HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Alkatrészek beszerzése és szolgáltatások igénybevétele

Hol és mit? Anyagok, alkatrészek és szerviz - szolgáltatási tapasztalatok...

 

Időrend:
Oldal 193 / 193 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   189  190  191  192  193  

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

n/a (inaktív)    2007-09-01 20:17:00 [17]

És akiket lehetőség szerint kerülni kell:

Einhell szak(??)szervíz 1089. Budapest, Vajda Péter u.43.

Tapasztalat: Bevittem hozzájuk egy MTB 3000 esztergát nem garis javításra, mert az elektronikája elszállt. Fogalmuk sincs, hogy pl. hány voltos a motor, hogyan kellene működnie. A "javítás" több mint 3 hónapig tartott napi baszogatással. És a javítás eredménye: Alkatrészek tűntek el róla (végállás kapcsoló fém védőburkolata; csavarok; motor csatlakozó dugója, amivel a nyákra csatlakozik, stb.), fogalmuk sincs az egész működéséről, a biztonsági elektronikát kikötötték róla, a motor bekapcsolást követően rögtön teljes fordulatszámon pörög és nem állítható lejjebb a potival, sőt ki sem kapcsolható! A végállás kapcsolót kikötötték - pedig nem volt semmi baja - és alkatrészeket szedtek ki belőle. A motorra azt mondták, hogy rossz és 25000 Ft-ért kicserélik - holott a motornak semmi baja mint az a feljebbi leírásból kiderül. Amikor átvettem a motort külön nyomták a kezembe a gépet még össze sem rakták. A hiányzó alkatrészek iránt mikor érdeklődtem mikor kapom meg, azt közölték hogy ha jön be hozzájuk valakitől gép, akkor abból tudják csak kiszedni(!!) - légyszike, ha valakinek szervizeltetni kellene fenti gépét, akkor vigye be, hogy nekem végre meglegyen az alkatrészem ) -, de 1 héttel később már letagadták, hogy valaha is volt a gépen olyan. Persze azért a pénzt elkérték! Ennyi a tapasztalatom róluk. Erősen nem ajánlom senkinek, lehet, hogy a vidéki szervizek jók. Az ügy most a fogyasztóvédelemnél landol, meglátom mi lesz vele, addig is kergetem a hiányzó alkatrészeket és egy szakembert aki tényleg meg tudja javítani.


n/a (inaktív)    2007-09-01 19:58:00 [16]

És akiket én ajánlanék:

Budapesti cégek mind és elektronikai alkatrészeket forgalmaznak (potik, ellenállások, végállás kapcsolok, mérő műszerek, stb.):
- Lomex Kft. 1134 Bp., Lehel u. 17.
- IX.ker. Üllői út-Leonardo da Vinci utca sarka (sajna a bolt nevét nem tudom)
- VII. ker. Wörösmarty u. a Wesselényi u. és a Dob u. között félúton
- VII. ker. Wesselényi u. 15.

Mindegyikben segítőkészek és sok minden kapható.


n/a (inaktív)    2007-09-01 19:46:00 [15]

Sziasztok!

Elnézést, hogy csak most, kicsit késve írok. A topik nyitásának ötlete az enyém volt, de eléggé elfoglalt vagyok mostanában. Olyan infokat szeretném ha itt közzétennénk amik boltokról, szervizekről szólnak minden témában - pozitív és negatív észrevételeket is. Elsősorban nem olyan infora gondoltam, hogy pl. x szerszám itt mennyi, mert az ár változik, inkább hogy a szerszám itt kapható. Továbbá a korrekt és az átverős szervizekről szóló infok is itt láthatnának napvilágot - pl. elektroműszerészek címei -, akiket ajánlotok gépek javításához, tervezéséhez ill. nagyon nem ajánljátok. Szeretném, ha a nem ajánlott szervizek esetén tömören fogalmazna mindenki és nem regényt írna! A vélemények és tapasztalatok mindenki esetén eltérőek lehetnek!


bajusz | 88    2007-09-01 14:30:00 [14]

probáld meg ittszerker

Előzmény: Motoros, 2007-09-01 12:25:00 [12]


Motoros | 5009    2007-09-01 12:25:00 [12]

Kösz. Ez a tárcsa viszi a mindenféle műanyagot, plexit és az alut is. A fogszám, az átmérő és a vastagság fontos, csak amit leírtam az a jó. szöge asziszem pozitív, de ez nem biztos. Sajnos sem a Salinánál. sem a Fairtoolnál, sem a nóniusznál nincs ez a méret. Nagyobb az van de az nem az igazi. A linkeken sem láttam pont ilyet.

Előzmény: n/a (adathiba), [10]

Motoros | 5009    2007-09-01 10:23:00 [9]

Keresem a forgalmazót vagy esetleg akinek van attól vásárolnék:
Keményfém lapkás fűrésztárcsa 36 fogú kb 120 mm átmérőjű és kb 1.6...1.8 mm vastag.
Tudom hogy létezik ez a méret csak nem találom a forrást. Használt is érdekel.
Kösz


msteve | 211    2007-09-01 00:20:00 [6]

olcso energialánc Csepelen.Figra kft,21 ker,Szentmiklosi ut 14.tel:420-3053.nagy a választék,és kicsit alkudni is lehet(ett)


Varsányi Péter | 11584    2007-08-29 08:26:00 [5]

Ipari (jól megmunkálható) műanyagok széles választéka a Holes Kft-nél!
Minden van rakátáron, informatív a honlapjuk, segítőkészek, futárral azonnal küldik, méretre vágják... (mi kell még?) Ők is gyártók...

Érdemes megjegyezni, hogy a pl. a Fekete POM(gondolom a többi is) 2x1méteres táblákba van... tehát, ha jól akarsz járni akkor pl. 0,5x1 méter veszel... mert a maradékot is felszámítják...
Kb. 3000+Áfa/kg a fekete POM...

www.holes.hu


Varsányi Péter | 11584    2007-08-29 07:06:00 [3]

Vannak rossz boltok és jó boltok - vannak jó szolgáltatók és csapnivalók... erről is szólna ez a topik... Konkrét adatokkal...
Ebben a topikban a "kérdez-felelek csevegéseket" egy idő után majd kitörlöm... hogy átláthatóan a "szintiszta" infó maradjon csak meg.
Szinte hirdetés "szaga" is lehet a dolognak...


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 193 / 193 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   189  190  191  192  193  


 ◊