HobbyCNC fórum
FTP tárhely: http://cnctar.hobbycnc.hu v0.9.6 Régi HobbyCNC oldal: http://archiv.hobbycnc.hu

Új regisztráció / Átregisztráció a régi fórumról
    
   


Mach3 CNC vezérlő program

Mach3 CNC vezérlő szoftver használata...

 

Időrend:
Oldal 326 / 370 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   322  323  324  325  326  327  328  329  330   Következő ►  Utolsó ►|

  Fórum főoldal  |  A lap aljára

HJózsi | 3862    2008-08-25 13:29:00 [2234]

*** SmoothStepper News ***
A fecskék feléről kaptam értesítést, hogy megérkezett. Kérek minden érdekeltet, jelezen, ha befutott...


Szigma | 1007    2008-08-20 14:15:00 [2233]

Lásd #2232 utolsó két sorát.
Nem hiszem, hogy az a bajaim forrása, hogy nem profi Gkód készítő programot használok.
De ha bárki bebizonyítja az ellekezőjét, akkor behúzom fülem-farkam, és csöndben maradok.

Előzmény: Hunka Tibor, 2008-08-20 09:39:00 [2231]


Szigma | 1007    2008-08-20 14:09:00 [2232]

Semmi ellentmondást nem látok a két hozzászólás között. Akkor megnéztem az oldalt és láttam, hogy német nyelvű. Ezért nem ugrottam neki azonnal, de ha a Mach-al nem jutok előbbre, akkor majd sort kerítek rá.
Abban viszont látatlanban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy minden gondom megoldódna tőle.
Erre kérdeztem rá.
Persze ha kötözködni akarsz akkor ....
Szerintem pusztán szerencsétek volt, hogy nem futottatok bele azokba a hibákba amikbe én igen.
Sosem mondtam, hogy a Mach egyetlen funkciója sem működik. Örüljetek, hogy csak olyan dolgokra kellett eddig használnotok amik nem hibásak. Ettől még azt hiszem nekem is igazam van amikor mérgelődök a hibáin és nem tudok vele rendesen dolgozni.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-20 00:52:00 [2230]


Hunka Tibor | 8036    2008-08-20 09:39:00 [2231]

Én csak a magyar felülettel használom , használtam 3 éve !! .Még egyszer sem találtam hibát a müködésében . Igaz hogy elsö pillanattol fogva profi G_kod készítöt használok . (artcam) Nem hobby dolgokat készitettem igy 13 db épület makett .(Országpark )

Előzmény: Szigma, 2008-08-19 23:58:00 [2229]


n/a (inaktív)    2008-08-20 00:52:00 [2230]

Májusban még így lelkendeztél a Winpc CNC magyarul is rovatban:

" Nagyszerű, meg fogom nézni. Köszönöm.
Válasz 'Varsányi Péter' üzenetére (#251) "

Ma meg ezt írod nekem:

" Olyan biztos vagy abban, hogy minden gondom megoldódna a WinpcCNC-vel? "

Hát a gondjaidat tényleg csak Te tudod.

Egy a szerencsém, hogy 3-4 évvel ezelőtt még nem írogattál, hisz akkor lehet hogy elbizonytalanodtam volna a Mach használhatóságában és ma sehol sem állnék a cnc-s megmunkálásban.

Előzmény: Szigma, 2008-08-19 23:58:00 [2229]

Szigma | 1007    2008-08-19 23:58:00 [2229]

Ugyan nem nekem válaszoltad, de azt hiszem érintettnek érezhetem magam.


"Az ár-érték arány alapján szerintem előkelő helyet foglal el a Mach. Hibái ellenére."

Igen, ezért is foglalkozom vele, és veszem a fáradtságot, hogy a fellelt hibákat megírjam nekik. A javításig pedig itt is megpróbáljak
segítséget kérni, hátha van megkerülési lehetőség a problémámra.
Fizetni viszont ezért az állapotért nem fogok.
------
"Amit nem értek az "amatőr" felhasználó "szigma"-ba, hogy ki kötelezte hogy ezt a hobby programot használja. "
Senki sem kötelezett. Miből gondoltál ilyet ?
------
"Még angolul sem kell tudnia a WinpcCNC-hez, hisz magyarul is tud??? És minden gondja megoldódna. ""
Azért egy kezelő felület magyarsága még nem old meg minden nyelvi problémát. A Machnak is van magyar felülete, de megnézném azt az embert
aki pusztán ebből tudná hogyan kell használni.
Olyan biztos vagy abban, hogy minden gondom megoldódna a WinpcCNC-vel?
A machot is nagyon dicsérték itt a különféle topikokban, mégis mennyi gondom van vele.
-------
"És külön köszönet illeti "psychobilly"-t, amiért foglalkozik a problémáinkkal. "

Ezzel maximálisan egyetértek.
Cserébe én is igyekszem segíteni másoknak amiben tudok.
-------


Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-19 10:37:00 [2226]


Szigma | 1007    2008-08-19 23:40:00 [2228]


"Én csak arra akartalak rávezetni, hogy egy hibás Op.rendszert is megvettél, "

Ezt inkább ne feszegessük
---------
"Meg van ingyenes Op. rendszer ingyenes szoftverrel, így nem kel dilemmázni azon, hogy szart veszel vagy sem. "

Nem mindíg célszerű az ingyenes lehetőséget választani. Ott ugyanis többnyire nincs semmi support a dologhoz.
Kipróbáltam egy-két ingyenes Gkód konvertáló programot. Nem minősítem, mert ingyenes dolog valóban olyan amilyen és kész.
Ennél kicsit jobbat szeretnék, ezért kezdtem el a Mach-ot próbálgatni.
------
Gondolj bele, mikor István elkezdte a léptetős vezérlőt kifejleszteni, ha senki nem vette volna meg mert nem tökéletes. Szerinted megéltük volna a QDSP-t?

Nem ismerem a vezérlőjét, így nem tudom miben nem volt tökéletes, de nyilván nem abban, hogy néha végrehajtotta léptetést néha meg nem.
Meg gondolom a motort sem égette le, mert nem mindíg működött az áramkorlátja.
Azért vannak a hibáknak is fokozatai. A Mach piti hibáit nem is említem, mert attól még jó lesz a munka amit csinálok. Amiket leírtam, és amik még a tarsolyomban vannak csak nem jutottam még el odáig, hogy kis példaprogrammal, reprodukálhatóan leírjam, azok elég súlyos hibák.
Persze amikor már tudok róluk, akkor vagy találok megkerülési lehetőséget, vagy ha nem akkor kénytelen vagyok nem használni, megírom az Artsoftnak és reménykedek egy gyors javításban. De azért az sem járható, hogy minden munkát először szerszám és munkadarab nélkül a levegőben játszok el, hogy vajon sikerül-e hibátlanul végrehajtania.
-------
"De nem úgy kell kezdeni, hogy amik a hibákat ki nem javítják, nem vagyok hajlandó fizetni érte! "

Hát hogyan kell? Te megvennél olyan dolgot amiről előre tudod, hogy nem felel meg neked ?
Pedig meg kellene venned, hogy támogasd a fejlesztőket !!!
--------
" Írtál te már valaha programot? "

Néhány tízezer sornyit. A legkülönfélébb programnyelveken. De ilyen súlyú hibákkal nem adtam ki a kezemből.
Azt hiszem van annyi tapasztalatom, hogy el tudjam dönteni, hogy mi a programozási hiba.
--------
"A Gcod végén a soremelés nem hiba SŐT! Elég lenne egy csöppet Basic-be programoznod, minden sor után illik egy Entert nyomni (Return), ugyanis tudnia kel, hogy vége van az adott sornak, és nem csak hibát követtél el. "

Nem tudom milyen gép, milyen Basicjére gondolsz, de minden épelméjű szövegfeldolgozó azonosnak veszi a sorvége jelet a fájlvégével.
Nem abból kell eldönteni a hibát, hogy nincs sorvége jel. De ha mégis ilyen, akkor viszont illik üzenni, hogy találtam valamit de nincs sorvége jel!
Tudod a profi dolgok a hobbytól többek között az ilyenekben is különböznek.
Amit pedig 30ezerért vehetek, meg az nem tekintem hobbynak, még ha aki csinálja az hobbyból is csinálja.
Ha nem tud felelősséget vállani a munkájáért, akkor ne kérjen pénzt érte.

Előzmény: D.Laci, 2008-08-19 08:35:00 [2225]


Szigma | 1007    2008-08-19 23:10:00 [2227]

"Várom a tudatlanságomat ledorongoló megoldásokat." Nem akartalak én "bántani", csak segíteni szeretnék.

Tudom, és köszönöm is. Egyébként ott volt a smile a sor végén. Bocs hogy nem ikon alakban, mivel először szövegszerkesztőben írom a válaszokat, mert nem szeretném ha elszállna az irományom, egy véletlen explorer ablak becsukásnál (sajnos már megesett néhányszor, így már óvatos vagyok)
--------
"Ismét nem akarlak megbántani de miért kell ilyen bonyolultan megírni a Gcode-okat? Ezeket mind meg lehet csinálni egy olcsóbb, egyszerűbb CAM programmal pillanatok alatt, és majdnem biztos hogy a Mach is képes lesz lejátszani, mert "egyszerűbben" csinálják meg a CAM szoftverek. "

Nem bántasz, minden hasznos tanácsot szivesen veszek.
Nem tudom mire gondolsz, mi a bonyolult bennük? Azért ha kicsit részleteznéd azt megköszönném mert így általánosságban nem tudok mit kezdeni vele.
Azt azért vedd figyelembe, hogy az alakzatok többnyire példák, valójában nem azt akarom csinálni, de igyekeztem a legrövidebb olyan példát kreálni ami produkálja a hibát.
--------
Nem azt mondom hogy nem tudsz Gcode-ban "programozni", hanem azt, hogy ahogyan te megoldod az a Mach-nak bonyolult.

???? Kicsit konkrétabban ha kérhetem.
-----
Bár itt a három hibából kettő nem a lejátszásnál van, hanem ha megállítod.... nem kell megállítani, had dolgozzon )

Igen, ez viccnek elmegy, de azért remélem ki fogják javítani.
---------
Természetesen hibás a Mach (ha tényleg az, még nem néztem ) és ezek csak kényszermegoldások, de szerintem vállalhatóak.

Mi a kényszer megoldás ? És mi vállalható? Lehet, hogy nehéz a felfogásom ,de ezt nem értem.
-------

Előzmény: psychobilly, 2008-08-19 00:53:00 [2224]


n/a (inaktív)    2008-08-19 10:37:00 [2226]

Az ár-érték arány alapján szerintem előkelő helyet foglal el a Mach. Hibái ellenére. A lézer felhasználásához is nekem meg igen jól jött...
Amit nem értek az "amatőr" felhasználó "szigma"-ba, hogy ki kötelezte hogy ezt a hobby programot használja. Még angolul sem kell tudnia a WinpcCNC-hez, hisz magyarul is tud??? És minden gondja megoldódna.
Jó a példád István szerepére, és az olcsó "sokaknak egészen az" Mach segítségére, hogy eljutottunk a megmunkálásainkban komoly szintre.
És külön köszönet illeti "psychobilly"-t, amiért
foglalkozik a problémáinkkal.

Előzmény: D.Laci, 2008-08-19 08:35:00 [2225]


D.Laci | 5268    2008-08-19 08:35:00 [2225]

Félre értesz!
Én csak arra akartalak rávezetni, hogy egy hibás Op.rendszert is megvettél, mégsem írogatsz minden nap Billinek. Vagy még is?
A win-t is kipróbáltad, hogy hibás vagy sem mielőtt megveted?
Meg van ingyenes Op. rendszer ingyenes szoftverrel, így nem kel dilemmázni azon, hogy szart veszel vagy sem.
Gondolj bele, mikor István elkezdte a léptetős vezérlőt kifejleszteni, ha senki nem vette volna meg mert nem tökéletes. Szerinted megéltük volna a QDSP-t?

És igen! Igazad van, ha valami hibás kikel javítani! De nem úgy kell kezdeni, hogy amik a hibákat ki nem javítják, nem vagyok hajlandó fizetni érte!
Írtál te már valaha programot?
Először elkezdik egy sorral aztán lesz belőle 1000, majd több tíz ezer, melynek minden sora összefüggésben áll egymással. Egyetlen karakter hibát okozhat….
A Gcod végén a soremelés nem hiba SŐT! Elég lenne egy csöppet Basic-be programoznod, minden sor után illik egy Entert nyomni (Return), ugyanis tudnia kel, hogy vége van az adott sornak, és nem csak hibát követtél el.

Előzmény: Szigma, 2008-08-18 22:37:00 [2221]


psychobilly | 273    2008-08-19 00:53:00 [2224]

"Várom a tudatlanságomat ledorongoló megoldásokat." Nem akartalak én "bántani", csak segíteni szeretnék.
Na ezeknek már tényleg hiba szaga van így első ránézésre, de kérek hozzá pár napot

Ismét nem akarlak megbántani de miért kell ilyen bonyolultan megírni a Gcode-okat? Ezeket mind meg lehet csinálni egy olcsóbb, egyszerűbb CAM programmal pillanatok alatt, és majdnem biztos hogy a Mach is képes lesz lejátszani, mert "egyszerűbben" csinálják meg a CAM szoftverek. Nem azt mondom hogy nem tudsz Gcode-ban "programozni", hanem azt, hogy ahogyan te megoldod az a Mach-nak bonyolult. Bár itt a három hibából kettő nem a lejátszásnál van, hanem ha megállítod.... nem kell megállítani, had dolgozzon )
Természetesen hibás a Mach (ha tényleg az, még nem néztem ) és ezek csak kényszermegoldások, de szerintem vállalhatóak.

Előzmény: Szigma, 2008-08-18 23:19:00 [2223]


Szigma | 1007    2008-08-18 23:19:00 [2223]

".. ha nincs benne a G21 akkor semmi probléma nincs ..."
Igen, most már nem is teszem bele. Úgy látszik túl precíz akartam lenni, hogy mindent beállítsak a program elején.
-----
"Én segíteni akarok, és kértem is, hogy írd le a hibákat. Ezért van a fórum. Ráadásul itt magyarul leírhatod az összetettebb hibákat, és gyorsabban is kapsz választ,mint az Artsoft-tól. Biztos van olyan kérdés amire csak Ők tudják a választ de azért szerintem egy próbát megér"

Köszönöm a segítséget. Feltettem a CNC-tárra a Szigma mappába. Várom a tudatlanságomat ledorongoló megoldásokat.:)
------
" A Gcode-végére minden CAM szoftver tesz egy soremelést amikkel eddig találkoztam, így szerintem a felhasználók 50% nem is tud erről a "hibáról"."

Én viszont a programjaim jelentős részét kis kacsómmal írom szövegszerkesztővel (write, vagy notepad).
----
"Ezt nem is csodálom, hiszen szinte teljesen használhatatlan. " Több, mint 10000 felhasználó az ellenkezőjét mondja

Ne keverd össze a dolgokat. Ez a mondatom a szerszámkorrekcióra vonatkozik. Azt nyilván nem használja 10ezer ember. Te írtad, hogy azért fejlődik lasssan, mert kevesen használják. Ha 10ezren használnák akkor már megtelt volna a Artsoft levelezője a sok hibajelzéssel.
----
Van egy Forum az Artsoft honlapján, ott keresgélétl már, elég sok kérdést feltettek már ott is?

Keveset tudok angolul, így azt nem néztem meg.
-----
"Melyik részét nem tudtad kipróbálni a demo verzióban? "

Hol írtam olyat, hogy valamit nem tudtam kipróbálni a Demoban?
------

" Egyébként azt tisztázzuk, hogy ez egy 25-30 ezer forintos program és nem egy több millás. Nem azt mondom, hogy akkor lehet nyugodtan hibás, csak van egy kis különbség. "

1. Nem akarok flamet kezdeni a szoftverek irreális árairól. Szerintem egy ilyen program reális ára max 50-100ezer Ft lehetne. Ez belül van ezen. Ezért is mondtam, hogy szivesen megvenném, de csak ha hibátlan az ami benne van. Legalábbis ne legyenek benne ennyire súlyos hibák.
Több milla akkor lehetne egy ilyen szoftver, ha az én megrendelésemre készülne, esetleg megkapnám a forráskódot, és csak én használnám.
Nem olyan feltételek esetén amik egyes szoftverek licenszében szerepelnek, hogy még a laptopomra is külön vegyem meg ha azon is akarom használni. A többi barom kitételről már nem is beszélek. Nem az első 5 példány árából kell megtérülnie minden költségnek.

2. ha 10ezren megvették legálisan, akkor kb. 250millió Ft-nyi bevételük volt belőle. Ez azért még amerikában is komoly pénz, több mint 1millió dolár. Ennyiért nem lenne pofám ilyen hibákat hagyni benne (tehát jobban tesztelve kellene kiadni), vagy ha valaki megírja a hibát, akkor kezem-lábam törném a kijavítására. Egyenlőre persze nem panaszkodok, mert kb. egy hete írtam nekik.

Előzmény: psychobilly, 2008-08-18 11:09:00 [2219]


HJózsi | 3862    2008-08-18 23:00:00 [2222]

Ok, rajtad kívül még egy jelzést kaptam, hogy megjött... Az enyém még nem, de majdcsak befut mind...

Előzmény: svejk, 2008-08-18 08:13:00 [2217]


Szigma | 1007    2008-08-18 22:37:00 [2221]

WinXP-n. Én ugyan sosem mondtam, hogy ez hibátlan, meg azt se, hogy ingyenes.
A hibák viszont amiket eddig találtam, azok nem az Os hibái, hanem egyértelműen a Mach-é.

Előzmény: D.Laci, 2008-08-18 07:11:00 [2216]


Szigma | 1007    2008-08-18 22:34:00 [2220]

??????
Mármint mit ?

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-18 08:38:00 [2218]

psychobilly | 273    2008-08-18 11:09:00 [2219]

Mellesleg ha nincs benne a G21 akkor semmi probléma nincs, és nem hiszem hogy egyszer valaki mm-ben aztán inch-ben dolgozik, persze biztos előfordul. Nem kell minden Gcode elején beállítani a mértékegységet. Ja és az csak egy figyelmeztetés, ettől még simán lefut a program.

Én segíteni akarok, és kértem is, hogy írd le a hibákat. Ezért van a fórum. Ráadásul itt magyarul leírhatod az összetettebb hibákat, és gyorsabban is kapsz választ,mint az Artsoft-tól. Biztos van olyan kérdés amire csak Ők tudják a választ de azért szerintem egy próbát megér.

A Gcode-végére minden CAM szoftver tesz egy soremelést amikkel eddig találkoztam, így szerintem a felhasználók 50% nem is tud erről a "hibáról".

"Ezt nem is csodálom, hiszen szinte teljesen használhatatlan. " Több, mint 10000 felhasználó az ellenkezőjét mondja

Van egy Forum az Artsoft honlapján, ott keresgélétl már, elég sok kérdést feltettek már ott is?

Melyik részét nem tudtad kipróbálni a demo verzióban? Csak az 500 sor a limit semmi más! Egyébként azt tisztázzuk, hogy ez egy 25-30 ezer forintos program és nem egy több millás. Nem azt mondom, hogy akkor lehet nyugodtan hibás, csak van egy kis különbség.

Előzmény: Szigma, 2008-08-18 00:55:00 [2214]


n/a (inaktív)    2008-08-18 08:38:00 [2218]

"hiszi a piszi"

Előzmény: Szigma, 2008-08-18 01:05:00 [2215]


svejk | 32805    2008-08-18 08:13:00 [2217]

Jelentem, ma reggel 7:40 kor megérkezett az én
SmoothStepper panelom is.
Köszönet érte Csikinek és HJózsinak.
(az a 3 db 120 Ohm-os ellenállás mire is való?
Á, de úgy is át kell olvasni az egészet, most egyenlőre felkerül a polcra időm egy szál se,lejárt a szabadság )

Előzmény: HJózsi, 2008-08-15 10:18:00 [2208]


D.Laci | 5268    2008-08-18 07:11:00 [2216]

Nem baszogatás ként, de had kérdezem már meg, hogy milyen hibátlan Os- on kívánod használni a Mach-ot. Mert tudtommal a Win-es platformok fizetősek, és sokak által szarnak titulált. Ingyenest meg nem ismerek, amin a Mach elcammogna.

Előzmény: Szigma, 2008-08-18 00:55:00 [2214]


Szigma | 1007    2008-08-18 01:05:00 [2215]

Első körben visszatartott, hogy német a honlapja, és én csak angolul tudok valamennyire.
Viszont ha nem boldogulok a Mach-al, akkor meg fogom nézni ezt is. Sajnos ezek nem egy-két nap alatt átlátható programok, időm meg véges, így meggondolom, hogy mikor kezjek egy másikkal foglalkozni. Én a CNC gépemet akarom használni, nem pedig CNC vezérlő programokat tesztelgetni unalmamban.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-17 12:49:00 [2210]


Szigma | 1007    2008-08-18 00:55:00 [2214]

"..eddig még sosem volt, olyan, hogy össze-vissza csinált volna akármit is (egy szoftver sem csinál ilyet szerencsére).."
Akkor úgy látszik csak engem örvendeztet meg ilyenekkel.
Szerinted minek nevezzem azt, hogy a #2181-2182-ben írt programot egyszer elfogadja, egyszer meg hibát jelez rá?
---
" Eddig még Te sem tudtál egy konkrét hibát sem mondani, csak olyat, ami nem a Te elképzeléseid szerint készült el."
Azért met ide nem írtam meg, az nem jelenti azt, hogy nincs is hibája csak jár a szám.
Ha kivánod ide mellékelem a Machosoknak írt levelet, jó pár reprodukálható HIBÁVAL.
De van még jó pár, amit meg sem írtam nekik.
----
"Az sem hiba, hogy az utolsó sort nem olvassa be, így írták meg a programot valami miatt"

Igazad van, evvel a logikával minden program, hibátlan. Tényleg, semmi sem hiba, hanem azt úgy írták meg.
Kár, hogy én olyan fafejű vagyok, hogy ezt nem tudom megérteni , biztos bennem van a hiba, de én már csak ilyen vagyok, és nem fogok megváltozni.
----
" egyébként én is írtam, hogy az utolsó sor után még kell egy %. "

Igen ezt valóban írtad, csak számomra érthetelen volt, mert nem volt hozzá magyarázat.
Ugyanis nem alap dolog, hogy a programnak egy %jelre kell végződnie, és ezt minden kisiskolás tudja, csak én nem.
Mint kiderült nem is kell %, elég egy sima soremelés is. Akkor most bennem van a hiba?
----
"A saját adatlapjában is benne van, hogy még fejlesztés alatt van a szerszámkorrekció, mert tapasztalataik szerint nem sokan használják, mindenki valami CAM programmal készíti a Gcode-ot. "

Ezt nem is csodálom, hiszen szinte teljesen használhatatlan.

Az hogy fejlesztés alatt áll, az én értelmezésem szerint nem azt jelenti, hogy amit már kiadtak belőle az használhatatlan, hanem azt, hogy még kevés funkciót tud, esetleg lassú, vagy hasonló, de semmiképpen sem azt, hogy 5-ből 4-szer rosszul csinál valamit.
Az ilyen állapotban lévő szoftvert nem szokás kiadni, vagy ha mégis, akkor nulladik verziónak nevezik, és ingyen adják tesztelésre.
Még szerencse, hogy a Mach is ingyenes az adott korlátaival. Így ki tudom próbálni, és egyenlőre ott tartok, hogy ezért az állapotért nem fizetek. Használom arra amit jól csinál.
Ha majd kijavítják a leírt hibákat, akkor majd megveszem.
-----
" Egyébként nem csak hobbisták használják a Mach3-at, nagyon sok helyen láttam már, komoly marók mellé is használják, arról nem beszélve ha annyi hibája lenne mint, amennyit mondasz akkor nem tudnák eladni még a hobbistáknak sem szerintem. "
Persze ha valaki csak a lehetőségek néhány százalékát használja, és azokat, amik éppen nem hibásak, akkor szerinte a Mach egy kiváló program, hiszen sosem volt semmi gondja vele.

Kiváncsi lennék hány liceszet adtak el eddig, és hány hibajelentést kaptak?
Én már nem vagyok hajlandó addig fizetni szoftverért amíg nincs lehetőségem kipróbálni, mert használhatatlan dolgokért és zsákbamacskáért nem dobálom a pénzemet.
---
Arra is nagyon kiváncsi leszek, hogy a nekik írt levélben leírt hibákat mikorra fogják kijavítani, ha egyáltalán foglalkoznak vele.

Előzmény: psychobilly, 2008-08-17 13:26:00 [2211]


n/a (inaktív)    2008-08-17 20:49:00 [2213]

Próbáld fotóból 3D-be marni (inportnál megadhatod melyik tónus legyen a lenti (sötét v. világos))!

Előzmény: DeaK Jozsef, 2008-08-17 20:46:00 [2212]


DeaK Jozsef | 985    2008-08-17 20:46:00 [2212]

Sziasztok én is a Mach3-at használom. Szerencsére idáig nem vettem észre hogy tévesztett volna. Igaz én dekorációs munkákhoz használom betűket vágok vele erre tükéletes volt idáig.
magyon jó a Lazy cam program mert ezzel készítem a G-kódót. nekem csak az a problémám vele,hogy nem tudom még a betűket teljesen kimarni úgy hogy a betűk emelkedjenek ki. Ha valaki tudna segíteni megköszönném nagyon.


psychobilly | 273    2008-08-17 13:26:00 [2211]

Több, mint 4 éve használom a Mach3-at és eddig még sosem volt, olyan, hogy össze-vissza csinált volna akármit is (egy szoftver sem csinál ilyet szerencsére), csak akkor és ott nem tudtam a konkrét okát. Hibák persze vannak benne, a végleges verzió sem lesz hibátlan. Eddig még Te sem tudtál egy konkrét hibát sem mondani, csak olyat, ami nem a Te elképzeléseid szerint készült el. Az sem hiba, hogy az utolsó sort nem olvassa be, így írták meg a programot valami miatt, egyébként én is írtam, hogy az utolsó sor után még kell egy %.
A saját adatlapjában is benne van, hogy még fejlesztés alatt van a szerszámkorrekció, mert tapasztalataik szerint nem sokan használják, mindenki valami CAM programmal készíti a Gcode-ot.
Egyébként nem csak hobbisták használják a Mach3-at, nagyon sok helyen láttam már, komoly marók mellé is használják, arról nem beszélve ha annyi hibája lenne mint, amennyit mondasz akkor nem tudnák eladni még a hobbistáknak sem szerintem.

Előzmény: Szigma, 2008-08-17 09:48:00 [2209]


n/a (inaktív)    2008-08-17 12:49:00 [2210]

"Lassan kezdem kitapasztalni a Mach hülyeségeit, de sokkal jobban érezném magamat, ha kiperkálhatnám a licenszdíjat egy hibátlan Mach verzióért."-írod.
Figyelve,nem hobby célra használod a Mach-t.

Nem kellene inkább a "WinPCNC - PCNC - CNC vezérlő szoftver (magyarul is)"-t megvenned?








Előzmény: Szigma, 2008-08-17 09:48:00 [2209]

Szigma | 1007    2008-08-17 09:48:00 [2209]

Psychobilly tanácsaira:
Ma volt időm, hogy kipróbáljam a javaslataidat.
Sajnos nem tudok egyértelmű eredményről beszámolni, mert a múltkor hibás rövid promramka ma nem jelzett hibát és jól működött.
A configban nem volt beállítva az M30-ra a korrekció kikapcsolása.
Azonkívül az akkor említett sokkal hosszabb program végén sincs korrekció kikapcsolás csak M30, és azt nem találta rossznak.
Így sajnos nem tudtam meggyőződni, hogy a javaslataid egyértelmű megoldást adnak az eredeti problémámra. Azért nem felejtettem el, és alkalomadtám majd bevetem, ha újra szórakozik velem a Mach.
Azért köszönöm, hogy foglalkoztál a nyavajámmal.
Sajnos volt már néhány eset amikor a Mach egy adott dolgot egyszer megcsinált jól, máskor meg valami érthetetlen (legalábbis nekem egyenlőre) hibát jelzett. Ez a legundorítóbb, mert ameddig nem tudom stabilan reprodukálni a hibát, addig megírni sincs értelme, mert úgysem tudnak mit kezdeni vele. Meg az angol tudásom sem elég, egy még magyarul is bonyolult szituáció lefordításához.
A mai próbának azért volt pozitív eredménye is, mert rájöttem, hogy a Mach olyan hülye, hogy ha a program utolsó sora után nincs soremelés, akkor az utolsó sort nem veszi figyelembe.
Ez egy elsőre elég érthetetlen hibát okozott, mert az éppen egy M99 volt, és emiatt csak egyszer hajtotta végre azt amit 20-szor kellett volna. A problémát viszont a hívás M98-nál kerestem, de persze nem találtam, mert az hibátlan volt.
Lassan kezdem kitapasztalni a Mach hülyeségeit, de sokkal jobban érezném magamat, ha kiperkálhatnám a licenszdíjat egy hibátlan Mach verzióért. Remélem nem kell sokáig várnom erre.

Előzmény: psychobilly, 2008-08-08 10:17:00 [2202]


HJózsi | 3862    2008-08-15 10:18:00 [2208]

*** SmoothStepper News ***
Most kaptam a hírt, hogy még egy fecske megérkezett... Most már mindenkinek berepülhet bármelyik pillanatban...


HJózsi | 3862    2008-08-09 09:06:00 [2207]

Előzmény: sanyi, 2008-08-08 18:16:00 [2204]


Szigma | 1007    2008-08-09 00:17:00 [2206]

Köszönöm a tanácsot. Majd elemzem a dolgot és visszatérek a válasszal.

Előzmény: psychobilly, 2008-08-08 10:17:00 [2202]


Varsányi Péter | 11584    2008-08-08 18:56:00 [2205]

Dehogynem meg ilyedt ... attól, hogy esteleg nem tudják meg a logfile-ből kit kell kirugni a cégtől...

Előzmény: sanyi, 2008-08-08 18:16:00 [2204]


sanyi | 1910    2008-08-08 18:16:00 [2204]

Ez igaz. Egy 100000 Eurós szoftver többszöri, minden előzmény nélküli elszállása után a bemutatót prezentáló viccesen megjegyezte : ez a quick exit feature

Előzmény: HJózsi, 2008-08-08 12:56:00 [2203]


HJózsi | 3862    2008-08-08 12:56:00 [2203]

Amúgy a szoftvereknél néha nehéz eldönteni, hogy feature vagy bug ...

Előzmény: Szigma, 2008-08-08 01:33:00 [2200]


psychobilly | 273    2008-08-08 10:17:00 [2202]

Ha a G21 sor elé beszúrsz egy G40-et akkor nem okoz hibát. Írta, hogy mi a baja
Az a baj, hogy amikor kirajzolja a Gcode-ot, akkor ugye a végén nem kapcsolod ki a kompenzációt, így ha újra rajzolja, akkor bekapcsolt kompenzáció mellett akar mértékegységet váltani, amit nem lehet.
Ha a Gcode végén van egy M30 vagy G40 és a következő sorban egy % akkor szintén megszűnik a probléma. M30 esetén a General Configban be kell pipálni, hogy M30 esetén kapcsolja ki a kompenzációt.

Előzmény: Szigma, 2008-07-21 19:20:00 [2181]


ebalint | 1768    2008-08-08 08:43:00 [2201]

A napokban gondoltam arra, hogy próbálkozzak a Mach-al.

A beírásaid olvastam, emiatt pillanatnyilag nem erőltetem a dolgot.
Bővebben kifejtenéd erről a véleményed?
Akár magán e-mailre.

Üdv, és kösz előre is.

ebalint

Előzmény: Szigma, 2008-08-08 01:33:00 [2200]


Szigma | 1007    2008-08-08 01:33:00 [2200]

Köszi. Közben elküldtem nekik mégegyszer és most már kaptam választ.
Igaz én sokkal súlyosabb hibákat találtam.
A Te problémádat legalább ki lehet védeni (persze jobb lenne ha nem kellene trükköznöd), de az enyémeket egyenlőre nem tudtam megkerülni.
Ha neked 3 nap múlva már keresték (legalábbis azt írták ), akkor én már nem is reménykedek, mert nekem ezt válaszolták:
I will do my best to see if we can look at them in the next few weeks.
Ez akkor már csak a következő 5 éves tervbe fog bekerülni.
Pedig nagyon kellene a javítás, mert nem tudok rendesen dolgozni a jelenlegi hibákkal.
Mindenesetre licenszet nem veszek ha nem javítják ki.

Előzmény: HJózsi, 2008-08-08 00:31:00 [2198]

HJózsi | 3862    2008-08-08 00:43:00 [2199]

Ja, mindannyian, de okosan akartuk és szivességet kaptunk, amibe sajnos külső körülmények hátráltatólag beleszóltak, ezért az elhúzódás. Én azért várom, hogy kölcsönadhassam tesztelésre esztergához ugyanis a Timing jel kezelése híján még csak korlátozottan használható még...

Előzmény: Törölt felhasználó, 2008-08-08 00:21:00 [2197]


HJózsi | 3862    2008-08-08 00:31:00 [2198]

Én április 6-án írtam nekik egy problémát, 7-én és 10-én is kaptam választ, hogy keresik a probléma okát. Nos azóta nem jött ki újabb verzió , pedig szinte 2 hetente jött ki előtte... szóval lehet, hogy miattam van, máshol már nem is merek kérezni ...
/a probléma az, hogy step/dir -el hajtott főorsó, motor tuningban beállított gyorsítási, lassítási rámpáját csak indításkor és leállításkor tartja be, ha már forog az orsó és kiadsz egy másik sebesség parancsot, a rámpa figyelembevétele nélkül egyből az új fordulatszámot adja ki. Na ezt egy nagyobb tömegű orsó-tokmány-munkadarab kombináció és nagyobb fordulatszámkülönbség esetén a vezérlő már nem szereti... /

Előzmény: Szigma, 2008-08-04 23:21:00 [2191]


Törölt felhasználó    2008-08-08 00:21:00 [2197]

Ezzel az aligvárással nemvagy egyedül. Gondolom ezzel többen eggyet értünk.

Előzmény: HJózsi, 2008-08-08 00:01:00 [2196]


HJózsi | 3862    2008-08-08 00:01:00 [2196]

Na hallod, egy már berepült a spájzba... ez az első mint írtam, de jön a többi is.
A jövevényről mejöttek hozzám a képek :





" Futtában csináltam kis próbát és az eredmény az szuper.( tudod milyen kényelmes mikor viszed a kis gépet és bedugod ezt a vackot az usb-be és minden tökéletesen mükszik?) Alig várom, hogy rátudjak szánni egy-két napot."

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-07 21:46:00 [2194]


csiki | 740    2008-08-07 23:15:00 [2195]

Igen a fecskék már a spájzban vannak . éppen most teszteltem egyet.

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-08-07 21:46:00 [2194]


n/a (inaktív)    2008-08-07 21:46:00 [2194]

Bocs helyesen: szállingóznak már a fecskék?

Előzmény: HJózsi, 2008-08-04 13:38:00 [2190]


n/a (inaktív)    2008-08-07 21:44:00 [2193]

Szálgóznak már a fecskék?

Előzmény: HJózsi, 2008-08-04 13:38:00 [2190]


Szám Attila | 990    2008-08-07 15:58:00 [2192]

LazyCam-et használ valaki?
Én habvágásra használom és akárhogy állítgatom mindig olyan G-kódot kapok, amiben minden második sor üres ( csak G01 van benne). Ettől szépen akadozva megy a vágás. Kézzel kitörölgethetném, csak az órákig tartana. Próbáltam a posting optionsban, de nem sok sikerrel.


Szigma | 1007    2008-08-04 23:21:00 [2191]

A Mach-nál talált problémákat hová lehet megírni ?
Én a support@machsupport.com-ra írtam, de még csak a tértivevényt se keptam meg. Meg semmi jelzést, hogy: OK megkaptuk a levelet, megnézzük, majd ha lesz hozzá kedvünk, stb.
Nem jó helyre írtam?


HJózsi | 3862    2008-08-04 13:38:00 [2190]

*** SmoothStepper News ***
Az első fecske megérkezett!!!... Este lesz kép a szerencsés tulajtól. Apróbb logisztikai nehézségek miatt húzódott eddig, de most már sorban fognak szállingózni...

n/a (inaktív)    2008-07-29 16:49:00 [2189]

Egy biztos, ha készítesz egy olyan G-kódot amivel 3 motor max sebességgel megy és közben méred a CPU terhelést, akkor nem szabad neki 100%-ba mennie! Ha belefut, onnantol bármi lehet...
Na meg a jó öreg drivertest.exe (persze az csak az alaplapi időzítőt és APIC-ot teszteli 1 tengellyel).

Előzmény: svejk, 2008-07-29 16:03:00 [2186]


HJózsi | 3862    2008-07-29 16:29:00 [2188]

Az alaplapi videókártyának nem szokott saját Ram-ja lenni, így az is a 256MB-ből jön le ...
512-t tegyél be minyimum XP-t alapból legalább ekkorával ...

Előzmény: svejk, 2008-07-29 16:03:00 [2186]


HJózsi | 3862    2008-07-29 16:26:00 [2187]

A laptop az nem biztos, hogy integrált video kártya... 1.75GHz-nél meg szerintem már az sem zavarná... Az 1.3GHz-s alaplap mllett egy touch screen-es monitor van, lehet, hogy a drivere nem frankó, néha egy egy gomb a kijelzőn "befagyva " marad...

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-07-29 15:12:00 [2185]


svejk | 32805    2008-07-29 16:03:00 [2186]

Azt hiszem legjobb lesz ha kipróbálom.
Egy szűz XP-re feltelepítem a legújabb verziót.
Az optimalizációs dolgokkal nem akarok foglalkozni, ha alapból megy akkor csak jobb lehet optimalizálás után.
Mire figyeljek leginkább, a saját tesztjén kívül és milyen G-kódokat futtassak rajta?
Ha a videókártya gyenge rajta az elvileg csak a toolpath-ot befolyásolja ugye?
256Mb ram helyett 512-vel miben változhat?

A hétvégén kapok belőle egy csomót, és ha beválik szerintem jó áron tudok szerezni belőle a fórumtársaknak. Kimondottan csak gépvezérlésre...

Előzmény: n/a (inaktív), 2008-07-29 15:12:00 [2185]


n/a (inaktív)    2008-07-29 15:12:00 [2185]

A laptoop az integrál videó? Azt hiszem az enyém az...
Azzal is 65kHz 3D-ben teljesen ok (kb. 90%, 1.75GHz-es AMD-vel).

Előzmény: HJózsi, 2008-07-28 20:59:00 [2184]


  Fórum főoldal  |  A lap tetejére

Időrend:
Oldal 326 / 370 Ugrás ide:
Sorok:
|◄ Első  ◄ Előző   322  323  324  325  326  327  328  329  330   Következő ►  Utolsó ►|


 ◊