, szintén érdektelenségbe fullad.

2. Demokrácia. Szabad tagság, kevés szabály. Amíg kicsi a közösség jól működik, de mivel sikeres, egyre többen csatlakoznak, felhígul a társaság, túl sokan leszünk, megjelennek az ellentétek, pár bomlasztó ember megindítja a belharcokat, következmény mint fent.

3. Kettő között. Tapasztalatom szerint még ez a leg működ képesebb, de ez sem örök életű. Erős következetes moderátorokra van szükség, de viszonylag szabad utat kell engedni az embereknek. Azok akik nekiállnak veszekedni, figyelmeztetés után kitiltani 1-2 napra, ha nem tanul, akkor örökre IP alapján.

Ezzel elég stabil közösségem van, bár a kezdeti lendületet, sikereket meg sem közelíti. Természetes jelenség hogy megindul az érdektelenség irányába egy idő után, de ha van egy húzó ember aki frissen tartja az érdeklődést, akkor elég sokáig húzhatja a közösség. Általában a húzó ember távozásával a közösség is összeomlik.

Szerencsére itt több is van húzó emberből. Én kicsit erősebb moderációt alkalmaznék, hogy a veszekedéseket időben megfékezzem, de egyenlőre nem látom hogy hanyatlás lenne itt.

1-2 ember egymásnak esik, megsértődik, elmegy, duzzog, akár a húzó emberek közül is, de a közösség szempontjából hosszútávon ezek még nem relevánsak, mert több lábon áll a társaság.


Előzmény: Dudkin, 2011-06-20 06:57:00 [5]


Motoros | 4975    2011-06-20 08:00:00 [9]

Danibá Te túlbonyolítod szerintem ezt az egészet.
Én máshogy látom, próbáltam ezt kifejteni Neked, de nem jutottunk közös nevezőre. Hogy hol az igazság azt tényleg nem tudom.
Ettől függetlenül ez a rendezvény is jó volt, csak nem egy szokványos tali volt hanem egy baráti összejövetel...ilyenekre is szükség van.

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 03:37:00 [3]


Motoros | 4975    2011-06-20 07:47:00 [8]

A copyzás miatt elveszett a link a szervezetek fejlődéséről, életéről és elhalásáról.
ITT található.

Törölt felhasználó    2011-06-20 07:37:00 [7]

Az utóbbi néhány évben az élet sokak számára megfizethetetlen, extrém sport lett.
Vannak, bizonyos körök, amelyek szeretnek marhaságokat nagybetűkkel írni. Nekik köszönhetően az általános színvonal a nulla alá esik. Ez történik itt is.
Ez a fórum is olyan, mint az élet. Többféle ember előfordul és valamiért, mindig a széthúzást gerjesztők a hangosak és azok cirkuszolnak a látszólagos összetartásért. Miközben, izomból a bomlasztáson dolgoznak.
Ők, így születtek.
Szándékosan keverik a vitát a veszekedéssel.


Kulcsar Zoltan | 4197    2011-06-20 07:19:00 [6]

Szia Danibá

Igazad van ebben az irásban is .
Csak egy valamiröl feledkezel meg , ha ezt az irást szószerint én ide tettem volna akkor egy másik tábor hellyeselné ugyan ezt .
Semmiféle politikai berögzödés , mentalitás nem kell a forumra mert az hogy egy ekkora táborban többféle vélemény alakul ki az a legtermészetesebb dolog a világon .Tudmásul kell venni hogy senkinek nincs joga ( még akaratán kivül sem ) korlátozni a forumunk tevékenységét akár még ugy is hogy szükitjük a találkozok helyszinét , kell a több helyszin .Milyen alapon korlátozunk valakit abban hogy részt vegyen egy töle nagy távolságban lévö találkozon ( a nagy távolság az itt pénztárca függö ), milyen alapon várjuk el emberektöl hogy egy komolyabb sulyu vagy terjedelmü géppel jelenjen meg egy találkozon mikor több száz kilométert kell futoznia ezért ?
Leirom még egyszer : pár fanatikus ( abszolult jo értelemben vett ) forumozo az aki ezeket a találkzokat életben tartja nem az állando magyarázkodás vagy a támadás !Ezeknek a táborát lehet és kell növelni szerintem és nem a " helyi önkéntes mini diktátorok " ( idézet a Zongora a levegöben c.filmböl ) számát , ezt most még megelözhetjuk .Már most is tul nagy hangsulyt fektetünk erre de idöszerü a téma .

Nem igazán lenne jo ha ez a topick dagadna és jobba örültem volna ha a forum gazda hozta volna létre saját szerkesztési lehetöséggel .

Előzmény: Törölt felhasználó, 2011-06-20 03:37:00 [3]


Dudkin | 259    2011-06-20 06:57:00 [5]

Nincsen és nem létezik hosszú éveken át stabilan működő érdekközösség.

Lássátok be, egy ilyen csapat, noha személyesen is "baratsagok" alakultak ki, egy dologra épül. Információéhségre. Ha megszerezted, továbbállsz. Ha elkanyarodsz ebben a szakmában más felé, akkor is továbbállsz. Ha sérelmek érnek továbbállsz.

Egy ilyen forum nem a szent grált őrzi. Vitathatatlanul értékes az információhalmaz, de hozzá lehet jutni más úton is, ha valaki itt folyton az egymás "ekézését" látja.

Mint jóval nagyobb forum tulajdonosa, látom a "kemény mag" széthullását és ezzel együtt az újak érkezését. Nem aggódom. Ez az élet rendje. Tessék hagyni a fiatalokat is teljesiteni és szépen eégedetten hátradőlni egy kicsit. Hacsak nincsen érdek a lőzung mögött...

Summázva: új, kereshető forummotor, normálisan kiosztott jogosultságok, nem történelmi alapon adott moderátori jogok.

Ez csak a foumot menti meg, és nem a "közösséget". Sajnálom de az át fog alakulni. Ez a személyes tapasztalatom.

Üdv: D


Csaby | 306    2011-06-20 06:52:00 [4]

Az én véleményem, és senkit nem akarok vele megbántani:
- Nagyon jó dolog a tali, és az is, hogy év elején le van kötve mindegyiknek az ideje. Így mindenkinek van ideje szabaddá tenni magát.
- Nagyon rossz, hogy egy kivétellel mind egy környéken van megtartva.

Nagy sikere volt a márciusi hatvani talinak, majd a debreceninek is. Biztos vagyok benne, hogy telt házas lesz a fehérvári is. Ahogy az már elhangzott, a tagok a lábukkal szavaznak.

Ami sokakat elriaszt: A találkozókra sokan a társaság miatt jönnek el. Ha azt látják, hogy a szervezők előre gyűlölködnek, akkor inkább kirándulni mennek.
A szervezőknek kötelezően el kellene menni a másik által szervezett találkozókra, és a megújulás jegyében átbeszélni, hogy mit lehet még jobban megoldani és mit ne csináljon. De ezt vagy barátsággal vagy ne hivatkozzon a közösségre.
Ne a fióksines gépeket hozzuk vissza, hanem a hangulatot!


Törölt felhasználó    2011-06-20 03:37:00 [3]

Az alábbi írásom igen tömör és valószínűleg nehezen érthető. Ezért talán érdemes többször átolvasni, értelmezni.

Mitől bomolhat, bomlik egy közösség?

1. Egy közösségnek a hanyatlása ott kezdődik, amikor elindul az anarchia. Ennek elfojtása helyett, ez támogatásra talál. Egyesek, ezt demokratizálódásnak nevezik. Ezzel el is fojtódik az esetleges gyanú ébredése a rossz irányról.
Ki nem szereti a demokráciát?
De, ha az, csak a demokrácia nevében történő megvezetés?

2. Amikor a vélt vagy valós vezetők, vagy vezetőknek tekintet emberek kezdik egymást lejáratni, pocskondiázni. Vagy a pocskondiázók mellé álnak. A másik tevékenységét a értéktelenné, sőt, egyenesen károsnak nyilvánítani.

3. A bevált utakat, felszabdalják változtatási igény címén. Így kialakulnak az egyre rövidebb zsákutcák, folyamatos utak helyett.
Ez egyben hozza magával a klikkesedést, aminek elengedhetetlen része a pártosodás, táborokra szakadás. Kialakulnak az ellenséges táborok. Ez, látszólag 1-2 ember miatt van. De, valójában, több ember szorgos munkájának eredménye. Van, aki csak követ valakit, van aki, a maga sikertelensége miatt, van, aki fontosságának észrevetetése miatt indít támadásokat.
Sokkal hatékonyabb a régebbi tagok ez irányú munkája, de ehhez jön a kóbor bomlasztók jelentős aknamunkája. A legrosszabb, az, hogy mindez összeadódik.
Pont úgy, mint a nap káros hatása egész életen át. Amikor a gyülem elér bizonyos szintet kezdődnek a rákos folyamatok.

4. Egy baráti, vagy egyéb közösséget annak tagjai alapítanak, viszik sikerre, vagy rombolják szét. A rombolás legnagyobb kiváltója a vezetői szerepért való harc. A középpontba kerülés vonzása. Mivel, a káoszkeltés, és kialakítás, segíti legjobban a zűrzavar keltőt kitűnni a többiek közül, és ez a legkönnyebben megvalósítható út. Ezért, akkor is ezt választja, ha esetleg sejti mekkora károkat okoz közösségének, és ezzel saját magának is. Az-az maga alatt is fűrészeli a fát.
Ha, a közösségért jól és sokat dolgozó munkáját nehéz kritizálni, akkor támadják magát a személyt. A támadások miatt előbb-utóbb elkezd hibázni, és már a munkáját is lehet támadni.
A minden csoportba a többség, kerüli a konfliktusokat, ezért félrehúzódva hallgat. Ezért a hangoskodóknak úgy tűnik a többség vele, van. Amikor, a hallgatag többség is megunja a balhékat, sokszor a megtámadott ellen fordul még akkor is, ha tudja, fordítva kellene. Mert azt gondolja, a hangoskodó, magamutogató mellé állással megszűnik a fülsértő zaj.
De, nem, nem szűnik meg. Sőt, egyre erősödni fog. Mivel a közösség arra hajlamos egyéneibe tudatosul, így lehet feljebb jutni a láthatatlan ranglétrán. Ez végül elviselhetetlenné válik, és szétrobban, esetleg teljesen megszűnik a régebben jól működő közösség.
Ezeket a tüneteket jól lekövethetjük az utóbbi húsz évben a pártok életében és a politikában is.
Nagyon nehéz, szinte soha nem sikerül, a többséget a bomlasztó ellen fordítani. Pedig, ez lenne a közösség életbe maradásának záloga.
A fórumunk is addig marad, igazi, baráti, segítőkész, nagy létszámú közösség, amíg a bomlasztást le tudjuk szorítani, meghagyjuk álladó pontjainkat.

5. Annyira jó volt, amikor még nem volt csoportokra szakadás. Ki, ki mellé áll játék.
A közös akarat, a közös tudás megrengette a CNC –s "világot".
A múltunk, a múltunkból, hozott állandó pontok a világítótorony, a jövőnk.
Aki ezeket támadja, a jövőnket eszi. Esetleg a sakkjátszmái érdekében.
Lehet aprózódni, ezzel forgácsolni az erőinket. De a kisebb erőnek, kisebb a jelentősége is.
Nem szabadna, vélt, vagy valós egyéni sérelmeket a közösség rombolására használni.
Csak azért, hogy az ő akarata érvényesüljön.
Nagyon fontosnak, összetartó erőnek gondolom a találkozókat. A személyes ismeretség, az igazi összetartó erő. Ettől volt és lessz élő, erős a fórum. Ne hagyjuk magunkat eltéríteni.
Félő, hogy a nagy találkozó demokratizálódásban egyre gyengül a találkozókat fent tartani képes erő, és elsorvad. Persze vele a fórum is.
Féltem, féltjük együtt a fórumot. Ez, mindannyiunk érdeke. Ki-ki tegyen érte lehetősége szerint.
Itt, mindenki sokat kapott ettől a fórumtól. VIGYÁZZUNK RÁ!

Én már több mint egy éve is jeleztem bajok jelei, jelentkeznek. Sajnos, annak az írásnak is az volt a baja, ami ennek is. Felül a ball felső sarokba az ált: "Danibá".

Nyomatékosan kérlek, a fenti írásért ne engem, személyemben támadj, hanem az írásom tartalmát kritizáld, vagy véleményezd.Tedd hozzá gondolataid.
Bárki rossz szándékot sejt, vagy akar belemagyarázni írásomba, téved.
Abszolút jó szándékból írtam.



  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 4 / 5   Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   1  2  3  4  5   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊